Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Błąd czujnika kąta położenia kierownicy

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
mbzdak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2021, 20:07
Imię: Marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Błąd czujnika kąta położenia kierownicy

Post autor: mbzdak » 25 wrz 2021, 20:03

Dzisiaj wymieniałem kompletny zestaw manetek - w moim źle działał przełącznik kierunków, w sumie tylko w lewo :). Mechanicznie wszytko przebiegło bez jakichkolwiek problemów, pięknie się wszystko rozkręcało i rozpinało, a później składało. Jakież moje zdziwienie gdy na zegarach pojawił się komunikat o błędzie ESP i palacą się kontrolka trakcji.... Pojadę sobie trochę to przejdzie - tak myślałem, ale nic z tego. Więc VCDS - kasowanie błędów - jeden zostaje - 00778 - Czujnik kąta skrętu kierownicy (G85)
05 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe/adaptacja.
No to internety i: https://www.youtube.com/watch?v=j1d_L2nPzeY&t=1s
Wszystko zrobione jak robi gościu - no i kicha kontrolka świeci, skasowane błędy - błędów brak....
Wyłączam i włączam samochód - w VCDS - jakiś błąd, że wciąż aktywna procedura testowa, więc wyłączam procedurę...
po czym jestem w punkcie wyjście
zaglądam więc w procedurę pomiarową - a tu zero reakcji na kierownice - cały czas 0.0 stopni skrętu.

Jak myślicie? co dalej z tym tematem? Czujnik, czy może w wymienianym zespole manetek płyta złączy uszkodzona?

Na czujnik to bardzo bym się zdziwił..., ale...

Dodano po 1 godzinie 38 minutach 4 sekundach:
i po sprawie, okazało się, że płytka złączy ma inne oznaczenie na końcu (ma literkę D, a oryginał A) - po zmianie wszystko działa jak trzeba

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga