Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Q+TIP] Szarpie, tryb awaryjny

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
trooj4n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2021, 21:32
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Tarnów

[Q+TIP] Szarpie, tryb awaryjny

Post autor: trooj4n » 01 sie 2021, 21:28

Witam wszystkich, proszę o poradę co zrobić w obecnej sytuacji. Posiadam to auto od 4 miesięcy tj. 3.2fsi 2005rok, problem zaczął się od wycieku oleju z silnika, silnik został uszczelniony i być może zbieg okoliczności sprawił ze skrzynia zaczęła świrować, bardzo możliwe ze kapie olej jeszcze ze skrzyni, na zimnym silniku ciężko jest złapać obroty, skrzynia głupieje włącza się tryb awaryjny po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problem znika, szarpie z 2 na 3 dosyć mocno i przeciąga biegi tzn, długo myśli zanim zmieni bieg, dodatkowo przy redukcji raz zrzuca z 6 na 4 raz na 5 tez szarpie i gdy puszczam gaz obroty są na 1500 i skaczą 100 w jedna 100 w druga, na pewno musiałbym zmienić olej wraz z filtrem i uszczelniaczem ale nie wiem czy jest sens bo pewnie konwerter do regeneracji i nie wiadomo czy kosz nie pęknięty, cena pewnie z 5000zł. Musiałem nim jechać do Polski wiec trochę km zrobiłem i pytanie do was czy regenerować skrzynie gdzieś czy lepiej kupić używkę ceny około 1000zl sprawna i zrobić zamianę zalać olej filtr i ten uszczelniacz. Jest jeszcze taki problem że mam czas na to 3 tygodnie bo muszę wracać za granicę. Macie jakieś sprawdzone serwisy asb w malopolsce, podkarpackim ? Jaka byłaby cena za wymianę tejże skrzyni? Może ktoś ma na sprzedaż ? Kod : HAV. Dodam ze sterownik skrzyni był wymieniany w tamtym tygodniu, lecz to nie pomogło, komputer nie pokazuje błędów. Za wszelkie informacje dziękuje

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: [Q+TIP] Szarpie, tryb awaryjny

Post autor: motogold » 06 sie 2021, 22:32

To ciekawe,że po trybie awaryjnym,vcds nie pokazuje błędów.Na logikę,gdy wchodzi w awaryjny,to musi być przyczyna.Musi wykazać błąd w skrzyni.Jakim programem robiłeś scan? A po wymianie sterowika skrzyni,była robiona adaptacja skrzyni?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga