Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Łożysko oporowe?

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 15 mar 2021, 20:21

Cześć,
Po rozwiązaniu pierwszego niepokojącego dźwięku (zaworek EVAP słychać też na tym filmiku. Na szczęście co raz rzadziej, bo ciepło? <lol> ) i po wymianie pompy wody powodującej "chrobotanie" został mi już ów trzeci nieznany dźwięk. Wiem tyle, że jak nacisnę sprzęgło to dźwięk cichnie, więc być może to łożysko oporowe? Prosiłbym o odsłuchanie i wskazanie winowajcy. Jeżeli to będzie łożysko oporowe to dużo zachodu jest z wymianą tej części?
Pozdrawiam

https://youtu.be/s2sH5iuB_7Q

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: mat1324 » 15 mar 2021, 23:10

No skrzynia musi wyjechać, aby je wymenić :).

krzychu973
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 16 wrz 2019, 14:48
Imię: Wielebyt ustaw auto
Moje auto: Nie mam
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Pabianice

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: krzychu973 » 16 mar 2021, 10:22

To można pomyśleć nad sprzęgłem, ewentualnie zaplanować robotę tak żeby był czas na dowiezienie części i nie sugeruj się że bierze na dobrej wysokości bo docisk jest z samoregulacją.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 24 mar 2021, 17:24

Okej. Tak się tylko zastanawiam, bo wiadomo że przy okazji wypada kompletne sprzęgło wymienić. Ale jak to jest z wymianą rozrządu? Lepiej silnik zrzucać, czy można bezpiecznie przez skrzynie wymienić? No i na razie jeżdżę z klapami, bo w sumie obecnie nic nie puka, nie stuka. Zastanawia mnie fakt, że czasem nie słychać tego łożyska. Jest to możliwe, że od czasu do czasu się wycisza?

Dodano po 8 minutach 32 sekundach:
Przy okazji zajrzałoby się również do dwumasy ewentualnie, żeby kupić regenerowana czy coś. Gdzieś widziałem, że z Luk niby sprzęgło + dwumas 1700zl ale mało coś się wydaje? Najbardziej ciekawi mnie ta opcja z rozrządem czy da radę to zrobić na spokojnie po zrzuceniu skrzyni. Przydałby się też jakiś warsztat godny polecenia co nie zedrze zbytnio a zrobi porządnie. Może być w okolicach Śląska - jestem spod Częstochowy ale jeżeli będzie trzeba to się przejadę

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 04 maja 2021, 23:13

Ktoś może wypowiedzieć się jeszcze na ten temat? Byłem u mechanika i stwierdził, że to raczej nie łożysko oporowe, lecz być może coś w samej skrzyni. Nie daje mi to spokoju a dość głośno się niesie na jałowym biegu. Nie wiem też, czy jest sens wymienić od razu komplet sprzęgło, bo musiałbym wymienić jeszcze dwumas. Kod tej skrzyni to GYF.
Co ciekawe tego odgłosu nie słychać na nierozgrzanym silniku, np. z rana a dopiero po przejechaniu paru kilometrów.

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: sabuk2006 » 05 maja 2021, 05:23

Shonari pisze:
15 mar 2021, 20:21
Cześć,
Po rozwiązaniu pierwszego niepokojącego dźwięku (zaworek EVAP słychać też na tym filmiku. Na szczęście co raz rzadziej, bo ciepło? <lol> ) i po wymianie pompy wody powodującej "chrobotanie" został mi już ów trzeci nieznany dźwięk. Wiem tyle, że jak nacisnę sprzęgło to dźwięk cichnie, więc być może to łożysko oporowe? Prosiłbym o odsłuchanie i wskazanie winowajcy. Jeżeli to będzie łożysko oporowe to dużo zachodu jest z wymianą tej części?
Pozdrawiam

https://youtu.be/s2sH5iuB_7Q
Witam,
Wg. mnie, to nie będzie łożysko oporowe, bo:
Łożysko działa gdy wciśniesz sprzęgło (czyli kręci się i pracuje) a Ty masz właśnie w tym czasie ciszę, a gdy sprzęgło puścisz (łożysko luźne) to dźwięk się pojawia, bo tarcza sprzęgłowa jest dociśnięta, spięta.
Bardziej obstawiałbym dwu-mas (jeśli jest, a chyba jest) lub tarczę sprzęgłową (jeśli dwu- masy nie ma) chodzi o sprężyny (tłumiki drgań)
W najgorszym wypadku, coś jeszcze może być w samej skrzyni biegów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 05 maja 2021, 18:24

Tak zgadza się - jest dwumas tutaj. Ale w takim razie nie miałbym innych problemów objawiających się przy dwumasie, jak szarpanie czy coś? Dodam tylko, że dzisiaj nie było przykładowo tego słychać co mnie troszkę dziwi. Na chwilę obecną i tak zostawiłbym to w spokoju, jeżeli to dwumas, bo przy okazji zapewne wypada zrobić też sprzęgło

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: sabuk2006 » 07 maja 2021, 05:42

Shonari pisze:
05 maja 2021, 18:24
Tak zgadza się - jest dwumas tutaj. Ale w takim razie nie miałbym innych problemów objawiających się przy dwumasie, jak szarpanie czy coś? Dodam tylko, że dzisiaj nie było przykładowo tego słychać co mnie troszkę dziwi. Na chwilę obecną i tak zostawiłbym to w spokoju, jeżeli to dwumas, bo przy okazji zapewne wypada zrobić też sprzęgło
Witam,
Dwumas ma sprężynki (tłumiki) i mogą już nie spełniać swojego zadania jak są już ubite, być może (pod czas pracy) obrócą się w osi i jest inny nacisk co powoduje mniejsze szarpanie, ale myślę, że to będzie jakaś chwilówka.
Pozdrawiam.

P/S
Wymiana rozrządu jest prosta (nie trzeba silnika wyjmować tylko odkręcić przedni pas z chłodnicami) ale trzeba mieć ściągacz i blokadę wałków rozrządów oraz wału korbowego, aby zapomnieć na około 80/100 tyś. km. Oczywiście, zalecam dobrej marki części rozrządu.

Właśnie nie dawno to przerabiałem, a układ rozrządu jest taki sam.
c5/audi-a6-c5-allroad-2-7bit-t101792-15.html

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 08 maja 2021, 11:59

Dzięki śliczne kolego! :D Niedługo być może i tak wymienię sprzęgło to wleci dwumas jeszcze. Tylko z tego co wiem to rozrząd u mnie znajduję się z tyłu silnika a nie z przodu, więc to nie będzie takie łatwe. Mam nadzieję tylko, że ze skrzynią wszystko gra. Ogólnie biegi i wszystko wchodzą miodzio tylko lata mi lekko lewarek podczas jazdy, jakby miał luz. Być może wyrobione coś, bądź poduszka? Co do rozrządu to jestem ze Śląska i zastanawiam się nad sserwis w Czernicy, bądź Auto-Danecki. Może ktoś z forum jest w stanie polecić?

Dodano po 17 minutach 6 sekundach:
Ile powinna mnie mniej więcej wynieść wymiana rozrządu w tym 2.4 bdw w dzisiejszych czasach? Czytalem też, że niektórzy w Jaworznie na przykład regenerują sprzęgło i dwumas dostając gwarancję i o wiele taniej też wychodzi to wszystko

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: sabuk2006 » 09 maja 2021, 11:07

Shonari pisze:
08 maja 2021, 12:16
Dzięki śliczne kolego! :D Niedługo być może i tak wymienię sprzęgło to wleci dwumas jeszcze. Tylko z tego co wiem to rozrząd u mnie znajduję się z tyłu silnika a nie z przodu, więc to nie będzie takie łatwe. Mam nadzieję tylko, że ze skrzynią wszystko gra. Ogólnie biegi i wszystko wchodzą miodzio tylko lata mi lekko lewarek podczas jazdy, jakby miał luz. Być może wyrobione coś, bądź poduszka? Co do rozrządu to jestem ze Śląska i zastanawiam się nad sserwis w Czernicy, bądź Auto-Danecki. Może ktoś z forum jest w stanie polecić?

Dodano po 17 minutach 6 sekundach:
Ile powinna mnie mniej więcej wynieść wymiana rozrządu w tym 2.4 bdw w dzisiejszych czasach? Czytalem też, że niektórzy w Jaworznie na przykład regenerują sprzęgło i dwumas dostając gwarancję i o wiele taniej też wychodzi to wszystko
Witam,
2.4 i 2.7 benzyna ma z przodu rozrząd, to jest ta sama budowa silnika.
Z tyłu ma chyba V6 3.0 D
Pozdrawiam.

Gradzkee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2023, 13:40
Imię: Emil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Gradzkee » 27 lut 2023, 19:16

Shonari pisze:
08 maja 2021, 12:16
Dzięki śliczne kolego! :D Niedługo być może i tak wymienię sprzęgło to wleci dwumas jeszcze. Tylko z tego co wiem to rozrząd u mnie znajduję się z tyłu silnika a nie z przodu, więc to nie będzie takie łatwe. Mam nadzieję tylko, że ze skrzynią wszystko gra. Ogólnie biegi i wszystko wchodzą miodzio tylko lata mi lekko lewarek podczas jazdy, jakby miał luz. Być może wyrobione coś, bądź poduszka? Co do rozrządu to jestem ze Śląska i zastanawiam się nad sserwis w Czernicy, bądź Auto-Danecki. Może ktoś z forum jest w stanie polecić?

Dodano po 17 minutach 6 sekundach:
Ile powinna mnie mniej więcej wynieść wymiana rozrządu w tym 2.4 bdw w dzisiejszych czasach? Czytalem też, że niektórzy w Jaworznie na przykład regenerują sprzęgło i dwumas dostając gwarancję i o wiele taniej też wychodzi to wszystko
Wymiana dwumasy pomogła?

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 07 mar 2023, 01:45

@gradzkee Nie wymieniałem. Problem, który tutaj opisałem jest dość powszechny wśród użytkowników samochodu, o czym można przekonać zerkając na jedną z większych grup dotyczących A6 C6, lecz nikt nie wie co jest przyczyną tych dźwięków. Wiadomo, że zazwyczaj pojawiają się, gdy jest ciepło i samochód jest rozgrzany. Nie pojawia się nigdy na zimnym silniku i kiedy na dworze jest poniżej 5c (zimno). Kiedy naciskamy sprzęgło dźwięk ustaje.

Gradzkee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2023, 13:40
Imię: Emil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Gradzkee » 07 mar 2023, 11:57

Shonari pisze:
07 mar 2023, 01:45
@gradzkee Nie wymieniałem. Problem, który tutaj opisałem jest dość powszechny wśród użytkowników samochodu, o czym można przekonać zerkając na jedną z większych grup dotyczących A6 C6, lecz nikt nie wie co jest przyczyną tych dźwięków. Wiadomo, że zazwyczaj pojawiają się, gdy jest ciepło i samochód jest rozgrzany. Nie pojawia się nigdy na zimnym silniku i kiedy na dworze jest poniżej 5c (zimno). Kiedy naciskamy sprzęgło dźwięk ustaje.
Mam już nowy DMF. Ponadto będę miał w zapasie prowadzenie łożyska oporowego do ewentualnej wymiany. Za tydzień mam montaż, dam znać czy to pomogło.
Znalazłem też taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=0HV0Sa3_uIo&

Dźwięk jest niemal identyczny. U mnie występują też drgania przy redukcji biegu z 3/2.

Gradzkee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2023, 13:40
Imię: Emil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Gradzkee » 17 mar 2023, 13:03

Po wymianie dwumasy oraz poduszek dźwięk i wibracje ustały.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Shonari » 30 mar 2023, 10:06

Gradzkee pisze:
17 mar 2023, 13:03
Po wymianie dwumasy oraz poduszek dźwięk i wibracje ustały.
@Gradzkee czyli jednak dwumas.. Poduszki mam zmienione. Ile kosztował dwumas + wymiana? Robiłeś przy okazji sprzęgło?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga