Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 Allroad 3.0 TDI 2007 Migająca kontrolka swiec żarowych

Silniki wysokoprężne
MICHAŁ_M
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2020, 23:40
Lokalizacja: Szczecin

A6 C6 Allroad 3.0 TDI 2007 Migająca kontrolka swiec żarowych

Post autor: MICHAŁ_M » 07 kwie 2020, 11:28

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
na wstępie zaznaczam, że odrobiłem lekcje, poszukałem , poczytałem co udało mi sie znaleźć w tej wyszukiwarce. Przy okazji nie wiem jak się nią posługiwać... np jak wpisuje błąd P 0236 to wyświetla mi sie ponad sto stron ... Ale do rzeczy ...Kupiłem Audi jak wyżej i niedługo po kupnie w czasie jazdy zaczęła migać kontrolka świec żarowych. zjechałem na pobocze wyłączyłem silnik . następnie włączyłem wszystko ok. pojechałem dalej i spokój przez kilka dni. Problem pojawił się po kilku dniach rano kontrolka zamiast zgasnąć mrugała. ponowne włączenie i wyłączenie zapłonu rozwiazywało przez kilka dni problem. Podłączyłem komputer wyświetlił się błąd P 0236, Poczytałem na forum, że to na 99% czujnik ciśnienia w lewym kolektorze ssącym. Wymieniłem na nowy o identycznych numerach , bo to podobno ważne. Jak było tak jest. błąd wraca po każdym skasowaniu od razu po włączeniu zapłonu, bez uruchomienia silnika. Od pewnego czasu pomimo włączania i wyłączania zapłonu świece mrugają dalej , samochód nie ma mocy i teraz ciekawostka. jak się rozgrzeje to trik z włączaniem i wyłączaniem działa, ale nie od razu. trzeba przejechać dosłownie 50 metrów , zatrzymać się wyłączyć, następnie włączyć zapłon i kontrolka przestaje mrugać i można jechać. ostatnio zaczął zapalac się Check. Może ktoś z szanownych POMÓC ? bardzo prosze

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 07 kwie 2020, 12:48

Zrób auto scan za pomocą VCDSa? Zobaczymy co to za błąd.

michal_sk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2017, 00:39
Lokalizacja: JC

Post autor: michal_sk » 07 kwie 2020, 20:28

Jeśli MAP wymieniałeś to do diagnozy turbo i nastawnik.
Może ktoś coś grzebał przy turbinie i np. w złym położeniu przykręcił nastawnik (sam tak kiedyś zrobiłem ) i czasem przy pełnym bucie turbo przeładowywało.

Można spróbować zrobić nastawy podstawowe turbo.

MICHAŁ_M
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2020, 23:40
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MICHAŁ_M » 07 kwie 2020, 23:25

nie mam dostępu do vcds..., ale sprawdzamy kolektor ssący, bo błędy pokazują się przed uruchomieniem silnika. jak sie wykasuje w trakcie pracy to w trakcie jazdy do wyłączenia zapłonu już sie nie pojawiają....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga