Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6C6 2,4 v6 problemy z czujnikami sprzęgła

Silniki benzynowe
Endus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2023, 10:17
Imię: Darek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gliwice

A6C6 2,4 v6 problemy z czujnikami sprzęgła

Post autor: Endus » 11 cze 2024, 16:32

Dołożyłem tempomat (manetka, kabelek, kodowanie w silniku i kierownicy). Tempomat nie działał. W vcds widzę, że pojawiają się parametry manetki w blokach kierownicy i silnika. Zauważyłem że w bloku pomiarowym 66 silnika nie zmienia się wartość dla czujnika sprzęgła. Zawsze jest załączone. Miałem uszkodzony czujnik on/off (był zwarty) więc go wymieniłem ale wartosci w 66 bloku dalej jest 1 (sprzęgło załączone). Wymieniłem drugi czujnik (czujnik halla). Nic to nie zmieniło, dalej jest 1. Przypomniało mi się wtedy że przestało mi działać automatyczne zwalnianie ręcznego. Kiedyś działało, ale jakiś czas temu przestało, było to spory czas przed dokładaniem tempomatu. W pomiarach hamulca ręcznego paramert sprzęgła zmienia się w zakresie 30-280 w zależności od wciśnięcia pedału sprzęgła. Jak pociągnę pedał sprzęgła do siebie to spada do 27-28. Czy ktoś może sprawdzić jakie wartości ma u niego ten parametr, czy np spada do zera? Czo może da się jakoś adoptować te parametry??. A może źle szukam i to nie o to chodzi, i jeszcze gdzieś mam problem. Z góry dzieki za wszelkego rodzaju sugstie.

Endus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2023, 10:17
Imię: Darek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gliwice

Re: A6C6 2,4 v6 problemy z czujnikami sprzęgła

Post autor: Endus » 24 cze 2024, 10:33

Ogarnąłem temat. Problemem była biała wtyczka pod kierownicą w którą wchodzi przewód tempomatu. Była niedociśnięta lub piny były luźne i coś nie stykało. Po rozebraniu i ponownym poskładaniu wszystko zaczęło działac prawidłowo. Zmylił mnie niezwalniający się ręczny, który kiedyś działał a teraz nie działa dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl