Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Elektryka
ODPOWIEDZ
Tomasix221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2024, 13:11
Imię: Kamil
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: Tomasix221 » 21 maja 2024, 13:20

Witam,

Czy słaby lub nieodpowiedni akumulator może mieć wpływ na działanie elektryki w A7 , nagle przestał
Działać mi akumulator , dałem go do ładowania okazało się że był bardzo słaby , doradzono mi żeby kupić nowy bo ten już mógł stracić swoje właściwości. Kupiłem nowy akumulator AGM , udałem się do najbliższego warsztatu, tam mechanik sprawdził że mój obecny akumulator jest jeszcze dobry ale faktycznie trzeba go podładować (dodam że ktoś wsadził akumulator kwasowy, według producenta do tego auta powinien być AGM). Czy moje problemy z elektryką mogą być przez ten właśnie akumulator kwasowy czy nie ma to różnicy jeśli ktoś taki zakodował ?

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: Szajn » 21 maja 2024, 13:56

Sam sobie kolego odpowiedziałeś na zadane pytanie. Nie może być aku kwasowy, musi być AGM, nawet jak zakodujesz aku kwasowe, to i tak ładowanie jest jak dla aku AGM. Dlatego szybko zakończył żywota ten kwasiak, stąd twoje problemy z elektryką w a7mce.

Pozdrawiam
Tomasix221 pisze:
21 maja 2024, 13:20
Witam,

Czy słaby lub nieodpowiedni akumulator może mieć wpływ na działanie elektryki w A7 , nagle przestał
Działać mi akumulator , dałem go do ładowania okazało się że był bardzo słaby , doradzono mi żeby kupić nowy bo ten już mógł stracić swoje właściwości. Kupiłem nowy akumulator AGM , udałem się do najbliższego warsztatu, tam mechanik sprawdził że mój obecny akumulator jest jeszcze dobry ale faktycznie trzeba go podładować (dodam że ktoś wsadził akumulator kwasowy, według producenta do tego auta powinien być AGM). Czy moje problemy z elektryką mogą być przez ten właśnie akumulator kwasowy czy nie ma to różnicy jeśli ktoś taki zakodował ?

Tomasix221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2024, 13:11
Imię: Kamil
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: Tomasix221 » 21 maja 2024, 14:09

Rozumiem że żywotność może spaść ale wyczytałem w internecie i też tak usłyszałem od mechanika że zmiana aku z AGM na kwasowy nie wpływa na działanie elektryki ale wolałem też zapytać grupy czy faktycznie tak jest :D

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: vredota » 21 maja 2024, 17:16

Tomasix221 pisze:
21 maja 2024, 14:09
Rozumiem że żywotność może spaść ale wyczytałem w internecie i też tak usłyszałem od mechanika że zmiana aku z AGM na kwasowy nie wpływa na działanie elektryki ale wolałem też zapytać grupy czy faktycznie tak jest :D
Na działanie elektryki: nie ma większego wpływu, na zimny start: ma wpływ a to wtedy zaczyna się wiele problemów z elektroniką współczesnego auta, producenci ładowarek też nie wsadzają programów AGM do swoich produktów tak z nudów. Kwasiaki są gorsze od AGM, może dlatego AGM wkłada się do lepszych aut? bo i same AGM są droższe.

Tomasix221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2024, 13:11
Imię: Kamil
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: Tomasix221 » 21 maja 2024, 18:03

Ok, czyli mógł mieć wpływ np na niedziałający szyberdach ? Albo że jakaś elektronika wariuje tzn. Wyskakuje np błąd od świateł a później to znika ?

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: vredota » 21 maja 2024, 20:27

Tomasix221 pisze:
21 maja 2024, 18:03
Ok, czyli mógł mieć wpływ np na niedziałający szyberdach ? Albo że jakaś elektronika wariuje tzn. Wyskakuje np błąd od świateł a później to znika ?
Od gdybania są historycy (co by było gdyby...), diagnostykę Audi zaczynamy od głupiego skanu VCDS, jeśli były problemy z zasilaniem, będziesz mieć gdziekolwiek błąd. Ja mam A6 C5 i nawet tam, przy akumulatorze kwasowym, który trzymał pojemność ale nie trzymał napięć w spoczynku, zapisywane były błędy w ECU silnika. Zrób skan auta, odpowiedź będziesz miał jak na dłoni. Jeśli chciałeś zaoszczędzić, współczuję, niektóre sterowniki trzeba kalibrować a jeśli trzeba do tego czegoś więcej niż VCDS to oszczędności na akumulatorze tańszym niż AGM wyjdą bokiem.

Jeśli nie masz VCDS, poszukaj na forum, niektórzy bezpłatnie pomagają forumowiczom. Ręczne tanie skanery nie pokażą wszystkiego po tzw. standardowym OBD (poszczególne marki nie pokazują po tzw. standardowym OBD niczego więcej, niż jest to opisane w standardzie komunikacji i kodach błędów, np. Volvo ma pięć! korekt paliwowych w niektórych silnikach a po OBD pokaże Ci jedną wartość, która aktualnie obowiązuje, więc d-u-p-a).

Tomasix221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2024, 13:11
Imię: Kamil
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: Tomasix221 » 21 maja 2024, 20:58

Nie chciałem oszczędzać na aku , tak już kupiłem auto , nie wiedziałem że jest kwasowka 🙉

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akumulator kwasowy zamiast AGM Audi A7

Post autor: vredota » 21 maja 2024, 22:29

Tomasix221 pisze:
21 maja 2024, 20:58
Nie chciałem oszczędzać na aku , tak już kupiłem auto , nie wiedziałem że jest kwasowka 🙉
Jeśli takie kupiłeś, sprawdź (kody wyposażenia / rozkodowanie VIN) co powinno być i takie wsadź, nowe akumulatory kodujemy w aucie, żeby powiadomić sterownik o nowym egzemplarzu i jego parametrach. Ładna niespodzianka od poprzedniego właściciela, oby głębiej w lesie nie było ciekawiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga