Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem ze wspomaganiem A6 C6

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
jareczek-13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:18
Lokalizacja: TL

Problem ze wspomaganiem A6 C6

Post autor: jareczek-13 » 25 kwie 2024, 21:46

Witam wszystkich, mam problem z moją 3-litrówką z 2007r. Niedawno zakupiłem i staram się ją doprowadzić do ładu po poprzednim właścicielu. Czytałem sporo wątków na forum i w niektórych znajduję wskazówki, pewne własne objawy, ale może ktoś byłby w stanie mi pomóc.

Mam dziwne objawy wspomagania, czasem chodzi lekko, jak nowe, w szczególności zauważalne podczas manewrów zawracania itd, a za chwilę ta przyjemność całkowicie znika i siła wspomagania zmniejsza się czterokrotnie. Dziś wymieniałem płyn wspomagania, zalany był czerwony, a przynajmniej można tak wnioskować, bo podczas czyszczenia wyleciało ok 2l czerwono-czarnego płynu. Wleciał nowy febi mineralny. Słychać delikatne buczenie z okolic pompy, nie zwróciłem uwagi jak było przed wymianą. Dodatkowo w kabinie słyszalny jest pisk za kierownicą (ale nie zawsze). Zdarza się też czasem zacinanie się kierownicy/wspomagania tak jakby przeskakiwało.
Jestem po dwukrotnej przygodzie, gdzie spadł pasek klinowy (był wyciek oleju) i ponoć to mogło się przyczynić, choć padła również sugestia, że przycinająca się pompa wspomagania. W jakim kierunku się kierować i co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2715
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Problem ze wspomaganiem A6 C6

Post autor: Doc » 11 maja 2024, 01:29

Moim zdaniem 90% z pompą. Maglownica bardziej stuka, strzela lub przestaje działać zupełnie.
Spójrz może na starszy temat, post: post841927.html#p841927

Ps: Przy okazji stukanie, zmienianie mojej maglownicy 5 lat temu.
Ps2: jareczek-13, edytuj i ustaw w profilu na forum twoje auto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga