Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem skrzynia manuał 5 biegow

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Ogi_master
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2018, 22:13
Lokalizacja: Zduńska Wola

Problem skrzynia manuał 5 biegow

Post autor: Ogi_master » 07 kwie 2024, 21:01

Witam. Problem wygląda tak że na włączonym silniku jest problem z wbiciem jedynki i wstecznego, dwójka też lekko haczy. Ale na zgaszonym silniku wszystko chodzi gładko. Najdziwniejsze jest to ze gdy wcisne sprzęgło i odpalę silnik biegi wchodzą małym paluszkiem. Dopiero jak puszce sprzęgło i wcisne drugi raz problem się pojawia. Jedynkę i wsteczny można wbić z haczeniem i oporem jak auto się toczy. Sprzęgło łapie normalnie nie ślizga się. Wymieniłem olej w skrzyni. Wysprzeglik sprawdziłem pręży ostro nie da rady go utrzymać. Układ odpowietrzylem. Luzy na krzyżaku i kuli zlikwidowałem. Łożysko minimalnie słychać po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Co to może być. Proszę o pomoc

LukasXTC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 19 lut 2023, 22:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem skrzynia manuał 5 biegow

Post autor: LukasXTC » 08 kwie 2024, 16:00

Sprzęgło do weryfikacji uszkodzony docisk lub tarcza- nie rozłącza całkowicie napędu. Sprzęgło nie musi ślizgać bo to już stan agonalny.

Ogi_master
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2018, 22:13
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Problem skrzynia manuał 5 biegow

Post autor: Ogi_master » 08 kwie 2024, 21:49

LukasXTC pisze:
08 kwie 2024, 16:00
Sprzęgło do weryfikacji uszkodzony docisk lub tarcza- nie rozłącza całkowicie napędu. Sprzęgło nie musi ślizgać bo to już stan agonalny.
Też tak obstawiałem właśnie bo sprzęgło najprawdopodobniej jeszcze oryginał 25 lat przebiegu. Auto w moich rękach 9 lat. Wziąłem sie już za rozkręcanie ale bardzo mało miejsca i oczy całe w piachu. Teraz już wiem po co jest osłona pod silnikiem.

Ktoś wie czy żeby wymienić uszczelniacz wału od strony skrzyni biegów trzeba spuszczać olej i zrzucać miskę ?

Ogi_master
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2018, 22:13
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Problem skrzynia manuał 5 biegow

Post autor: Ogi_master » 10 kwie 2024, 22:06

LukasXTC pisze:
08 kwie 2024, 16:00
Sprzęgło do weryfikacji uszkodzony docisk lub tarcza- nie rozłącza całkowicie napędu. Sprzęgło nie musi ślizgać bo to już stan agonalny.
Jak się okazało do wymiany tarcza 6,5 mm grubości i łożysko z wyrobioną bierznia od słoneczka. Docisk mimo że ma 25 lat wygląda porównywalnie z nowym jeżeli chodzi o grubość słoneczka przy łożysku. Dwumasa lekko przypalona ale nie było z nia problemów.



Pytanie czy wymieniać całość czy można zostawić stary docisk, bo za docisk oryginał ze znaczkiem audi od awxa dałem 400 zł. Stoję kiepsko z kasą i można go bez problemu zwrócić albo zachować na przyszłość. Prosze o poradę w tej kwestii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga