Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ogolna Awaria

Elektryka
ODPOWIEDZ
tumoba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2018, 08:00
Imię: ustaw imię i auto
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Ogolna Awaria

Post autor: tumoba » 29 mar 2024, 23:14

Witam wszystkich!
Podczas sprawdzania bezpieczników i znalezienia spalonego bezpiecznika od gniazdka 12v nie potrzebnie szukałem z przodu być może jakiś wsadziłem nie na swoje miejsce i zaczął sie problem z
awaria ESC awaria układu kierowniczego hamulca postojowego cisnienia w kolach i pare innych
wycieraczki i spryskiwacze nie działają nie można zamknąć z pilota tylnych drzwi nie działaj kierunkowskazy <jedynie jak załączę awaryjne> co sie mogło stać jakieś porady ?
Akumulator pisze żeby naładować czy mozna taki akumulator ladowac zwyklym prostownikiem ?

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 567
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Ogolna Awaria

Post autor: leon11 » 30 mar 2024, 13:58

Sprawdź wszystkie wolne miejsca na listwach bezpieczników. Jeżeli masz rozpiskę, to zweryfikuj z nią ich osadzenia. W wolnych gniazdach jeśli masz po obu stronach blaszki, uzupełnij tam bezpiecznikami. Prawdopodobnie gdzieś jest brak zasilania. Ako masz raczej AGM, więc ładuj nowoczesną ładowarką, którą można ustawić na AGM, np. CTEK. Nie odłączaj akumulatora do ładowania i nie ładuj na biegunach tylko w miejscach do ładowania aby prąd przechodził przez moduł zarządzania energią.
A na przyszłość, przed wyciąganiem bezpieczników, zrób sobie ich fotkę.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

tumoba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2018, 08:00
Imię: ustaw imię i auto
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ogolna Awaria

Post autor: tumoba » 30 mar 2024, 17:12

Najgorsze ze aku juz został wyjęty i się ładuje mam tam jakiś na razie wsadzony żeby zamknąć drzwi .Czy wobec wyjęcia akumulatora i wsadzeniu go powrotem trzeba teraz cos zrobić dodatkowo?
Teoretycznie auto zapala ale jest blokada zapłonu czy cos w tym stylu zrobiona w warsztacie i gaśnie po sek i najgorsze ze nie mogę wyłączyć tej blokady zawsze mi mrugnęły kierunkowskazy jak zapłon został odblokowany teraz nawet nie działają na postoju przy włączonym zapłonie jednie po wciśnięciu awaryjnych
Później tak pomyślałem ze mogłem zrobić foto :|
Co do pustych miejsc po bezpiecznikach sugerujesz żeby powsadzać w puste miejsca wszystkie które maja styki nic się nie stanie ?
Czy te różne komunikaty mogły sie pokazywać ze względu na słaby akumulator ?
Rozpiske mam taka ogólna ale nie konkretna dla mojego auta i nie wiem czy sa takie u mnie jest duzo pustych miejsc na bezpieczniki i w sumie to nie wiem ktore powinny byc

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 567
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Ogolna Awaria

Post autor: leon11 » 01 kwie 2024, 14:16

Tak, słabe ako może generować błędy. Pustych miejsc będzie wiele, ale te gdzie powinny być bezpieczniki posiadają w gnieździe po obu stronach piny. Inne powinny mieć najwyżej po jednym, po stronie listwy zasilającej. Nic się nie stanie gdy wsadzisz bezpiecznik w niepotrzebne miejsce. Przyjrzyj się tym gniazdom, możliwe, że będzie Ci potrzebne lusterko. Jak gaśnie Ci po sekundzie, to prawdopodobnie immo albo inna blokada działa. Niestety, wskazane podłączyć komputer i sczytać błędy i je wykasować.
Jeśli wsadzasz ten sam akumulator, nie musisz nic robić. Pojawi się błąd czujnika kąta skrętu, ale zniknie po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Jak wsadzasz inny akumulator, musisz go zakodować, ale i tak nie powinno być problemów z odpaleniem.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga