Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ślady na dachu po bagażniku Thule

Nadwozie
ODPOWIEDZ
mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: mari123 » 19 lis 2023, 16:18

Czesc. Kupilem sobie swego czasu nowy zestaw bagaznika dachowego Thule. Mam kolor auta bialy Ibis. Za kazdym razem, gdy jade gdzies z bagaznikiem na urlop, to po jego zdjeciu mam bardzo trudne su usuniecia slady po stopach bagaznika na dachu. Na myjni tez nie wiedza, jak to domyc. Macie jakies moze sugestie? jakas benzyna, rozpuszczalnik? Nie uszkodze lakieru? Plamy maja taki charakter lekko tlusty, jakby sie ta guma jakos galwanizowala.

Druga sprawa, jak sie przed tym na przyszlosc zabezpieczac? Na allegro widzialem jakies naklejki bezbarwne na lakier, ale koszt chyba z 50 zl/komplet i tez nie usmiecha mi sie kilka razy do roku to naklejac. Macie jakies sprawdzone sposoby?

Na fotce zdjecie, na zywo duzo bardziej widoczne. Pozdrawiam

Obrazek

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: axe » 19 lis 2023, 22:34

mari123 pisze:
19 lis 2023, 16:18
Czesc. Kupilem sobie swego czasu nowy zestaw bagaznika dachowego Thule. Mam kolor auta bialy Ibis. Za kazdym razem, gdy jade gdzies z bagaznikiem na urlop, to po jego zdjeciu mam bardzo trudne su usuniecia slady po stopach bagaznika na dachu. Na myjni tez nie wiedza, jak to domyc. Macie jakies moze sugestie? jakas benzyna, rozpuszczalnik? Nie uszkodze lakieru? Plamy maja taki charakter lekko tlusty, jakby sie ta guma jakos galwanizowala.

Druga sprawa, jak sie przed tym na przyszlosc zabezpieczac? Na allegro widzialem jakies naklejki bezbarwne na lakier, ale koszt chyba z 50 zl/komplet i tez nie usmiecha mi sie kilka razy do roku to naklejac. Macie jakies sprawdzone sposoby?

Na fotce zdjecie, na zywo duzo bardziej widoczne. Pozdrawiam

Obrazek
nie mam pomyslu czym to usunac ale zabezpieczam sobie folia. Naklejam folie samoprzylepna przezroczysta z castoramy na wyczyszczony dach w miejscu oparcia stop bagaznika a pozniej zrywam. Jest ok
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: mari123 » 03 mar 2024, 23:26

Dzięki, postaram się tak zrobić. Muszę tylko poszukać odpowiedniej folii, tj. takiej aby nie miała jakiegoś silnego kleju, w zasadzie kleju wręcz nie potrzeba
Może może ktoś coś polecić?

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: axe » 04 mar 2024, 20:50

mari123 pisze:
03 mar 2024, 23:26
Dzięki, postaram się tak zrobić. Muszę tylko poszukać odpowiedniej folii, tj. takiej aby nie miała jakiegoś silnego kleju, w zasadzie kleju wręcz nie potrzeba
Może może ktoś coś polecić?
nawet odpowiednia bedzie do oklejania szyb z castoramy (maja rozne wzory i matowa)
szukaj na dziale gdzie sa firany, zaslony i tapety
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: mari123 » 04 mar 2024, 22:23

Ok. Dzieki za radę. Poszukam coś i dam jeszcze znac. Ważne, aby po takich dwóch tygodniach używania łatwo się odkleiła nie pozostawiając resztki kleju ;)

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 174
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ślady na dachu po bagażniku Thule

Post autor: Szajn » 05 mar 2024, 07:59

mari123 pisze:
19 lis 2023, 16:18
Czesc. Kupilem sobie swego czasu nowy zestaw bagaznika dachowego Thule. Mam kolor auta bialy Ibis. Za kazdym razem, gdy jade gdzies z bagaznikiem na urlop, to po jego zdjeciu mam bardzo trudne su usuniecia slady po stopach bagaznika na dachu. Na myjni tez nie wiedza, jak to domyc. Macie jakies moze sugestie? jakas benzyna, rozpuszczalnik? Nie uszkodze lakieru? Plamy maja taki charakter lekko tlusty, jakby sie ta guma jakos galwanizowala.

Ja chyba bym spróbował to usunąć Meglio. Można też spróbować potraktować Ipą i delikatnie spolerować.
Wszystko jednak z głową <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga