Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

[All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Post autor: mari123 » 04 mar 2024, 18:02

Hej. Pojutrze mialem kupowac A7 C8, polski salon. Wszystko byloby spoko gdyby nie to, ze przy przebiegu 50 tys. km fotel kierowcy (alcantara) jest mocno wysiedziany na siedzisku i znacznie odbiega od innych z podobnym przebiegiem na otomoto. Pomyslalem, ze to juz nie te czasy, ze manipupuje sie przebiegiem przy takich autach tym bardziej, ze to jest juz dzisiaj kryminal. Pewnie poprzedni wlasiciel mierzyl 2 metry i wazyl 160 kg pomyslalem ;) Jednak po chwili googlowania dowiedzialem sie, ze wraz z nowa generacja samochodow pojawily sie nowe tricki na manipulacje przy licznikach - tanie i proste. Tak zwany freezer przebiegu, wpina sie go do wtyczki za licznikiem i potem juz przyciskiem na kierownicy mozna go na zyczenie aktywowac lub deaktywowac w razie potrzeby. Oszust moze nabijac kolejne dziesiatki tysiecy km, bez sladu w liczniku. Teraz przechodze do mojego pytania - czy istnieje jakis sposob, aby poznac prawdziwy przebieg, nawet w przypadku takich sztuczek? To urzadzenie chyba tylko przycina info o przebiegu do licznika, ale chyba w innych modulach tez gdzies cos sie moze zapisac? Jestem jeszcze umowiony na ekspertyze w ASO, ale tam raczej ida schematem - powloka lakiernicza, wycieki, bledy w kompie i koniec. Mam duzy teraz dylemat.

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 766
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: [All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Post autor: _wladi_ » 04 mar 2024, 18:33

Z takim przebiegiem chyba auto serwisowane w Aso na to wychodzi że może nawet olej nie był zmieniany jak potrzeba 🙈 tylko fotel wysiedziany czy gdzieś jeszcze coś widać na elementach?

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Post autor: mari123 » 04 mar 2024, 19:03

Z takich rzeczy co by zdradzały przebieg to raczej sam fotel. Kierownica raczej się nie świeci, nie jest też jakoś poniszczony. Lakier w okolicach 130 do 160 mikronów, ale na przednim błotniku w na rancie 200 a na drugim błotniku w tym samym miejscu 150. 200 mikronów to już druga warstwa raczej? Niby nic, ale trzeba pamiętać, że przedni błotnik łatwo zmienić na taki sam w kolor i lekko trysnac dla odświeżenia koloru. Zawsze jakieś "ale" ;)

Awatar użytkownika
AudiSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:17
Imię: Pablo
Moje auto: RS6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 4.2 FSI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Post autor: AudiSS » 04 mar 2024, 19:37

Można ale trzeba mięć fizycznie auto
Kodowanie online ODIS PW technoplanet@wp.pl

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [All] A6 / A7 i problem z przebiegiem

Post autor: mari123 » 04 mar 2024, 22:25

AudiSS pisze:
04 mar 2024, 19:37
Można ale trzeba mięć fizycznie auto
A takie ASO to ogarnie czy raczej nie? Niestety do Ciebie z uwagi na odległość tym autem przed zakupem nie podjadę <uoee>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga