Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 2.0 TDI BMP - Problematyczny z silnikiem

Silniki wysokoprężne
lukios3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2024, 14:21
Imię: Łukasz
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zawiercia

A6 C6 2.0 TDI BMP - Problematyczny z silnikiem

Post autor: lukios3 » 27 lut 2024, 14:38

Witam może ktoś tutaj z forumowiczów miał podobny problem z swoją a6c6 2.0 TDI BMP zaczynając od początku to w tamtym roku audi odmówiło posłuszeństwa przed wakacjami i zgasło podczas jazdy i nie chciało odpalić dopiero po 3 dniach odpaliło ale zaczęło kopcić i trząść silnikiem jakby miał wyskoczyć auto na lawecie pojechało na warsztat zostały zregenerowane wtryski zakupiona nowa pompa w baku auto ożyło po prawie 2 miesiącach na warsztacie chodziło do stycznia silnikowo ok w okolicach grudnia zaczęły się dziać czary z elektroniką od zapalających się kontrolek na liczniku od hamulcy/braku płynu do spryskiwaczy czy nie zapiętego pasa i wyskakuje to co jakiś czas podczas jazdy gaśnie a za chwilę znów jest komunikat auto było u elektronika który nie wykazał żadnych błędów na komputerze ale spróbował usunąć z oprogramowania czujniki hamulcy i płynu do spryskiwaczy ale po wyprogramowaniu dalej wyskoczylo i już sam nie wiedział o co tu chodzi w styczniu podczas poranka mrozu po -20 auto podczas jazdy do pracy zgasło mi jak odpaliło jakimś cudem przejechało ledwo kawałek i znów gasło ale jakimś cudem udało mi się wrócić do domu nim i po zgaszeniu jak odstał tak 30 minut zaczął chodzić normalnie ale od tego czasu zrobiła się taka usterka że w okolicach 3000 obrotów a autem zaczyna szarpać ale idzie cały czas do przodu dałem auto na reklamację do poprzedniego warsztatu i stwierdzono że nie wykazuje żadnych błęd mechanicznego i stwierdzili wtedy że jest to błąd elektroniczny ale elektronik wtedy jak badał właśnie te kontrolki stwierdził że nie ma to przyczyn związanych z tą usterka może ktoś miał tutaj z obecnych osób na forum podobną awaryję i podsunąłby jakiś pomysł gdzie szukać przyczyn z tą elektroniką i kłopotami ze silnikiem bo już naprawdę ręce opadają dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
A i dodam że auto na postoju pokazuje od 10-40l/100km

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Problematyczny sprawa z silnikiem

Post autor: motogold » 28 lut 2024, 17:34

Cześć.Z szacunku do nas,napisz to jeszcze raz,stawiając znaki interpunkcyjne,wielkie litery i etc. Tego po prostu nie da się przeczytać kolego,to jedno z najdłuższych zdań jakie w życiu miałem okazję przeczytać.
Nawet,jeżeli ktoś umie Ci pomóc,to tego przez Twoje pismo nie zrobi.
Szanujmy się.

LukasXTC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 19 lut 2023, 22:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: A6 C6 2.0 TDI BMP - Problematyczny z silnikiem

Post autor: LukasXTC » 28 lut 2024, 21:28

Ja tak jakiś sens wypowiedzi zrozumiałem. Raczej forum Ci nie pomoże tylko dobry mechanik samochodowy - na spokojnie możesz sprawdzić każdą kostkę elektryczną, złącze komputera czy nie jest mokra w pinach z ropy.

P.S. Popraw podpis - twoje auto nie jest ani S6 ani C7 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga