Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ciągle pracujący wentylator chłodnicy w audi A6 c6 2,7.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Sylwekkk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2023, 16:27
Imię: Sylwester
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Ciągle pracujący wentylator chłodnicy w audi A6 c6 2,7.

Post autor: Sylwekkk » 16 lut 2024, 07:06

Witam. Mam taki problem w audi A6 C6 2,7. Zaraz po włączeniu silnika załącza się na maxa wentylator chłodnicy. Pracuje cały czas a po zgaszeniu silnika pracuje nadal przez około 30 sekund. Po podłączeniu komputera pokazuje błąd 2 Fan Control - zwarcie w obwodzie wentylatora chłodnicy. Czytałem na forum itp. ale nie mam pewności co to może być. Auto ma sprawny DPF. Jest także po diagnostyce czujników ciśnienia spalin, czujników temperatury spalin oraz wtrysków. Wszystko to działa poprawnie. Mam podejrzenie że padł moduł sterujący wiatrakiem, gdzieś w nim jest zwarcie, lub przekaźnik na podszybiu. Ewentualnie czujnik temperatury płynu chłodzącego z tym że takiego błędu mi nie pokazuje, a wszystkie wskaźniki temperatury pokazują prawidłową wartość. Jeszcze sprawdzę VCDsem te czujniki, bo są chyba trzy od temperatury cieczy. Na desce temperatura cieczy dochodzi do 90 stopni i nie ma żadnych problemów z klimatyzacją czy ogrzewaniem. Problemem jest tylko ciągle pracujący wentylator. Czy spotkaliście się z podobnym objawem. Dajcie znać co o tym myślicie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga