Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problemy z wycierajacym sie wałkiem

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
woyciech555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 02 paź 2016, 22:46
Lokalizacja: Leszno

Problemy z wycierajacym sie wałkiem

Post autor: woyciech555 » 04 lut 2024, 11:15

Witam
Mam problem z nadmiernie wycierajacym sie wałkiem.
Silnik awx +turbo hybryda +program 206km
Po wymianie wałka rozrzadu, popychaczy i panewek na nowe firmy kolbenschmidt i przejechaniu 88tys km nadszedł czas na wymiane i załozyłem wałek uzywany ori vw bez sladow zuzycia i nowe panewki glyco i popychacze kolbenschmidt. Po przejechaniu 14 tys km wymienialem olej i postanowiłem sciagnac pokrywe zaworow i wałek juz miał ślady zużycia. Domyślnie wiadomo ze powodem powinno byc złe smarowanie ale kanały olejowe sa drożne olej to motul 5w40 wymieniany max co 15tys km.
Czekam na pomiar cisnienia oleju na dniach bedzie robiony.Chce jeszcze ściągnąć miske olejowa i zobaczyc smok pompy olejowej no i wyczyscic miske z opiłkow przed załozeniem nowego wałka przy poprzednich wymianach wałkow czysciłem tylko zakamarki głowicy i przelałem przez silnik troche ropy aby wypłukac z głowicy i miski reszte opiłkow.

Wałek i popychacze zawsze wytarte na zaworach wydechowych i słyszałem taka opinie że powodem tego jest pobieranie oleju przez nieszczelnosci na zaworach (wyrobione prowadnice zaworow i gumki) i ten olej sie spala na trzonkach zaworow przez co to powoduje cięższą prace zaworu i nadmierne obciążenie tych popychaczy.
Jak myslicie co moze powodem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga