Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S-tronic - szarpanie po zatrzymaniu

Układ napędowy i skrzynie biegów
Pawelel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2024, 17:10
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: S-tronic - szarpanie po zatrzymaniu

Post autor: Pawelel » 15 sty 2024, 17:14

Witam,
Czy udało się komuś rozwiązać problem ? Od kilku tygodni borykam się z tą samą przypadłością, sekundę po zatrzymaniu czuć szarpnięcie.

hj88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 14 maja 2013, 09:53
Imię: Tomasz
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ST

Re: S-tronic - szarpanie po zatrzymaniu

Post autor: hj88 » 19 sty 2024, 13:04

Pawelel pisze:
15 sty 2024, 17:14
Witam,
Czy udało się komuś rozwiązać problem ? Od kilku tygodni borykam się z tą samą przypadłością, sekundę po zatrzymaniu czuć szarpnięcie.
W moim przypadku pomogło wykonanie pełnej adaptacji VCDSem.

LordJasko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2024, 20:37
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: S-tronic - szarpanie po zatrzymaniu

Post autor: LordJasko » 09 lut 2024, 20:56

Witam. Mam podobny problem szarpanie po zatrzymaniu i szarpanie tzn pukniecie słychać jak zmienia bieg z 3 na 2. Na tempomacie skrzynia odziwo pracuje bez zarzutu zmienia płynnie biegi nic nie słychać. Jak jeżdżę ma hamulcu automatycznym to wyskakuje awaria przekładni biegow dalsza jazda mozliwa z ograniczeniami i jest bieg wsteczny drugi zmieni na czwarty ale to muszę dać gazu, wyłączę hamulec automatyczny to błąd się nie pojawią ale ostatnio musiałem ostro zahamować to wyskoczył komunikat wyżej podany po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu komunikat ginie i można jechać. Błąd to P187B00 "proces wlaczania wybierania biegow 2 nie powiódł sie". Zrobiłem czyszczenie skrzyni wymiana oleju i filtrów i adaptacja. Usłyszałem że do wymiany cała mechatronika albo sprzegla. Ktoś może spotkał się z takim problemem? Audi a6c7 2017 quattro skrzynia 0B5

Przemo_C
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2021, 12:48
Imię: Przemo
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OPO

Re: S-tronic - szarpanie po zatrzymaniu

Post autor: Przemo_C » 17 mar 2024, 08:02

LordJasko pisze:
09 lut 2024, 20:56
Witam. Mam podobny problem szarpanie po zatrzymaniu i szarpanie tzn pukniecie słychać jak zmienia bieg z 3 na 2. Na tempomacie skrzynia odziwo pracuje bez zarzutu zmienia płynnie biegi nic nie słychać. Jak jeżdżę ma hamulcu automatycznym to wyskakuje awaria przekładni biegow dalsza jazda mozliwa z ograniczeniami i jest bieg wsteczny drugi zmieni na czwarty ale to muszę dać gazu, wyłączę hamulec automatyczny to błąd się nie pojawią ale ostatnio musiałem ostro zahamować to wyskoczył komunikat wyżej podany po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu komunikat ginie i można jechać. Błąd to P187B00 "proces wlaczania wybierania biegow 2 nie powiódł sie". Zrobiłem czyszczenie skrzyni wymiana oleju i filtrów i adaptacja. Usłyszałem że do wymiany cała mechatronika albo sprzegla. Ktoś może spotkał się z takim problemem? Audi a6c7 2017 quattro skrzynia 0B5
Hej. U mnie objaw nieco inny, delikatne szarpnięcie pomiędzy 2 a 3 biegiem w obie strony oraz przy zatrzymaniu. Błąd dokładnie ten sam P187B00 skrzynia 0B5 S-tronik UDS (2017, Quattro)
Poradziłeś sobie z tym problemem ?
Jestem tuż przed rozpoczęciem prac więc szukam najrozsądniejszego rozwiązania.
Orientuje się ktoś może jaki koszt usunięcie tej usterki. ? Rozumiem że zestaw naprawczy skrzyni i wymiana oleju to w tym wypadku normalna procedura a potem adaptacja ?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za sugestie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga