Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.8 amx Ciężko odpala, strzela z wydechu, nie chodzą cylindry

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
adidanekkk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2024, 18:56
Imię: Adrian
Moje auto: Inne
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

2.8 amx Ciężko odpala, strzela z wydechu, nie chodzą cylindry

Post autor: adidanekkk » 06 sty 2024, 19:15

Cześć, dzisiaj miałem bardzo duży problem z odpaleniem auta, już nie pierwszy raz ale zazwyczaj nie było to aż takie słabe zachowanie ze strony skody. Auto od jakichś 2 miesięcy ma problem z odpalaniem po nocce lub kilku godzinach postoju. Raz odpala od strzała a raz pierdzi i strzela z wydechu aż wejdzie na obroty i zacznie normalnie pracować. Dziś podczas próby odpalenia auta w ogóle nie chciało załapać - wczoraj zrobiłem trasę 600km - kręciłem a ona zero rekcji, dopiero za trzecim razem załapała a obroty stały na 400/500, cale auto się trzęsło. Zgasła. Kręcę kolejny raz no i jakoś odpaliła, trzymała te 800 obrotów ale też strasznie trzęsło i na pewno nie pracowały wszystkie cylindry ( miałem już takie akcje ale kręciła za pierwszym , trochę strzeliło z wydechu i wracało do normy ). Auto chodziło tak przez kilkanaście sekund aż się uspokoiło. Podczas jazdy nie ma żadnych problemów, ma moc, przyspiesza jak trzeba. Akumulator jest nowy, przewody WN nowe, wyjeżdżałem gaz do końca z zakręcona butla. Po wymianie akumulatora było jakby lepiej przez kilka dni, potem znowu nie chciała współpracować, potem przez tydzień dobrze i tak w kółko. Check się nie świeci, kiedyś wyskakiwal od sondy lambdy ale teraz spokój jedynie w VCDS mozna go zobaczec, innych błędów nie ma. 2 tygodnie temu podczas jazdy na zimnym silniku zaczął palić się check, autem zatrzęsło, sprawdzilem błędy bo mam caly czas wpięty skaner obd bluetooth to pokazało p0172 - fuel trim system rich bank 1, p0302 - cylinder 2 misfire detected. Błędy wykasowałem i było wszystko dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga