Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
miror
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2013, 21:20
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

[RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: miror » 29 gru 2023, 16:36

Witam

Mam trochę nietypowe pytanie: Czy uważacie że warto rozważyć wymianę A6 C7.5 BiTDI za RS6 C7.5 ?

Pytanie wydawało by się retoryczne, w końcu RS6 to RS6 ale chodzi mi pare myśli po głowie od dłuższego czasu dlaczego nie warto.

Wiec:
1. KOSZTY, KOSZTY, Koszty - sam zakup RS6 w bardzo dobrym stanie to koszt minimalnie 2 razy taki co BiTDI. Dodatkowo aby utrzymywać RS6 w bardzo dobrym stanie należy systematycznie robić przeglądy głównie silnika i skrzyni (jasne w każdym aucie trzeba, ale czytałem w wielu miejscach że wieksze przeglady powinno sie w RS6 robić już przy 100-120 tys km.) a ich cena jest tak ok 2 razy wyższa niż u BiTDI.
Dodatkowo warto mieć RS6 z ceramicznymi tarczami, a jak wiemy realnie nie ma zamienników a koszt nowych to ok 100 tys PLN. Można szukać używane ale koszt i tak ok 50 tys.
Do tego dochodza standardowe koszty jak paliwo, którego to auto potrzebuje znacznie więcej niż BiTDI czy ubezpieczenie.

2. Niezbyt duża różnica w parametrach technicznych: Jasne jeśli mowa o sportowej jeździe, różnica 2s przy przyśpieszaniu 0-100 jest ogromna, ale w większości przypadków (a napewno w moim) ja się autem nie ścigam wiec przy normalnej dynamicznej jeżdzie 2s nie maja specjalnie znaczenia. Trochę wieksza różnica jest przy porownaniu przyśpieszenia od 0-200 czy 80-200 ale i tak nie az tak czesto się z tego korzysta.
Podobnie z predkością max - 265 vs 305 naprawde nie robi różnicy bo tak szybko i tak nie ma gdzie jechac (poza paroma odcinkami w Niemczech) a jazda powyzej 250 i tak jest juz dosc niebezpieczna.

3. Frajda z jazdy: tu napewno leży po stronie RS6 ale musze przyznać że tak jak w przypadku mojej BiTDI z pneumatyką, sportowymi trybami pracy silnika i skrzyni oraz ze sportowym dyferencjalem tej przyjemności jest az nadto. Dodatkowo sporo RS6 ma zamiast pneumatyki DRC które jest dość sztywne co znacznie wplywa na komfort jazdya ktore to prawie nie jest wykożystywane poza torem sportowym także jest znacznie gorszy komfort podróży.

4. Wyposażenie: Jest dość ciężko znaleźć dobrze wyposażone RS6, a jak już coś jest to w większości wypadków bardzo drogie. W przeciwieństwie do RS6 jest nieco większa szansa znależć dobrze wyposażone BiTDI.

Także reasumując:
Za RS6:
- frajda z jazdy
- fajny dzwiek z wydechu
- "RS6" na klapie (to mnie najmniej interesuje ;) )

Przeciwko RS6
- KOSZTY, KOSZTY, KOSZTY

Chętnie bym usłyszał jakieś merytoryczne argumenty czy to za czy przeciw.
Jak narazie zadając podobne pytanie na różnych grupach słyszałem głównie odpowiedź "prestiż" co dla mnie raczej brzmiało jak "szpan" a to najmniej mnie interesuje.

Z góry dzięki za komentarze.

130TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 505
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: 130TDI » 03 sty 2024, 09:12

Witaj,

Może warto pochylić się nad S6 C7? Osiągi będą lepsze od bitdi a koszty utrzymania nieznacznie wyższe. 450 KM w serii już powinno Cię zadowolić, fajny wóz jako daily <radocha> Jedyny słaby punkt S6 to S-tronic.

miror
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2013, 21:20
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: miror » 05 sty 2024, 18:48

130TDI pisze:
03 sty 2024, 09:12
Witaj,

Może warto pochylić się nad S6 C7? Osiągi będą lepsze od bitdi a koszty utrzymania nieznacznie wyższe. 450 KM w serii już powinno Cię zadowolić, fajny wóz jako daily <radocha> Jedyny słaby punkt S6 to S-tronic.
Tak, rozważałem taką opcje, ale tam jest podobny silnik - to znaczy koszty serwisu beda dosc podobne a oprocz tego, tak jak piszesz Stronic. Poza tym to to same auto.
RS6 ma nieco inaczej zbudowane zawieszenie - bardziej sportowo, ale generalnie wiekszosc osob i tak uzywa tego auta normalnie - takze chyba nie ma sensu wydawac sporo sporo wiecej.

Awatar użytkownika
was001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 19 sty 2023, 11:14
Imię: Marko
Moje auto: RS6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 TFSI 560KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: ZEA

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: was001 » 06 sty 2024, 09:27

Zdejmę Ci jeden argument przeciwko RS6: DRC jest albo zaskakująco miękkie w trybie comfort, albo cholernie twarde w dynamicu. Brakuje mu czegoś "pośrodku". Natomiast jeśli chodzi o komfort - jest. Mówię z perspektywy przesiadki z W222 (nie-AMG), które było naprawdę komfortowe. Nawet pomimo tych durnych Pirelli P Zero runflatów, które to auto ma...

Przyspieszenie jest genialne i nie bardzo jest to do czego porównywać. Dwie sekundy do setki i pewnie z 3.5 na 400m to przepaść w kategoriach odczuć. Ale z miejsca już szyja boli więc nie robisz tego z każdych świateł... Więc to raczej na zasadach frajdy z posiadania, a nie używania tego na max kiedy tylko można. Koszty zabawy są też nieduże jeśli kierowca jest zrównoważony emocjonalnie - średnie spalanie z całego roku u mnie to 14.3, a nie raz widziałem 550km na baku (a bak 65l, czyli śmiech na sali). Największe spalanie zanotowane kiedy tylko jeździłem z przechowalni do sklepu w wakacje - trochę ponad 16.5. Naprawdę nie ma tragedii jak na potencjał.

O kosztach obsługi vs inne auto się nie wypowiem, bo serwisuje moje auto sam. I jakoś się nie psuje tak często jak nie jeździ tak dużo... 10L oleju co 5kkm, filtry, świece wymienione przy 60k, olej w skrzyni przy okazji - to są normalne koszty, których nawet nie uwzględniam bo są niższe niż koszt paliwa. O ile nie musiałem się bawić w wymianę sitek pod turbo, o tyle poduszki pod silnikiem straciłem jak tylko zacząłem się wygłupiać po dłuższym postoju w wakacje. Ale tak ja sobie uzasadniłem posiadanie RS6 właśnie: jako kolejne auto w garażu, które nie służy do robienia miliona kilometrów codziennie i gdziekolwiek - bo takie 30kkm/rok i daily nie ma wg mnie sensu - szkoda takiego auta na stanie w korkach albo wyjazdy z rodziną (i psem). Dlatego jako trzeci weekendowy - jak najbardziej. Na daily wolę coś wolnossącego albo z gwiazdą na masce... Nie mam też zimowych opon, więc odpada koszt drugiego kompletu 21" felg i opon na zimę. Za to naprawianie kół to temat mi znany. Przy 21" to tylko kwestia czasu kiedy coś się wydarzy. Raz wentyl się rozpadł w czasie jazdy, raz ułamałem go odkręcając pokrowiec - po 5 latach trzeba je po prostu wymienić bo od ciągłego nagrzewania są jak z plasteliny...

I tak jak piszesz o szpanie: moja biedawersja nie ma nawet B&O ani dociągów drzwi, przez co z szacunku na dzielni ani szpanu nie ma. Ot normalne A6 w kombi z metką RS6 na dupie.

130TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 505
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: 130TDI » 06 sty 2024, 14:21

To może przesiadka na zwykle A6 3.0 tfsi competition? Jak sedan to szukasz z usa I masz porządną skrzynię tiptronic. Da się znaleźć fajne wersje wyposażenia, do tego stage 2 i masz osiągi jak w s6 a koszty są jak w bitdi.
Ja mam 3.0 tfsi I bardzo sobie chwalę.

miror
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2013, 21:20
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: miror » 08 sty 2024, 15:07

130TDI pisze:
06 sty 2024, 14:21
To może przesiadka na zwykle A6 3.0 tfsi competition? Jak sedan to szukasz z usa I masz porządną skrzynię tiptronic. Da się znaleźć fajne wersje wyposażenia, do tego stage 2 i masz osiągi jak w s6 a koszty są jak w bitdi.
Ja mam 3.0 tfsi I bardzo sobie chwalę.
Nie jestem fanem tuningowania samochodow, gdyz w wiekszosci przypadkow jest to posrednia ingerencja w wytrzymalosc materialow, a ta jest okreslana przez inzyniera na podstawie roznego rodzaju parametrow (generalnie zwiazanych z obciazeniem silnika/skrzyni). Dlatego bez modyfikacji takie jednostki wytrzymuja wiecej.
Co ciekawe moment taki jak w BiTDI ma dopiero RS6 takze benzyna S6 ma troche gorzej, co oczywiscie po czesci mozna rekompensowac moca. Nie mniej jednak przyspierzenie to glownie moment obrotowy i zestrojenie skrzyni.

Dodatkowo uwazam ze 300KM to i tak duzo jak na wage auta i jego mozliwosci. Wiecej tylko powoduje niebezpieczne sytuacje ktorych sporo kierowcow nie daje rade opanowac.
Ale oczywiscie kusi mnie RS6 :)

Dodano po 5 minutach 19 sekundach:
was001 pisze:
06 sty 2024, 09:27
Zdejmę Ci jeden argument przeciwko RS6: DRC jest albo zaskakująco miękkie w trybie comfort, albo cholernie twarde w dynamicu. Brakuje mu czegoś "pośrodku". Natomiast jeśli chodzi o komfort - jest. Mówię z perspektywy przesiadki z W222 (nie-AMG), które było naprawdę komfortowe. Nawet pomimo tych durnych Pirelli P Zero runflatów, które to auto ma...

Przyspieszenie jest genialne i nie bardzo jest to do czego porównywać. Dwie sekundy do setki i pewnie z 3.5 na 400m to przepaść w kategoriach odczuć. Ale z miejsca już szyja boli więc nie robisz tego z każdych świateł... Więc to raczej na zasadach frajdy z posiadania, a nie używania tego na max kiedy tylko można. Koszty zabawy są też nieduże jeśli kierowca jest zrównoważony emocjonalnie - średnie spalanie z całego roku u mnie to 14.3, a nie raz widziałem 550km na baku (a bak 65l, czyli śmiech na sali). Największe spalanie zanotowane kiedy tylko jeździłem z przechowalni do sklepu w wakacje - trochę ponad 16.5. Naprawdę nie ma tragedii jak na potencjał.

O kosztach obsługi vs inne auto się nie wypowiem, bo serwisuje moje auto sam. I jakoś się nie psuje tak często jak nie jeździ tak dużo... 10L oleju co 5kkm, filtry, świece wymienione przy 60k, olej w skrzyni przy okazji - to są normalne koszty, których nawet nie uwzględniam bo są niższe niż koszt paliwa. O ile nie musiałem się bawić w wymianę sitek pod turbo, o tyle poduszki pod silnikiem straciłem jak tylko zacząłem się wygłupiać po dłuższym postoju w wakacje. Ale tak ja sobie uzasadniłem posiadanie RS6 właśnie: jako kolejne auto w garażu, które nie służy do robienia miliona kilometrów codziennie i gdziekolwiek - bo takie 30kkm/rok i daily nie ma wg mnie sensu - szkoda takiego auta na stanie w korkach albo wyjazdy z rodziną (i psem). Dlatego jako trzeci weekendowy - jak najbardziej. Na daily wolę coś wolnossącego albo z gwiazdą na masce... Nie mam też zimowych opon, więc odpada koszt drugiego kompletu 21" felg i opon na zimę. Za to naprawianie kół to temat mi znany. Przy 21" to tylko kwestia czasu kiedy coś się wydarzy. Raz wentyl się rozpadł w czasie jazdy, raz ułamałem go odkręcając pokrowiec - po 5 latach trzeba je po prostu wymienić bo od ciągłego nagrzewania są jak z plasteliny...

I tak jak piszesz o szpanie: moja biedawersja nie ma nawet B&O ani dociągów drzwi, przez co z szacunku na dzielni ani szpanu nie ma. Ot normalne A6 w kombi z metką RS6 na dupie.
Dokladnie mam taka sama opinie. Trzeciego auta raczej nie kupie i niestety sam go nie jestem w stanie serwisowac, dlatego bardziej sie sklaniam do BiTDI caly czas.
Zawsze mozna sobie RS6 pozyczyc i sie przewiesc.

Nie mniej jednak dzieki za opinie. Takich wlasnie szukam ale ciezko znalezc osoby ktore rozsadnie podejda do oceny czy to za RS6 czy przeciw.

Jareknb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 03 wrz 2020, 07:49
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Biała

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: Jareknb » 08 sty 2024, 23:04

Poniżej taki rodzynek z dokładkami RS6, tu w Austrii jest trochę takich bitdi poniżej 100 tyś przebiegu.

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... -744280706

130TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 505
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: 130TDI » 09 sty 2024, 07:39

miror pisze:
08 sty 2024, 15:13
Dodatkowo uwazam ze 300KM to i tak duzo jak na wage auta i jego mozliwosci. Wiecej tylko powoduje niebezpieczne sytuacje ktorych sporo kierowcow nie daje rade opanowac.
Ale oczywiscie kusi mnie RS6 :)
Uważam, że przeczysz sam sobie. Kupując RS6 kupuję się go z uwagi na osiągi. Skoro 300KM jest dla Ciebie wystarczające to nie ma sensu zmieniać na RSa. Zostań przy bitdi.

Co do zwiększania mocy, to jeżeli zrobi się to z głową to nic nie będzie się działo. 3.0 TFSI słynie z dużego potencjału na modyfikacje. Jest sporo osób co na stage 2 zrobiło bezawaryjnie 150 - 200 tys km i dalej się nic nie dzieje.

miror
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2013, 21:20
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: miror » 09 sty 2024, 15:04

Jareknb pisze:
08 sty 2024, 23:04
Poniżej taki rodzynek z dokładkami RS6, tu w Austrii jest trochę takich bitdi poniżej 100 tyś przebiegu.

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... -744280706
No takiego wynalazku bym na 100% niekupił ;)
Nie chce zabardzo oceniac auta po zdjeciach, ale jakos sie mi nie wydaje aby to auto mialo ponizej 100 tys przebiegu.
Patrzac po tym jak wggladaja fotele https://cache.willhaben.at/mmo/6/744/28 ... 179626.jpg bardziej bym obstawial 300 tys.

Tak wygladaja w aucie co ma realne 170 tys. a i tak nie byly super czyste ;)

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
130TDI pisze:
09 sty 2024, 07:39
miror pisze:
08 sty 2024, 15:13
Dodatkowo uwazam ze 300KM to i tak duzo jak na wage auta i jego mozliwosci. Wiecej tylko powoduje niebezpieczne sytuacje ktorych sporo kierowcow nie daje rade opanowac.
Ale oczywiscie kusi mnie RS6 :)
Uważam, że przeczysz sam sobie. Kupując RS6 kupuję się go z uwagi na osiągi. Skoro 300KM jest dla Ciebie wystarczające to nie ma sensu zmieniać na RSa. Zostań przy bitdi.

Co do zwiększania mocy, to jeżeli zrobi się to z głową to nic nie będzie się działo. 3.0 TFSI słynie z dużego potencjału na modyfikacje. Jest sporo osób co na stage 2 zrobiło bezawaryjnie 150 - 200 tys km i dalej się nic nie dzieje.
I tak i nie. To że auto ma mocny silnik to nie znaczy ze trzeba odrazu jezdzic nim sportowo. Mnie chodzi raczej o dynamike w normalnym ruchu - dokladniej (przyklad):
- chce wyprzedzic auto jadac lekko pod gore, prosta droga ale z naprzeciwka jada auta: w 200KM mazdzie na to nie ma szans, BiTDI da rade ale trzeba mocno przycisnac, w RS6 mysle ze bez problemu taki manewr by sie udal.
Najgorsze (czy moze najlepsze) ze sie potem czlowiek przyzwyczaja.
Załączniki
IMG_20221007_122201.jpg
IMG_20221007_122201.jpg (162.52 KiB) Przejrzano 712 razy

Jareknb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 03 wrz 2020, 07:49
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Biała

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: Jareknb » 09 sty 2024, 21:58

🤣🤣👍 Wiesz czym grozi cofnięcie licznika w Austrii? Dodam tylko że kolega niedawno kupił tutaj od dziadka Zafirę 1.9 cdti w wersji OPC z 2006 roku z przebiegiem 115 tyś, niemożliwe? Pozdrawiam i życzę żebyś trafił na coś fajnego.

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... -738421403

miror
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2013, 21:20
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: [RS6] Wymiana A6 BiTDI na RS6 - Czy warto?

Post autor: miror » 10 sty 2024, 18:24

Jareknb pisze:
09 sty 2024, 21:58
🤣🤣👍 Wiesz czym grozi cofnięcie licznika w Austrii? Dodam tylko że kolega niedawno kupił tutaj od dziadka Zafirę 1.9 cdti w wersji OPC z 2006 roku z przebiegiem 115 tyś, niemożliwe? Pozdrawiam i życzę żebyś trafił na coś fajnego.

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... -738421403
Możliwe. Brat w 2014 z niemiec przywiozl Focusa z 1999r z przebiegiem 60-pare tys (nie pamietam dokladnie ile). Stan jak z salonu.
U mnie w rodzinie byl Fiat 132 chyba z 1970r - sprzedany gdzies w 2000r z orginalnym przebiegiem 100tys. Ale oba te auta wygladaly o niebo lepiej niz to Audi z linku ;)

Nawet Moje audi z 170tys (dokladnie 175) obecnie wyglada lepiej ;)

To ze sa kary to nie znaczy ze ludzie nie sa kreatywni - nawet w austrii. Co nie zmienia faktu ze nie chce sie tu wdawac w dyskusje czy to auto ma taki przebieg czy nie. Dla mnie wyglada na zbyt zuzyte.

Natomaist to drugie wrecz przeciwnie. Mniej wiecej podobnie wygladalo moje jak przywozilem z DE przy 64 tys.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga