Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.0TDI] Błąd abs/asr oraz hamulca ręcznego.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Maniek13t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2020, 22:05
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

[A6 C6 2.0TDI] Błąd abs/asr oraz hamulca ręcznego.

Post autor: Maniek13t » 30 gru 2023, 18:51

Witam wszystkich serdecznie przychodzę do was z problemem być może ktoś z was wie o co może chodzić.
Pacjent to :
A6 C6 2005r, 2.0TDI BLB manual.

Mianowicie dziś podczas najzwyklejszej jazdy po mieście,
Nagle na fisie wyświetliły się błędy Odcięcia ABS/ASR oraz hamulca ręcznego.
Błędy są stałe więc wyświetlają się również na desce rozdzielczej.
Hamulec ręczny mogę zaciągnąć i popuścić od tego czasu tylko kiedy silnik jest wyłączony.
Po podpięciu ją pod laptopa wyświetlają się dwa błędy (patrz w załaczniku)
Czujnik w prawym tylnym kole został sprawdzony miernikiem. Czujnik odbiera prąd a kabel go ma więc wykluczam wiązkę jak i sam Czujnik. (Podczas gdy odpinam Czujnik błąd od niego znika z rejestru błedow lecz ten od modółu pozostaje.)
Dla pewności po sprawdzałem przewody od alternatora oraz doładowanie i wszystko wydaje się w normalnie, bezpieczniki również sprawdzone.

Zastanawiam się czy mogło dojść po prostu do uszkodzenia modułu sterującego ABS i dlatego takie błędy zaistniały.

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Od momentu kiedy błędy zaczęły się wyświetlać również pojawiła się kolejna dziwna sytuacja która nie wiem czy może być z tym wszystkim powiązana, podczas mocnych lewo i prawo skretow podczas jazdy jak i przy ruszaniu a dokładnie puszczaniu sprzęgła słychać dziwny dźwięk
Tak jak by jakiś pasek się ślizgał (inaczej nie wiem jak to opisać) dodam że cały zestaw napinacza był niedawno wymieniany i na moje oko wszystko tam jest jak być powinno.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NorthWesterN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 08 lis 2020, 11:00
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łosice

Re: [A6 C6 2.0TDI] Błąd abs/asr oraz hamulca ręcznego.

Post autor: NorthWesterN » 30 gru 2023, 20:50

W module ręcznego jest błąd bo abs ma błąd. U mnie było tak że waliło błąd tył prawy, przy próbie wymiany czujnika był tak zapieczony że się urwał i trzeba było rozwiercić. Tydzień po wymianie znów był błąd. W blokach pomiarowych w abs niby prędkość pokazywało ale pod blokiem 007 dla prawego tyłu pokazywało not ok a pod 008 kierunek z dużym opóźnieniem w porównaniu do reszty.
007,0,Installation Position
007,1,Install. Position,Front Left,Display Range: invalid/OK/not OK (invalid when standig still)
007,2,Install. Position,Front Right,Display Range: invalid/OK/not OK (invalid when standig still)
007,3,Install. Position,Rear Left,Display Range: invalid/OK/not OK (invalid when standig still)
007,4,Install. Position,Rear Right,Display Range: invalid/OK/not OK (invalid when standig still)
008,0,Direction of Rotation
008,1,Direction,Front Left,Display Range: invalid/forward/reverse (invalid when standig still)
008,2,Direction,Front Right,Display Range: invalid/forward/reverse (invalid when standig still)
008,3,Direction,Rear Left,Display Range: invalid/forward/reverse (invalid when standig still)
008,4,Direction,Rear Right,Display Range: invalid/forward/reverse (invalid when standig still)
Po wymianie łożyska problem zniknął, a do uszkodzenia łożyska doszło przez korozję aluminium i zniekształcenie dekielka z tyłu zwrotnicy. Łożysko tak mocno stało że samo wybicie zajęło 1h przy pomocy 10kg młota i dostępu z kanału.
Moje daily: Audi A6 C6 2006 2.0 TDI BRE "410k km na blacie"
Taty: 2017 SQ7 4M 4.0 V8 TDI CZAC

Maniek13t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2020, 22:05
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [A6 C6 2.0TDI] Błąd abs/asr oraz hamulca ręcznego.

Post autor: Maniek13t » 31 gru 2023, 17:00

Witam. Serdeczne dzięki za odpowiedź. Lecz dziś wyszedl ciąg dalszy problemu.
Musiałem przejechać się autem. Oczywiście poprzednie błędy nadal były lecz nie miałem dziś niestety jak posprawdzać i szukać dalej przyczyny.
No i po zaparkowaniu samochodu i zgaszeniu silnika (tylko wtedy dzialal ham. Ręczny.) Naciśnięciu przycisku ręcznego, cała deska rozdzielcza zapaliła się fis wywalił z sto różnych bledow i odcięło zasilanie. ( nim je znów włączyłem to sprawdziłem kable od akumulatora oraz klemy czy wszystko jest ok i oczywiście było, dodam że akumulator był wymieniany rok temu wiec z nim problemów raczej nie bedzie)

No i po włączeniu zapłonu i uruchomieniu auta, zaświeciły się te same błędy które były oraz dodatkowo zapalił się na fisie duży błąd trwały o odcięciu ham. Ręcznego z wykrzyknikiem. Od tego momentu dioda na przycisku hamulca ciągle miga i nie mogę go odpuścić. Więc sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki i te od ręcznego są w 100% sprawne, dla pewności wymieniłem na nowe i problem dalej jest, nie mogę odpuścić ręcznego.

Dopiero jutro będę miał czas żeby przy tym usiąść ale może ktoś z was ma jakieś sugestie od czego zacząć.

Wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku i z góry dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga