Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Oświetlenie kabiny

Elektryka
ODPOWIEDZ
Zedyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2023, 13:11
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Puławy

Oświetlenie kabiny

Post autor: Zedyn » 21 lis 2023, 20:51

Witam, mam problem. Otóż wymieniłem żarówki oświetlenia kabiny w podsufitce na LED. Żarówki mają te same parametry, zwykłe świecą a ledowe nie. Ewentualnie świeci się tylko jedna żarówka ledowa. Gdzie znaleźć przyczynę tego problemu?

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oświetlenie kabiny

Post autor: vredota » 22 lis 2023, 12:02

Zedyn pisze:
21 lis 2023, 20:51
Witam, mam problem. Otóż wymieniłem żarówki oświetlenia kabiny w podsufitce na LED. Żarówki mają te same parametry, zwykłe świecą a ledowe nie. Ewentualnie świeci się tylko jedna żarówka ledowa. Gdzie znaleźć przyczynę tego problemu?
Oświetlenie główne kabiny ma żarówki rurkowe żarowe 36mm oraz 41mm, zmierz je chociażby linijką (żadnego doginania blaszek w gdzieździe). Następnie multimetr (marketowy za 35zł też się nada) w rękę i ustal polaryzację blaszek zasilających w oprawie: tzn. gdzie jest +12V a gdzie masa, dla niektórych tańszych LED ma to znaczenie (chipy zasilające). Moduł komfortu (odpowiada za oświetlenie) ma ambiente: miękki start i miękki stop oświetlenia głównego (ściemnianie), aby żarniki się nie upalały przy twardym starcie.

Potrzebujesz takiego źródła światła LED, które ma porządny radiator (żeberka odprowadzające ciepło), minimum elektroniki (sam rezystor i diody LED), bez marketingowych pochwał w stylu inteligentne chipy itp., bo one zawierają stabilizatory napięć i są podatne na nieprawidłowe polaryzacje zasilania, najlepiej szukaj takich po 12-15zł za 2 szt., sprzedawane dwupaki marki Vertex na stacjach LOTOS żyją u mnie już 4 lata, także w tablicy rejestracyjnej, mają w sobie tylko rezystor, diody LED i dobry radiator, mają ważyć jak moneta 5zł a nie złotówka z nowego stopu (materiał ma mieć swoją wagę).

Zestawy kosztujące 1-1.5 EUR od razu odpuść: jeśli produkowano to w Chinach, przywieziono, importer, hurtownik, detalista: ile zostało w cenie na materiał?

Poza tym: było -- post965311.html#p965311

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga