Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

P3103 Motor klapy wlotowej (V157)

Silniki wysokoprężne
l_krupinski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:43
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

P3103 Motor klapy wlotowej (V157)

Post autor: l_krupinski » 05 lis 2023, 08:26

Witam.
Od miesiąca walczę z błędem 12547 - P3103 Motor klapy wlotowej (V157) - błędny sygnał.
Przez ten czas podmieniłem już trzy przepustnice i błąd wraca. Błąd nie występuje na zimnym silniku. Dopiero gdy temperatura silnika osiągnie koło 90st to wtedy za każdym zgaszeniem auta sterownik zapisuje błąd. Czasami zdarza że mimo rozgrzania silnika, gaśnie miękko bez telepania budą i wtedy błędu nie zapisuje. Ale przeważnie jest tak że budą przy gaszeniu za telepie i wtedy od razu jest błąd zapisany w sterowniku. Oprócz swojej przepustnicy montowałem już dwie inne. W każdej z tych przepustnic zębatki są całe i na każdej na zimnym silniku można gasić i odpalać i wtedy nie ma błędu i nie telepie budą.
Czy podczas przekręcania kluczyka do pozycji gdzie na desce rozdzielczej zapalają się kontrolki to klapa gasząca w przepustnicy powinna wykonać test polegający na zamknięciu i otwarciu klapki, bo u mnie tylko delikatnie drga jakby chciała się zamknąć ale tego nie robi. Dopiero przy gaszeniu auta klapa zamyka się i po chwili otwiera. Na rozgrzanym silniku już się klapa nie zamyka a tylko widoczny jest jej minimalny ruch i wtedy zapisuje błąd.
Czyściłem też EGRa ale nie pomogło to nic, bo błąd dalej zapisuje się przy gaszeniu do pamięci sterownika.
Może ktoś pomóc gdzie szukać rozwiązania mojego problemu?
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga