Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 TDI cdya zgasł podczas jazdy i nie kreci

Silniki wysokoprężne
JanBialystok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2023, 21:19
Imię: Jan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Białystok

3.0 TDI cdya zgasł podczas jazdy i nie kreci

Post autor: JanBialystok » 24 paź 2023, 21:30

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum. Od 3 miesięcy jestem posiadaczem A6 kombi 3.0 TDI quattro 240 km. Oznaczenie silnika cdy cdya bodajże. 2009 rok lift. Auto nabyłem przypadkowo od kolegi w drodze zamiany. Do dziś sprawdzało się naprawdę idealnie. Podczas wyprzedzania ( jakieś 80-90 % mocy) auto mi zgasło. Nie słyszałem jakichś niepokojących dźwięków. Z pod maski trochę(niezbyt mocno) parowało ale nie zlokalizowalem skąd , trwało to około 2 minut. Temperatura w normie. I teraz auto wogole nie kręci. Przy próbie odpalenia gasną zegary jakby akumulator był rozładowany. Ciecz chłodząca w normie, nie było wycieków. Auto 338 tys. Dwa lata temu robiony rozrząd ( auto od kolegi z pewnych rąk). Po kilku telefonach do swoich znajomych mechaników są różne wersje. Jedni mówią że mogła paść pompa wody , alternator, lub komputer sterujący silnika. No i niestety ta najgorsza diagnoza czyli przeskoczył rozrząd. Auto dopiero na dniach będzie diagnozowane/rozbierane. Może ktoś jakąś radą by podarował ? Dziękuję i pozdrawiam

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 391
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: 3.0 TDI cdya zgasł podczas jazdy i nie kreci

Post autor: Dlugi11 » 27 paź 2023, 12:32

O, chyba nawet to Tobie pisałem w komentarzach na Fb, żeby spróbować obrócić wałem i się okazało, że się nie obraca?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga