Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Hagi85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2022, 23:13
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sosnowiec

Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Post autor: Hagi85 » 30 sie 2023, 23:32

Cześć, potrzebuje pomocy w temacie pneumatyki.
Audi a6
Tak w skrócie: na początku wyskoczył błąd o awarii amortyzatora, świtał itp. Po czym po ponownym uruchomieniu zniknęły błędy. Następnego dnia błąd już na czerwono, i że dozwolona jazda 60km/h. Opadł generalnie tył.

Samochód jest u mechanika, gdzie po podłączeniu do komp podniosła się tylko prawa strona. Wymieniliśmy czujnik przód lewy ale nie przechodzi programowania, i nadal samochód leży. Mój mechanik ma vcdsa chińczyka i pytanie czy tego nie należy zrobić online?

Może kompresor daje za niskie ciśnienie, pytanie jak to sprawdzić?

Aktualnie błędy jakie wypluwa to związane z oprogramowaniem.

Może jeszcze jest coś co można zrobić? jestem uziemiony bo na takiej glebie nie jestem w stanie zabrać samochodu lawetą żeby przewieźć do firmy która zajmuje się naprawą pneumatyki.

Z góry dziękuje za każdą wskazówkę.

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 338
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Post autor: ollyon86 » 31 sie 2023, 21:41

Słaby mechanik , w vcds masz rozszerzone bloki pomiarowe i tam należy sprawdzić ciśnienie w poszczególnych miechach , w zasobniku , temp kompresora , wysokości danej strony auta itp, wszystko sprawdzisz chińczykiem vcds. Dlaczego wymienił przedni czujnki ? Na każde koło przypada jeden czujnik poziomowania . Jakieś błędy w pneumatyce ? Możed masz poprostu dziurawy miech. Jakie programowanie nie przechodzi? Podczas wymiany czujnika nic nie robisz oprócz fizycznej wymiany. Niech mechanik odepnie wswzystkie czujniki i sprawdzi czy pracują bez ograniczeń/lekko , dla profilaktyki wyczyścić gniazda czyników i potraktować jakimś smarowidłem aby nie rdzewiały :) .

Szajn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 20 sty 2022, 08:03
Imię: Szajn
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Post autor: Szajn » 02 wrz 2023, 07:34

ollyon86 pisze:
31 sie 2023, 21:41
Słaby mechanik , w vcds masz rozszerzone bloki pomiarowe i tam należy sprawdzić ciśnienie w poszczególnych miechach , w zasobniku , temp kompresora , wysokości danej strony auta itp, wszystko sprawdzisz chińczykiem vcds. Dlaczego wymienił przedni czujnki ? Na każde koło przypada jeden czujnik poziomowania . Jakieś błędy w pneumatyce ? Możed masz poprostu dziurawy miech. Jakie programowanie nie przechodzi? Podczas wymiany czujnika nic nie robisz oprócz fizycznej wymiany. Niech mechanik odepnie wswzystkie czujniki i sprawdzi czy pracują bez ograniczeń/lekko , dla profilaktyki wyczyścić gniazda czyników i potraktować jakimś smarowidłem aby nie rdzewiały :) .
Dokładnie tak jak kolego piszesz. Najłatwiej po kolei mieszki out, do wody w taczce, dmuchamy kompresorem stacjonarnym i juz wiemy czy miszki ok, czy be.
Ostatnio w taki prosty sposób zdiagnozowałem nieszczelność w prawym tyle. Co jakiś czas gleba.
Wcześniej w wartościach mierzonych w ODISIE dla sterownika pneumatyki w tym miechu po napompowaniu ciśnienie było niższe o ok 2,5 bara w porównaniu do reszty.
Potwierdzam: czujników się nie programuje, zmień mechanika.

Hagi85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2022, 23:13
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Post autor: Hagi85 » 04 wrz 2023, 12:40

Panowie dziękuje za info, niestety musztarda po obiedzie. Powiedzcie mi proszę bo samochód już stoi stoi nawet się poziomie ale cały czas wyskakuje błąd B12 i teraz pytanie czy trzeba to zrobić tylko przez ASO?, czy wystarczy vcds ale z online?

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 338
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria pneumatyki Audi A6 C7 3.0 326km

Post autor: ollyon86 » 04 wrz 2023, 22:25

Hagi85 pisze:
04 wrz 2023, 12:40
Panowie dziękuje za info, niestety musztarda po obiedzie. Powiedzcie mi proszę bo samochód już stoi stoi nawet się poziomie ale cały czas wyskakuje błąd B12 i teraz pytanie czy trzeba to zrobić tylko przez ASO?, czy wystarczy vcds ale z online?
Podepnij vcds bo jakiś dziwny kod błedu . Wszystko ogarniesz bez ASO ( chyba że ktoś skasuje adaptacje to wtedy ASO <rotfl> ). Najlepiej po całej naprawie skalibrować wysokość zawieszenia .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga