Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Silniki benzynowe
sarywik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:01
Imię: Karol
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląskie

Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Post autor: sarywik » 29 lip 2023, 09:14

Witam. Mam problem z skrzynia. Od jakiegoś czasu auto rusza z miejsca tzw. hopką. Obroty wzrastaja, auto stoi w miejscu po czym rusza z szarpnieciem. Jest tez efekt lekkiego staczania sie na wzniesieniu po puszczeniu hamulca. Próbowałem sam robic adaptacje vcdsem i niby było lepiej ale po jakims czasie znow jest gorzej. Zastanawiam sie czy skrzynia moze działać gorzej przez lekko przestawiony rozrząd, bo słychać łańcuch przy odpaleniu przez 2-3s, po dłuższym postoju. Czy raczej nie ma to nic do rzeczy i po prostu skrzynia jest kaput?
Dodam ze 5-6k km temu robilem dynamiczną wymianę oleju w tej skrzyni.
Chciałem robic rozrząd, ale nie wiem czy powinieniem sie bardziej zainteresowac wpierw tematem skrzyni co by nie zostać uziemionym. No i jeżeli wpierw skrzynia to co z nią robić? Dać na regeneracje? Czy zrobić swap na manual z np. nowym sprzęgłem?

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 391
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.0 580KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Post autor: Dlugi11 » 29 lip 2023, 11:45

Rozrząd nic do skrzyni nie ma

sarywik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:01
Imię: Karol
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląskie

Re: Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Post autor: sarywik » 29 lip 2023, 11:52

A jesteś w stanie ocenić jak bardzo źle wypada synchronizacja/ przestawienie?

https://zapodaj.net/plik-rfAseBu4xD

Niestety nie idzie wrzucić fotki do komentarza nawet po kompresji.

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 391
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.0 580KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Post autor: Dlugi11 » 30 lip 2023, 10:08

Wałek dolotowy w 2 banku (rząd cylindrów po prawej stronie stojąc przed autem) jest przestawiony. Reszta ujdzie

sarywik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:01
Imię: Karol
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląskie

Re: Skrzynia multitronic - oplaca sie to naprawiać czy lepiej zrobić swap na manual?

Post autor: sarywik » 30 lip 2023, 16:50

Dlugi11 pisze:
30 lip 2023, 10:08
Wałek dolotowy w 2 banku (rząd cylindrów po prawej stronie stojąc przed autem) jest przestawiony. Reszta ujdzie
Dzięki. <okok> Tak myślałem, że sie coś troche telepie czasem nierówno. <bezradny>

Swoją drogą znasz kogoś kto robił swapa na manual i czy byl później zadowolony? <mysli>
Interesuje mnie czy wszystkie funkcje jak światlo wstecznego, tempomat będą normalnie działać. Jestem na etapie obserwacji swojej skrzyni, bo widze, że te rwania przy ruszeniu zdarzają sie na gazie więc jest jeszcze nadzieja, że po zrobieniu rozrzadu można spróbować kolejną kalibracje instalacji i adaptacje skrzyni. Jeżeli nie będzie efektu to zastanawiam się nad swapem, bo z tego co czytalem te regeneracje są drogie i często na krótką mete. Manual + nowe sprzęgło zdaje sie mieć więcej sensu pod kątem kasy, trwałości. Poza tym przy ewentualnej sprzedaży będzie łatwiej sprzedac patyk niż ten automat, nawet po naprawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga