Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Fis nie pokazuje otwartych drzwi

Elektryka
ODPOWIEDZ
Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Fis nie pokazuje otwartych drzwi

Post autor: Piotreka6 » 12 cze 2016, 18:39

Witam. Mam taki mały problem z drzwiami od strony kierowcy. Po otwarciu drzwi na FIS nic się nie wyświetla, zauważyłem tez, że nie działa dźwięk zapalonych świateł. Po otwarciu wszystkich innych drzwi FIS działa normalnie. Czytałem na forum, że to wina jakiegoś czujnika i że w starych modelach był on gdzieś na wierzchu. Moje pytanie gdzie w A6 C5 1.9 tdi 2000r jest ten czujnik i czy da radę naprawić go samemu? Czy może jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za to?? A druga sprawa jest taka, że w upale nic nie widać na komputerze.... Czy należy wymienić FIS na nowy czy poprostu jakoś się go naprawia i ile ewentualnie kosztuje wymiana/naprawa? Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Xray T2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 673
Rejestracja: 25 paź 2015, 22:25
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Xray T2 » 12 cze 2016, 21:02

To może ja się podczepię tematu (tak na bezszczelnego) <rotfl>
Czy na fisie też pokazuje otwartą maskę?
Dołożone:
Tempomat, kamerka cofania + kamera przód, elektryczne składanie lusterek, spryskiwacze lamp.
Zmienione z rns-d na rns-e + bluetooth z a4 b6/b7.
Przeróbka tylnych lamp na full led.
Przeróbka przednich lamp na black hella + bixenon + druga soczewka na światła drogowe.

Fazzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 mar 2016, 21:51
Lokalizacja: Zbąszyń

Post autor: Fazzi » 12 cze 2016, 21:54

Otwartej maski nie pokazuje.
Jak fis zanika w upale to jedynie do wymiany. Bendzji może Ci wymienić na ori ;)
Prawdopodobnie krancowka w zamku uszkodzona i dlatego nie pokazuje otwartych drzwi

lukasv00
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2016, 17:42
Lokalizacja: Krk

Post autor: lukasv00 » 19 cze 2016, 22:06

Ja mam inny problem.
U mnie fis reaguje tylko na drzwi kierowcy i pokazuje, że wszystkie drzwi są otwarte (poza bagażnikiem, bo w jego przypadku wszystko jest jak należy). Czasem podczas jazdy widzę, że wyświetlają mi się wszystkie drzwi otwarte na kilka sekund i potem znowu wszystko wraca do normy (oczywiście wtedy lampki na suficie się włączają). Przypuszczam, że to jakiś wtyk wiązki ze wszystkich drzwi przy module komfortu. Chyba, że cały moduł do wymiany (nie zdziwiłbym się).

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 19 cze 2016, 22:15

to dobieraj sie do niego , w dziale elektryka masz schematy w temacie o diagnozie modułu zamka drzwi

Awatar użytkownika
BaranR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BaranR » 24 cze 2016, 13:54

Problem z brakiem reakcji po otwarciu drzwi jest zazwyczaj spowodowany krańcówką w zamkach i o ile zamek z przednich drzwi da się bez problemu wyjąć to z tyłu w sedanie trzeba bawić się całym stelażem od szyby. Sam mam problem aktualnie z prawym tyłem i jakoś brak chęci do zabawy...
Ale muszę też powiedzieć że miałem ciekawszy problem ponieważ jakiś czas temu zaczęło mi świecić światło i pokazywać na fisie że mam otwarte drzwi lewy tył ale tylko podczas ostrego skrętu w prawo, po rozebraniu całości okazało się że winą był przetarty kabel od żarówki w siedzeniu kierowcy który to zwierał się do masy na zakrętach i zamykał obwód.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 cze 2016, 17:42

Temat z przetartym kablem już pojawił się na forum ze dwa razy , widać standardowa usterka...

marcino919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2018, 13:36
Lokalizacja: Grudziądz

Problemy z dżwiami kierowcy

Post autor: marcino919 » 18 lut 2018, 15:11

Witam. Odświeże temat.
Mam taki problem w mojej A6 C5 FL Avant polegajacy na tym że gdy otwieram dzwi kierowcy to nie zapalaja sie lampki w kabinie i na fisie tez nie pokazuje otwartych dzwi kierowcy. Gdy otworze kazde inne dzwi to pokazuje dobrze. Gdy zapale swiatla i wyciagne kluczyk to nie piszczy ze mam zapalone swiatla i jeszcze nie idzie otworzyc centralnego zamka z przycisku na dzwiach, zamykanie dziala a otwieranie nie. Z pilota dziala central dobrze. Mechanik wymienial zamek bo bylo podejrzenie o krancowki w zamku ale po wymianie na nowy nic nie dalo. Przedzwoniono przewody w dzwiach i tez jest ok. Prosze o jakies pomysly.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 18 lut 2018, 15:49

niech zgadnę - dręczyło cię to pytanie , w googlach wyszukałeś forum i bez chwili czytania doklepałeś swojego posta licząc na to że ktoś da ci gotową odpowiedź która była już poruszana wiele razy na forum .
ale po co tracić swój cenny czas i czytać to co było opisywane dziesiątki razy . lepiej niech inni go tracą

marcino919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2018, 13:36
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: marcino919 » 18 lut 2018, 16:52

Tu cie zaskocze bo szukalem dosc dlugo na tym forum i dalej i prawie wszystko dotyczy uszkodzonych mikrostykow w zamku a juz to sprawdzilem i pomysłow mi brakuje.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 18 lut 2018, 17:51

moze ja się nie znam ale widzę
Obrazek

nie wiem ile przez te 4 minuty "dużo szukałeś"

marcino919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2018, 13:36
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: marcino919 » 18 lut 2018, 18:31

Widzisz dobrze bo dopiero dołaczylem bo kupiony jest dwa miesiace temu i dopiero go dopracowuje
Ale fakt jest taki ze zielony do konca nie jestem bo to moje drugie audi pierwsze mialem a4 b5 avant i troche przy nim zrobilem.
Moge szukac w module konfortu, dalej w kablach lub przekaznikach i szukac pol roku ale moze ktos mial podobne obiawy i jakos mnie naprowadzi.

xArturrox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2023, 22:19
Imię: Artur
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mikołów

Re: Fis nie pokazuje otwartych drzwi

Post autor: xArturrox » 26 lip 2023, 22:36

Cześć. Nabyłem A6 C5 i mam taki problem ze nie świecą mi żadne lampki w drzwiach pasażera, jak i główne oświetlenie kabiny po ich otwarciu. Po otwarciu reszty drzwi działa i oświetlenie w kabinie jak i na drzwiach/ pod nogami. Trochę poszukałem i poczytałem i zakładam ze to wina mikrostyku w przednich drzwiach pasażera lub wiązki najprawdopodobniej przy łączeniu drzwi, lecz jeżeli reszta mikrostyków działa ponieważ oświecają i gasną lampki w kabinie i na drzwiach to dlaczego fis mi tego wgl nie pokazuje? Nie miałem wcześniej styczności z fisem i audi dlatego ktoś wytłumaczy mi o co chodzi? Raz nie domknąłem klapy i chwile po ruszeniu pisało mi ze nie zamknięta klapa. Dziś znów nie chciało mi zgasnąć oświetlenie w kabinie, nawet po zamknięciu auta z pilota. sprawdzałem wszystkie drzwi, sprawdzałem czy oświecają się i gasną na nich lampki i wszystko było jak należy (prócz niedziałających pasażera przód), w końcu po którejś próbie otwierania zamykania itp światło zgasło ( ok 10 min zabawy). Ostatnio także wymieniałem akku bo oczywiście kupiłem z zajechanym choć wrzesień 2019 centra i po tej operacji bagażnik otwiera się ciężko, a dokładniej trzeba mocno przycisnąć by mechanicznie otworzyć, a wcześniej delikatnie przycisnąłem i silniczek otwiera, dodam ze z pilota otwiera się normalnie. Także mam problem z wycieraczka tył. Rozebrałem klapę i okazało się ze spryska nie działa bo na końcu wężyka taki plastik z kolankiem co wchodzi do mechanizmu spryska wypada po włączeniu sprysku, czy wiadomo co trzeba wymienić by to działało? Pierwsze audi już trochę zmęczone życiem i teraz bądź tu mądry co i jak ma działać a nie działa a co nie :P Dodam jeszcze ze po przekręceniu zapłonu irytująco piszczy 3 razy po 3 szybkie piknięcia, czy to normalne? Z góry dziękuje za każda pomoc i odpowiedzi.

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fis nie pokazuje otwartych drzwi

Post autor: vredota » 28 lip 2023, 10:23

xArturrox pisze:
26 lip 2023, 22:36
[...] nie świecą mi żadne lampki w drzwiach pasażera, jak i główne oświetlenie kabiny po ich otwarciu. Po otwarciu reszty drzwi działa i oświetlenie w kabinie jak i na drzwiach/ pod nogami. Trochę poszukałem i poczytałem i zakładam ze to wina mikrostyku w przednich drzwiach pasażera lub wiązki najprawdopodobniej przy łączeniu drzwi [...]
xArturrox pisze:
26 lip 2023, 22:36
[...] bagażnik otwiera się ciężko, a dokładniej trzeba mocno przycisnąć by mechanicznie otworzyć, a wcześniej delikatnie przycisnąłem i silniczek otwiera, dodam ze z pilota otwiera się normalnie [...]
xArturrox pisze:
26 lip 2023, 22:36
[...] problem z wycieraczka tył. Rozebrałem klapę i okazało się ze spryska nie działa bo na końcu wężyka taki plastik z kolankiem co wchodzi do mechanizmu spryska wypada po włączeniu sprysku, czy wiadomo co trzeba wymienić by to działało? [...]
xArturrox pisze:
26 lip 2023, 22:36
[...] piszczy 3 razy po 3 szybkie piknięcia, czy to normalne? [...]
Każda twoja usterka jest już rozpracowana na forum, wyszukaj cztery osobne rzeczy na forum a znajdziesz rozwiązanie.
Zakładaj swoje tematy, wtedy będziesz szybciej dostawać odpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga