Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[S-TRONIC] A6C7 4G Dziwne zachowanie na wstecznym biegu na w

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Kris999
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 00:53
Lokalizacja: Głowno

[S-TRONIC] A6C7 4G Dziwne zachowanie na wstecznym biegu na w

Post autor: Kris999 » 13 lis 2019, 01:08

witam jestem świeżym posiadaczem Audi A6 2016 r. 2.0 Ultra 190km z napędem FWD. Auto posiadam od około 2-3 miesięcy. Kupiłem od 1 wł. z niemiec. Serwis auta pełny w Aso w DE. Olej w skrzyni zmieniony przy około 64 tys km i 118 tys km . Teraz auto ma obecnie 126 tys km . Biegi ładnie chodzą, żadnych dziwnych dźwięków itp . Lecz zauważyłem pierwszy raz ( nie wiem czy to ma znaczenie - deszczowa pogoda ) gdy cofałem na podjazd u znajomego gdzie jest lekkie wzniesienie i auto na biegu wstecznym i skręconych kołach - zgasło. Na początku nie wiedziałem o co chodzi - odpaliłem zaparkowałem ok . Gdy odjechałem specjalnie stanąłem na innym wzniesieniu ( oczywiście tyłem do niego ) i wrzuciłem R gdzie zauważyłem po puszczeniu hamulca że obroty zafalowały w dół - ale nie zgasł. powtórzyłem ten proceder kilka razy i kilka razy obroty zafalowały w dół mocniej a kilka mniej. Oczywiście skrzynia rozgrzana - na zimnym nie sprawdzałem . Podejrzewam że u znajomego za bardzo poszły obroty w dół i zgasło auto. na równym nic takiego nie występuje. Co to może być ? Oczywisćie auto już całe przeskanowane żadnych błędów ani w silniku ani w skrzyni ani w żadnym innym module. Tak to skrzynia działała i działa bez zarzutów. Proszę o pomoc/poradę czy ten typ tak ma i ktoś to już u was zauważył czy to początek czegoś niedobrego ?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2019, 03:42 przez Kris999, łącznie zmieniany 1 raz.

lukas07vip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2019, 08:47
Lokalizacja: kęnpo

Post autor: lukas07vip » 13 lis 2019, 02:30

miałem podobny problem przy audi A6 2015 3.0 tdi przód napęd okazało się że do wymiany byłą dwumasa. U mnie pod wzniesieniem na podjazdach odgłos przeskakiwania. Nie wiem czy pomogłem ale radze podjechać do paru firm które zajmują się automatami i oceń co Ci propnują bo niektórzy to mają podejście już od razu wyciąganie skrzyni. Druga ważna sprawa do s-troniców po 2015 nie ma częsći dostępnych wyciągają części z używanych skrzyń i montują. Pozdrawiam i życze rozwiązania pozytywnie tematu

Kris999
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 00:53
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kris999 » 15 lis 2019, 01:36

Chodzi o koło dwumasowe ? Jaki koszt wymiany ? Rzeczywiście nie ma nowego tylko używane ? Czy trzeba skrzynie wyjmować czy tez nie ? Tylko dobrze koło dwumasowe ale u mnie jie występują żadne dźwięki stuki nic z tych rzeczy. Żadnych uderzeń nic . Jedynie to na wzniesieniu obroty po wrzuceniu r i puszczeniu hamulca ( puki nie puszczę hamulce mogę przekładać z d na r i na p i na n i przechodzi jak po maśle tak samo z r na d pięknie wchodzi puszczam i bez zająknięcia ciągnie i się toczy żadnego falowania ) . I tylko dzieje się to na wzniesieniu i to nie zawsze ze obroty pójdą w dół i w górę i bujnie buda cała leciutko i normalnie ciągnie do tylu . Wiec jeśli miało by to być to jaki koszt wymiany ? Patrzyłem są jakieś do stronica 7 g ale może to nie do a6 po 2015 . Czekam na dalsze opinie i odpowiedzi .


Ps

To nie coś takiego ? https://allegro.pl/oferta/kolo-dwumasow ... 7837365746

A i nie wiem czy to zbieg okoliczności ale stało się to po jeździe na manualnej skrzyni ( lewarek w prawo )

I pytanie czy to tylko może oznaczać koło dwumasowe ? I czy jeśli nie wydobywają się żadne dźwięki itp to już jest do wymiany ? Czekam na odpowiedzi

Na zimnym dzisiaj na wzniesieniu tylko minimalne drgniiecie wskazówki obrotów jak w każdym automacie i nic poza tym ....

[ Dodano: 2019-11-15, 01:36 ]
Od tamtej pory nic podobnego się nie powtórzyło na wstecznym praktycznie nie rusza sie wskazowka i skrzynia bez problemu zalacza biegi cofa itp . Ale meczy mnie pytanie co to moglo byc wtedy ? i pytanie czy po jezdzie na manualnym trybie skrzyni biegow to sie powtórzy - jeszcze nie probowałem . Może w międzyczasie ktoś się wypowie czym ten jednorazowy incydent mógł być spowodowany . . .


Pozdrawiam

bolo921
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2023, 16:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Przemysl

Re: [S-TRONIC] A6C7 4G Dziwne zachowanie na wstecznym biegu na w

Post autor: bolo921 » 28 cze 2023, 07:58

Odgrzeje kotleta :)

Ogarnales temat? Znalazłeś powód takiego zachowania? Mam dokładnie ten sam problem w a6 C7 napęd przód skrzynia ta sama co u Ciebie.

Szymjez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2023, 22:00
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: RWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re: [S-TRONIC] A6C7 4G Dziwne zachowanie na wstecznym biegu na w

Post autor: Szymjez » 18 gru 2023, 22:06

Witam, ogarnąłeś ten problem ? Mam tak samo i nie wiem od czego zacząć .

bolo921
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2023, 16:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Przemysl

Re: [S-TRONIC] A6C7 4G Dziwne zachowanie na wstecznym biegu na w

Post autor: bolo921 » 02 sty 2024, 16:55

Ktoś coś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga