Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Elektryka
ODPOWIEDZ
CzasNaPiwk0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2023, 09:31
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żywiec

Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: CzasNaPiwk0 » 21 maja 2023, 09:35

Witam.
Mianowicie mam problem z prądem w a6c6, po całej nocy mam rozładowany akumulator i muszę go podładować żeby samochód w ogóle odpalił.
Kupiłem już 2 multimetry żeby zmierzyć pobór prądu, ale albo jestem głupi i nie potrafię zmierzyć prawidłowo poboru, albo 2 multimetry są felerne. Dodam tylko że mierzą do 5A.
Byłem u 2 mechaników żeby sprawdzili mi stan akumulatora, sprawność 96% i do doładowania, tak pokazało mechanikom.
Sęk w tym że staram się to zlokalizować na własną rękę, ponieważ nie mam możliwości wzięcia wolnego w robocie a mam tylko jeden samochód.

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: motogold » 24 maja 2023, 20:37

A jakie wartości pokazuje multimetr?
Rozłączasz aku,dajesz mu chwilę na wyłączenie funkcji w aucie i wtedy sprawdzasz. Na YT masz wiele tematów jak poprawnie sprawdzić pobór.
Mi wskazywało 0.3 i aku siadało po 2 -3 dniach.Podłączyłem i po kolei wyciągałem bezpieczniki/przekaźniki aż pobór spadał.I znalazłem a teraz mam pobór na poziomie 0.019.

Awatar użytkownika
mustafa160
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2020, 20:53
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Manchester

Re: Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: mustafa160 » 14 lis 2023, 20:18

Witam
Też mam problem z prądem i to trochę dziwny. Mianowicie raz aku padnięte po nocy raz nie.
W niedzielę jeździłem cały dzień to aku był naładowany na 100%. W poniedziałek rano na MMI pokazało mi 1 kratkę mniej oraz oczywiście odpaliła. Po pracy było to już 3 kratki mniej, oczywiście tez odpaliła. Zanim wróciłem do domu aku na 100% naładowany w/g MMI. Z racji że nie padało i było dość ciepło (mieszkam w UK) auto podniosłem i wymieniłem dolne tylne wahacze z przodu. Zajęło mi to ok 5h i jak chciałem odpalić to aku padnięte w trupa <uoee> Odpaliłem z kabli pojechałem wróciłem MMI pokazało naładowanie bez 3 kratek. Na noc auto zaparkowane było na równej nawierzchni i rano jak chciałem jechać do pracy pokazało taki sam stan naładowania (bez 3 kratek). Po ok 11h po pracy znowu zgon. W pracy auto zaparkowałem tak że dupka stała troszeczkę niżej. W sklepie gdzie kupiłem aku sprawdzili takim ustrojstwem i bateria wygląda na sprawną. Piny pod maską są zimne. Jutro zamknę się w bagażniku ( bo non stop leje deszcz :[ ) i miernikiem będę sprawdzał pobór pądu. W ostatnim okresie jedynie wymieniłem 3 światło stop na ori oraz silnik tylnej wycieraczki na valeo.
Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Dawid80A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: Dawid80A6 » 25 lis 2023, 10:32

Walczyłem z podobną sytuacją po pierwsze po zamknięciu auta z kluczyka czy kontrolka świateł awaryjnych gaśnie po jakimś czasie????? Jesli nie tzn któryś z modułów nie przechodzi w stan spoczynku i pobiera wszystko prąd Przeważnie problemem są zaśniedziałe styki moduły wtyczki itd itd U mnie był winowajcą moduł siedzenia który jest pod siedzeniem po otwarciu w środku zasniedziały zielony wymiana na nowy używany załatwiła sprawę Walczyłem z tym kilka dni, wyciąganie bezpieczników itp nie dawało konkretnego rezultatu Wszystko zależy ile tej elektroniki Masz w aucie u mnie jest sporo ale temat do ogarnięcia Auto było w serwisie Bosch i nie dali rady sam zrobiłem :)

Awatar użytkownika
mustafa160
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 09 lut 2020, 20:53
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Manchester

Re: Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: mustafa160 » 27 lis 2023, 20:45

U mnie okazało się że jest uwalony akumulator. Najlepsze że najpierw pojechałem do sklepu żeby sprawdzili czy jest ok i niby był ok. Znowu trzeba było wszystko samemu szukać i ogarniać bo tu w UK to aż szkoda gadać.

Dawid80A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Po nocy nie mogę odpalić samochodu

Post autor: Dawid80A6 » 28 lis 2023, 14:15

W Polsce nie lepiej potrafią tylko kasę brać i tak potem walczysz sam 😉 Mechanik to ostateczność dla mnie 😂😂😂

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga