Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Stacyjka - brak reakcji na kluczyk - nietypowo

Elektryka
ODPOWIEDZ
andy-1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2013, 13:49
Lokalizacja: Słupsk

Stacyjka - brak reakcji na kluczyk - nietypowo

Post autor: andy-1970 » 09 maja 2023, 09:47

Witam

Miesiąc temu pojawiła się nowa przypadłość w mojej A6C6 z 2005r.
Czekając przed myjnią zgasiłem silnik i wyjąłem kluczyk, by nie rozładować aku. Po 10 min brak reakcji na kluczyk. Po paru próbach typu wysiądź, zamknij, wejdź, uruchom zadziałało.
Kolejny raz po 25 min po umyciu auta, myślałem że już tam na zawsze zostanie.
Wymieniłem mikrostyki w module stacyjki.
Trzecia tego typu awaria znów po krótkim postoju ze zgaszonym silnikiem, więc uznałem że w module blokady.
Wymieniłem mikrostyki i przekaźnik w module blokady - piekło by to rozmontować.
Czwarta awaria, dokładnie tak samo. Kilka minut po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta - nie ma reakcji na kluczyk.
Sytuacja nie jest powtarzalna, nigdy nie robi problemów rano, czy po pracy. Tylko po krótkim postoju - jakby zawieszał się jakiś sterownik.
VCDS:
00176 004 Brak komunikacji.
Podobno skasowanie błędu miało umożliwić uruchomienie auta - nic z tego. Błąd można usunąć, ale po włożeniu kluczyka powraca.

Wcześniej wspominałem o dużym poborze prądu spoczynkowego: Teraz jest to 0,1A. Co tydzień doładowywuję akumulator, gdyż poprzedni umarł przez ten pobór, a ostatnio nie robię długich tras.
Wymieniałem moduł komfortu - niestety musiałem umieścić stary, bo kupiony po tygodniu padł. Wymieniałem moduł akumulatora, również padł tak, że nie mogłem uruchomić auta.

Macie może jakieś pomysły?


edit: 11.05.2023
Użyłem drugiego kluczyka. Trzy razy uruchomił auto bez problemów. Za czwartym razem po kilkuminutowym postoju na wyświetlaczu pojawił się błąd Ignition Lock. Dało się jechać.
VCDS pokazał 00166 Przełącznik autoryzacji i uruchomienia (E415)
014 - wadliwy - Sporadyczny

andy-1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2013, 13:49
Lokalizacja: Słupsk

Re: Stacyjka - brak reakcji na kluczyk - nietypowo

Post autor: andy-1970 » 19 maja 2023, 12:16

Nikt nie odpowiada więc podzielę się swoimi odkryciami.
Otóż jakiś czas temu zainstalowałem uchwyt do telefonu z ładowarką indukcyjną Xblitz. Uchwyt znajdował się około 20cm od kluczyka. Gdzieś wyczytałem coś na temat zakłóceń w działaniu pętli odczytu kluczyka. I gdy auto nie reagowało na kluczyk odłączyłem zasilanie uchwytu. Kluczyk zadziałał. Nie mogę potwierdzić ze 100% pewnością że wszystko jest ok, ale to może być to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga