Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Zawieszenie
mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: mat1324 » 17 kwie 2021, 21:28

W swojej Q7 najpierw wyrównujesz auto do fabryki, a potem dodajesz ile chcesz obniżyć. W C7 robi się to od razu, bo dnia nie starczyłoby :).

JohnRambo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: JohnRambo » 03 sie 2021, 22:29

Czy ktoś wie co trzeba zrobić po" Reset All Adaptations" w ODIS to jest: " przywrócenie ustawień fabrycznych wszystkich parametrów dopasowania" <boisie> . Niestety ale do tego doszło. <stres> Dlaczego konieczny jest serwis ASO ? Mam VCDS oraz ODISa. Nie da rady sobie poradzić z tymi adaptacjami bez ASO ?

JohnRambo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: JohnRambo » 07 sie 2021, 11:13

Rozwiązałem problem. Gdyby ktoś również szukał rozwiązania to po resecie wszystkich ustawien w module 34, trzeba wykonać „porównanie wartości wymaganej / rzeczywistej „ SVM

Jest taka opcja w funkcjach specjalnych ODISA ale trzeba mieć połączenie do GEKO można wykupić jednorazowy dostęp u chińczyka za 20 USD

Po naciśnięciu Reset All Adaptations, kasuje się kodowanie sterownika 34 wraz z oprogramowaniem końcowym producenta, i trzeba zakodować go ponownie przez SVM do tego potrzebny ten dostęp do GEKO przez VCDS nie da rady lub ja nie znalazłem takiej opcji.

Po resecie występuję również problem ze światłami, radarami, kamera ( wszystko co współgra z modułem 34) . Ale po zakodowaniu modułu 34 wszystkie błędy znikają nie trzeba od nowa wykonywać adaptacji reszty, tylko zawieszenie.



Wracam do adaptacji. I tu znów prośba o pomoc :] Jak już ustawie samochód do wartości fabrycznej czyli u mnie 384mm przód 382mm tył. To by dodać obniżenie np. o 15 mm. Zmieniam wartość adaptacji kól np. u mnie:

PP 385+15mm
LP 387+15mm
LT 383+15mm
PT 382 +15mm

i wykonuje ponownie:


"04 - Basic Settings" --> "Calibrate Level Control --> "Activate Level Control"

Czy wracam do adaptacji od nowa i wpisuje już nową wartość w kroku gdzie powinienem dokonać pomiaru wysokości?

Czy u was również przy "Start Up to Reference Level" (start od poziomu odniesienia) Samochód za każdym razem ma inne parametry wysokości ? U mnie za każdym razem ustawia się inaczej a stoi w tym samym miejscu.

JohnRambo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 05 lis 2018, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: JohnRambo » 19 gru 2022, 22:02

Do dnia dzisiejszego nie dałem rady prawidłowo ustawić zawieszenia, za każdym razem jakieś koło przekracza 4mm <stres> . Nie mam warunków (idealnie równego podłoża) i nie mam już siły do tego <bezradny> . Możecie mi polecić kogoś z trójmiasta kto ma pojęcie, wiedze w temacie i odpłatnie ogarnie mi kalibracje zawieszenia w A7 4G?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: mat1324 » 19 gru 2022, 22:29

Napisz do shaqal - może pomoże :).

shaqal-u12905/

rswm998@wp.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2021, 21:32
Imię: Robert
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łowicz

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: rswm998@wp.pl » 18 mar 2023, 13:21

JohnRambo pisze:
07 sie 2021, 11:13
Rozwiązałem problem. Gdyby ktoś również szukał rozwiązania to po resecie wszystkich ustawien w module 34, trzeba wykonać „porównanie wartości wymaganej / rzeczywistej „ SVM

Jest taka opcja w funkcjach specjalnych ODISA ale trzeba mieć połączenie do GEKO można wykupić jednorazowy dostęp u chińczyka za 20 USD

Po naciśnięciu Reset All Adaptations, kasuje się kodowanie sterownika 34 wraz z oprogramowaniem końcowym producenta, i trzeba zakodować go ponownie przez SVM do tego potrzebny ten dostęp do GEKO przez VCDS nie da rady lub ja nie znalazłem takiej opcji.

Po resecie występuję również problem ze światłami, radarami, kamera ( wszystko co współgra z modułem 34) . Ale po zakodowaniu modułu 34 wszystkie błędy znikają nie trzeba od nowa wykonywać adaptacji reszty, tylko zawieszenie.



Wracam do adaptacji. I tu znów prośba o pomoc :] Jak już ustawie samochód do wartości fabrycznej czyli u mnie 384mm przód 382mm tył. To by dodać obniżenie np. o 15 mm. Zmieniam wartość adaptacji kól np. u mnie:

PP 385+15mm
LP 387+15mm
LT 383+15mm
PT 382 +15mm

i wykonuje ponownie:


"04 - Basic Settings" --> "Calibrate Level Control --> "Activate Level Control"

Czy wracam do adaptacji od nowa i wpisuje już nową wartość w kroku gdzie powinienem dokonać pomiaru wysokości?

Czy u was również przy "Start Up to Reference Level" (start od poziomu odniesienia) Samochód za każdym razem ma inne parametry wysokości ? U mnie za każdym razem ustawia się inaczej a stoi w tym samym miejscu.
Witam . Niestety przypadkiem nieświadomie doszło u mnie do skasowania wszystkich adaptacji po przez obd11, czy jest ktoś z Odisem wstanie pomóc to ogarnąć, teraz zawieszenie nie działa jest w jednej pozycji i auto jest dość sztywne.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 746
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: _wladi_ » 23 kwie 2023, 20:55

mat1324 pisze:
17 kwie 2021, 21:28
W swojej Q7 najpierw wyrównujesz auto do fabryki, a potem dodajesz ile chcesz obniżyć. W C7 robi się to od razu, bo dnia nie starczyłoby :).
Dzisiaj próbowałem pobawić się z obniżeniem ale bez skutku sugerowałem się że od razu w adaptacjach zmienię wartości przez dodanie ile chce zjechać w dół i niestety nie przyjmowało kodowania. Oczywiście wpisałem dostęp upoważniony…wyglada na to że będę musiał najpierw zresetować całe ustawienia i potem wprowadzić nowe. Moje pytanie czy muszę mierzyć wszystkie koła czy mogę spisać sobie wartości przed kasowaniem i wpisanie ich potem już gotowych po mojej korekcie?

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 746
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: _wladi_ » 28 kwie 2023, 17:14

Coś tu się dzieje na tym forum czy ujem wieje <rotfl> ktoś coś podpowie na to co napisałem <mysli>

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: mat1324 » 29 kwie 2023, 22:53

Wszystko od zera trzeba robić <uoee> . Mam teraz nieco mniej czasu dla forum i jest jak jest :| .

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 746
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: _wladi_ » 01 maja 2023, 09:04

Dzięki mat czyli trzeba będzie się pobawić i zapewne po skasowaniu wartości mierzyć każde koło 🤷🏻‍♂️

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 746
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Procedura obniżenie zawieszenia pneumatycznego Audi A7 A6 C7

Post autor: _wladi_ » 25 wrz 2023, 20:56

Parę dni temu pokazałem to w moim temacie udało się obniżyć zawieche o 2 cm więcej nie chciałem. Zastosowałem się do opisu z tematu. Najpierw musiałem skasować ustawienia zawieszenia a potem do każdego z kół dodawaliśmy moją wartość o jaką chciałem obniżyć. Auto stało na w miarę równej powierzchni i po kalibracji wszystko jest ok :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga