Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

co z tym szarpaniem?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atlas_1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2022, 07:23
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3miasto

co z tym szarpaniem?

Post autor: Atlas_1977 » 17 kwie 2023, 11:28

Hej wszystkim
Niestety nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi i nie znalazłem jej nigdzie na forum. Problem jak widać jest znany jednak rozwiązania albo druciarskie (przypalanie sprzęgła na ręcznym) albo z kosmosu. Chodzi mi o szarpanie podczas wyprzęgania na 1 biegu. Występuje po dłuższej jeździe po mieście lub częściej po trasie co jak sądzę ma związek z temperaturą układu przeniesienia napędu. Z opisów użytkowników forum da się właśnie taki schemat ułożyć jednak rozwiązania brak. Owszem- piszecie o wymianie kompletu sprzęgła, jednak użytkownicy, który tego dokonali skarżą się na powrót problemu już po kilku tysiącach kilometrów. Czy znajdzie się ktoś, kto w fachowy sposób mógłby mi wyjaśnić ten temat? W ASO zapraszają na wymianę sprzęgła i koła dwumasowego. Będę wdzięczny za wyjaśnienie tematu.
Pzdr

jodlowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:39
Imię: Jodlowiec
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Holandia

Re: co z tym szarpaniem?

Post autor: jodlowiec » 18 kwie 2023, 22:26

Problemem jest w wiekszosci przypadkow zbyt slaby docisk.
Podobno sprawe rozwiazuje zestaw sprzegla sachs sport, badz nawet sam docisk z tego zestawu.
Skutkiem ubocznym jest ciezka praca pedalu sprzegla.

Awatar użytkownika
Atlas_1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2022, 07:23
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3miasto

Re: co z tym szarpaniem?

Post autor: Atlas_1977 » 19 kwie 2023, 13:25

jodlowiec pisze:
18 kwie 2023, 22:26
Problemem jest w wiekszosci przypadkow zbyt slaby docisk.
Podobno sprawe rozwiazuje zestaw sprzegla sachs sport, badz nawet sam docisk z tego zestawu.
Skutkiem ubocznym jest ciezka praca pedalu sprzegla.
no właśnie, wszystko jest "podobno" a to dla mnie za mało. Moje auto obejmuje gwarancja częściowa Audi select plus i zastanawiam się czy nie reklamować tego jak działa to sprzęgło. Niestety szarpie od czasu do czasu po trasie jedynie. Poza tym to nie fizyka kwantowa tylko zwykły zespół przeniesienia napędu i ktoś na pewno rozwalił ten temat co audi zepsuło w tych manualach.

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:56
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostróda

Re: co z tym szarpaniem?

Post autor: MCGregor76 » 19 kwie 2023, 23:16

W 2019 r jak planowałem kupić właśnie C7 2.0 190km napotkałem na ciekawe informacje na temat tego zestawienia. Audi dało ciała i w tym zestawie zaprojektowali za "małe sprzęgło" które nie wytrzymuje. Zwróć uwagę, że żadna renomowana firma nie robi zamiennika sprzęgła do tego zestawienia 2.0 190km tylko ASO oferuje owe sprzęgło bo musi zapewnić serwis i części.

jodlowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:39
Imię: Jodlowiec
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Holandia

Re: co z tym szarpaniem?

Post autor: jodlowiec » 24 kwie 2023, 20:57

Atlas_1977 pisze:
19 kwie 2023, 13:25
jodlowiec pisze:
18 kwie 2023, 22:26
Problemem jest w wiekszosci przypadkow zbyt slaby docisk.
Podobno sprawe rozwiazuje zestaw sprzegla sachs sport, badz nawet sam docisk z tego zestawu.
Skutkiem ubocznym jest ciezka praca pedalu sprzegla.
no właśnie, wszystko jest "podobno" a to dla mnie za mało. Moje auto obejmuje gwarancja częściowa Audi select plus i zastanawiam się czy nie reklamować tego jak działa to sprzęgło. Niestety szarpie od czasu do czasu po trasie jedynie. Poza tym to nie fizyka kwantowa tylko zwykły zespół przeniesienia napędu i ktoś na pewno rozwalił ten temat co audi zepsuło w tych manualach.

no ja tez mialem auto na gwarancji. Wymienili sprzeglo i dwumase dwukrotnie po czym zaczela sie gadka ze ten typ tak ma i trzeba ruszac bez gazu. Inne Aso mowilo ze to znany problem i dopiero docisk sachs sport zalatwia sprawe ale to nieoficjalnie.
Pozbylem sie auta i nigdy wiecej manuala, szkoda zycia.

Awatar użytkownika
Atlas_1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2022, 07:23
Imię: Adam
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3miasto

Re: co z tym szarpaniem?

Post autor: Atlas_1977 » 25 kwie 2023, 07:01

jodlowiec pisze:
24 kwie 2023, 20:57
Atlas_1977 pisze:
19 kwie 2023, 13:25
jodlowiec pisze:
18 kwie 2023, 22:26
Problemem jest w wiekszosci przypadkow zbyt slaby docisk.
Podobno sprawe rozwiazuje zestaw sprzegla sachs sport, badz nawet sam docisk z tego zestawu.
Skutkiem ubocznym jest ciezka praca pedalu sprzegla.
no właśnie, wszystko jest "podobno" a to dla mnie za mało. Moje auto obejmuje gwarancja częściowa Audi select plus i zastanawiam się czy nie reklamować tego jak działa to sprzęgło. Niestety szarpie od czasu do czasu po trasie jedynie. Poza tym to nie fizyka kwantowa tylko zwykły zespół przeniesienia napędu i ktoś na pewno rozwalił ten temat co audi zepsuło w tych manualach.

no ja tez mialem auto na gwarancji. Wymienili sprzeglo i dwumase dwukrotnie po czym zaczela sie gadka ze ten typ tak ma i trzeba ruszac bez gazu. Inne Aso mowilo ze to znany problem i dopiero docisk sachs sport zalatwia sprawe ale to nieoficjalnie.
Pozbylem sie auta i nigdy wiecej manuala, szkoda zycia.
no widzisz...
ja pozbyłem się automatu i nigdy więcej s-tronica. Co kto lubi.

Dodano po 29 minutach 37 sekundach:
MCGregor76 pisze:
19 kwie 2023, 23:16
W 2019 r jak planowałem kupić właśnie C7 2.0 190km napotkałem na ciekawe informacje na temat tego zestawienia. Audi dało ciała i w tym zestawie zaprojektowali za "małe sprzęgło" które nie wytrzymuje. Zwróć uwagę, że żadna renomowana firma nie robi zamiennika sprzęgła do tego zestawienia 2.0 190km tylko ASO oferuje owe sprzęgło bo musi zapewnić serwis i części.
z tego co się orientuję, to Luk idzie na pierwszy montaż a i Sachs robi te sprzęgła

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga