Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Uszczelka wtrysku pokrywy zaworow saczy się olej

Silniki wysokoprężne
Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Uszczelka wtrysku pokrywy zaworow saczy się olej

Post autor: Pawlo1276 » 25 kwie 2023, 06:02

Witam wszystkich. Panowie wy tez macie tak samo w swoich a6 c7 że saczy się olej wokół uszczelki pokrywy w którą wchodzi wtrysk? ( zdjęcie ponizej)) Wymieniłem wszystkie te uszczelki wraz z gumkami które widać na zdjęciu i z pod jednej i tej samej uszczelki nadal saoczy się olej. Pomyslalem ze moze uszczelka jakas wadliwa wymienilem na jeszcze raz na nowa oryginalna. Macie jakieś pomysły jak to zrobić żeby temu zapobiec wyciekowi?Jest to dość w newralgiczym miejscu bo akurat z pod tej uszczelki gdzie saczy się olej spływa on po pokrywie prosto na alternator. Nie jest to jakiś duży wyciek ale widać gołym okiem że się poci. Może ja to źle wymieniam. Robię to w taki sposob: ta uszczelka dość ciasno wchodzi nie ma możliwości wepchnąć jej palcami. Na uszczelkę daje troszkę oleju żeby miała lepszy poślizg. Ustawiam ja równa na otowrze w ktory ma wejść, przykladam na nią klucz nasadowy i młotkiem gumowym jedno średnie uderzenie alby wskoczyła. Resztę w taki wlansie sposób wymieniłem i nie ma śladów oleju.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga