Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak komunikacji z drzwiami oraz inne błędy

Diagnostyka VAG
ODPOWIEDZ
marcinjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2019, 22:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Brak komunikacji z drzwiami oraz inne błędy

Post autor: marcinjg » 26 gru 2019, 13:27

Witam. Szanowni koledzy. W moim Audi A6 z 2016r mam następujący problem. Auto nie widzi tylnych lewych drzwi. Jedyne co w nich działa to głośnik. W związku z brakiem komunikacji z tylnymi drzwiami przestał mi działać ACC (normalne przy tego rodzaju błędu "info z ASO"). Na liczniku widnieje błąd ACC oraz blokada rodzicielka niedostępna. Pojechałem do ASO z tym żeby ustalili mi co to może być oraz koszt naprawy niestety nie dogadałem się z ASO. Po wyjeździe z ASO po 5 minutach przestał mi działać wiatrak nadmuchu wewnątrz pojazdu. Postanowiłem sam zaangażować się i posprawdzać co mogę. Na początek sprawdziłem wszystkie bezpieczniki czyli : w podszybiu czarna puszka, lewa strona deski, prawa strona deski, bagażnik. Wszystko ok. Rozebrałem nakładki progowe, prawą stronę bagażnika, osłonę pod kierownicą - wszystko suche, wiązki są fabryczne, nic nie ruszane. Wyjąłem kanapę, sterownik geteway i kable również nieruszane. Sprawdziłem kable w peszlach słupek-drzwi wszystko ok. Po rozebraniu tapicerki drzwi tylnych lewych i sprawdzeniu wszystko jest sprawne tzn zamek, moduł, podnośnik (wymontowałem wszystko z lewych i wsadziłem do prawych tylnych i wszystko działa) mało tego do sterownika w drzwiach tylnych lewych dochodzi napięcie :shock: . Podłączyłem VCDS i tak :

-drzwi tylne lewe się nie łączą

-drzwi kierowcy mają błąd 01331 "sterownik drzwi kierowcy (J386) 004-brak sygnału/brak komunikacji (dodam że wszystko działa w tych drzwiach)

-klimatyzacja błąd 0318 - ograniczenie działania z powodu braku informacji U1111 00 [009]

-BCM2 błąd 01330 - centralny sterownik układu komfortu [J393] 013-odczytać pamięć usterek

ACC- ograniczenie działania z powodu braku informacji U1111 00 [009]

Proszę o pomoc, porady, sugestie. Dodam jeszcze że samochód jest bezwypadkowy.

[ Dodano: 2019-12-26, 13:27 ]
Problemem był sterownik pod fotelem. Po odłączeniu czerwonej wtyczki z automatu powracała komunikacja z drzwiami. Sterownik wymieniony i po temacie.

Adamko47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2023, 18:22
Imię: Adam
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak komunikacji z drzwiami oraz inne błędy

Post autor: Adamko47 » 22 kwie 2023, 18:25

Witam, mam praktycznie te same błędy tylko brak komunikacji drzwi tylnych prawych. Moze ma Pan jakąś sugestie co sprawdzic? Czy bedzie to raczej ten sam moduł pod fotelem kierowcy( chyba moduł komfortu)
Z gory dzieki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga