Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[4.2BAT] Problem z odpalaniem po dłuższej przerwie w okresie zimowym.Brak próby kręcenia

Elektryka
ODPOWIEDZ
sorenson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2017, 19:31
Imię: Bartas
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Ino

[4.2BAT] Problem z odpalaniem po dłuższej przerwie w okresie zimowym.Brak próby kręcenia

Post autor: sorenson » 30 mar 2023, 09:23

Samochód od zakupu ma jeden błąd 01049 napięcie zasilania zacisk 50, 006 zwarcie z plusem (01100110) jak go skasuje to i tak wraca. (mam go od stycznia 2017, auto jest z 2004)
Zimą występuje problem z odpaleniem (myślę że od dwóch lat) po nocy tzn. nie ma nawet próby kręcenia rozrusznikiem, nie ma znaczenia czy kręcimy kluczykiem czy wciskamy przycisk,czasem zapali sam po 30 sekundach czasem po 40s. Czasem wcale, słychać przekaźniki pod kierownicą i jak zapali się kontrolka aku(na czerwono) to już wiem że nie odpali. Wtedy znowu stop i start i albo zapali albo nie. Bywa że są z 3-4 takie próby, że nie ma próby kręcenia rozrusznikiem, wtedy zamykam samochód, otwieram i kolejny raz próbuję i wtedy za pierwszym albo drugim razem odpali. Samochód stoi w nieocieplanym garażu. Jak już zapali to wystarczy że się zgasi i od razu pali za pierwszym razem i tak przez kilka godzin, czasami nawet codziennie z rana chwila i zapali. Po kilku dniach już trzeba czekać, aż za którymś razem zapali. Problem występuje tylko zimą poniżej jakiejś temperatury. Latem działa bez problemu. Wydaje mi się że szybciej zapala jak jest wilgotno po deszczu, albo po umyciu, ale może mi się wydaje . Dwa przekaźniki 381 pod kierownicą zmieniałem ale to nic nie dało. Aku nowe od roku Bosh S5 110 AH 920A(bagażnik) Poziom naładowania maks i wydaje mi się, że to nie problem aku bo nie ma nawet próby kręcenia przygasania kontrolek ani nic takiego. Z uwagi na wielkość silnika itd. nic tam nie widzę i nawet nie wiem czy da się rękę włożyć w okolice rozrusznika. VAGa mam co ja mgoę sprawdzić?

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 383
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: [4.2BAT] Problem z odpalaniem po dłuższej przerwie w okresie zimowym.Brak próby kręcenia

Post autor: Dlugi11 » 04 kwie 2023, 08:59

Moim zdaniem problem leży w samym rozruszniku. Należałoby go wyjąć i sprawdzić. Ewentualnie jeszcze wiązka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga