Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Elektryka
ODPOWIEDZ
staszek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2022, 22:18
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WROCŁAW

Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: staszek6 » 11 mar 2023, 11:08

Witam. Szukam instrukcji jak wymienić kamerę na podszybiu za lusterkiem a6 c7 z 2015r. Mam już kupioną "nową" jednak nie mogę znaleźć informacji jak bezpiecznie odczepić uszkodzoną. Plastiki obudowy ściągnięte ale sama kamera mocno siedzi, niby są jakieś zatrzaski ale już jeden mechanik przy próbie wyciągnięcia trójkątnej zaślepki wyłamał jej zatrzask. Czy jako laik dam radę zrobić to samemu czy muszę szukać specjalisty ?

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: Pawlo1276 » 12 mar 2023, 10:04

Do ściągnięcia kamery potrzebujesz cienke płaskie srubokrety i latarkę. Jeśli posiadasz taka kamerkę jak na zdjęciu to trzyma się ona na 2 zatrzaskach. Musisz przyswiecic sobie na kamereke od strony podsufitki tam w głębi znajdują się 2 płaskie czarne zatrzaski. Należy je wcisnąć do góry najpierw. Wsciskasz zatrzaski śrubokrętami (zatrzaski musza bysc wciśnięte do góry cały czas tylko z wyczuciem) łapiesz za kamerkę od przodu i wysuwasz ja w stronę podsufitki. Kamerka powinna ci wyskoczyć. Jeżeli by nie chciała wyskoczyć to małymi kroczkami najpierw trzymaj wciśnięty prawy zatrzask i próbuj ja wysunąć w stronę podsufitki o tyle żeby nie zapieła się spowrotem. I wtedy lewy zatrzask i powinna wyskoczyć. Na samym końcu odpinasz kostki od kamerki tak jest łatwiej.

Obrazek

staszek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2022, 22:18
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: staszek6 » 12 mar 2023, 19:34

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie dziś oglądałem te zatrzaski ale teraz mam przynajmniej pewność. Obawiam się jeszcze o te zatrzaski by nie pękły bo za oknem temperatura na minusie. Może najpierw trochę podgrzeje plastiki by przypadkiem nie odpadły jak zatrzask trójkątnej zaślepki.

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: Pawlo1276 » 12 mar 2023, 20:23

Wiadomo przy minusowej temperaturze plastik jest bardziej sztywny. Jeśli masz garaż to wjedź sobie do garażu włącz ogrzewanie w samochodzie żeby temperatura się przełamała i powinno być git.

Dodano po 13 minutach 42 sekundach:
Skoro juz o jest temat o kamerach line Asist to ronwiez mam pytanie. Wiem że kamery nie posiadają one ochrony komponentów. Również wiem że kamery z przed lifta pasują do polifta i na odwrót jezeli chodzi o budowe kamery. Ale co z elektronika czy jeżeli zakupie kamere z innymi numerami inż posiadam u siebie to czy będzie ona działać? Czy może jest wymagana jakąś kalibracja lub coś w tym stylu?

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: yarowsc » 13 mar 2023, 11:30

do C7 przedlifta, pasuje kamera z lifta 4H0907217F. montaż, kodowanie i kalibracja. funkcjonuje poprawnie. nie jest tania, ale jest mniej podatna na uszkodzenia, porównując do modelu przedliftowaego
R1200GS ADV LC

staszek6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2022, 22:18
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: staszek6 » 15 mar 2023, 00:40

Udało się spokojnie zdemontowac kamerę i zainstalować "nową". Błąd "brak widoczności kamery" nadal jest ale liczę, że to wina oprogramowania i poprzednich błędów więc czeka mnie wizyta u speca. Z informacji które otrzymałem kamera musiała być o tych samych oznaczeniach bo inne miały nie działać w moim przypadku 4G0907217a (niestety jedna z drozszych).

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: yarowsc » 15 mar 2023, 17:59

t/j pisałem - liftowe kamery chodzą w przedliftach, choć katalogowo nie są ze sobą zamienne. jeżeli kamera jest sprawna, to po zamontowaniu i zakodowaniu, powinien zostać tylko błąd zapisany w samej kamerze, odnośnie braku kalibracji.
R1200GS ADV LC

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Wymiana kamery lane assist - instrukcja

Post autor: ralen » 22 mar 2023, 13:51

Do tego całego systemu jest w necie dokumentacja w PDF gdzie jest wyszczególnione, jakie numery komponentów pasują i które numery z polifta pasują do przedlifta i na odwót.

https://www.dropbox.com/s/tayt7dbradjks ... 0.pdf?dl=0
To jest też powiązane z systemem TSR (Traffic Sign Recognition), więc numery części są takie same bo to pracuje razem.

Jeżeli zdemontowałeś kamerę i zamontowałeś inną, to najprawdopodobniej wymagana jest kalibracja kamery. Musisz znaleźć dobry warsztat albo pojechać do ASO na wykonanie kalibracji, ale to tylko moje przypuszczenia. Musiałbyś skan błędów z VCDS wrzucić po wymianie kamery, żebyśmy zobaczyli o co ona tam krzyczy. :)
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga