Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moduł odbiornika zegara radiowego

Elektryka
ODPOWIEDZ
Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: Stalin » 16 mar 2023, 08:00

Cześć wszystkim,
Czy możecie mi powiedzieć gdzie jest Moduł odbiornika zegara radiowego? Z tego co wyczytałem jest w tylnym zderzaku...ale nie wiem dokładnie gdzie...czy muszę ściągnąć zderzak żeby się do niego dostać? Czy obejdzie się bez :).
Problem polega na tym, że auto długo stało bez aku i teraz już jakis czas jeżdżę koło 2 tyg ale brak masztu koło godziny <nerwus> wcześniej nie było z tym problemu... Kompa podpinałem i niby wszystko ok..w VCDS pomiarach rozszerzonych pokazuje, że status odbiornika OK a masztu brak :[ Wiem, że to pierdoła ale trochę mnie irytuje :) Jak macie jakieś fotki z lokalizacją będę wdzieczny.

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 423
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: mario1278 » 16 mar 2023, 08:45

Odbiornik zegar nie ma diagnostyki i nie będzie z niego żadnych błędów ja jak u siebie wymieniałem to zdejmowałem tylko osłonę od spodu i dało się powoli go odkręcić

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: Stalin » 16 mar 2023, 19:25

Mowisz o tej czarnej oslonie zaraz pod zderzakiem? Ppd kompem widzialem ze wartosc byla ustawiona na 10(czyli 10min synchronizacja).

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: Stalin » 18 mar 2023, 16:27

Czy ktoś z Was wie jaki numer części/lub nazwa elementu mają te uchwyty/mocowanie dolnego spoilera/listwy(tej czarnej pod tylnym zderzakiem). Są chyba przykręcane do nadwozia. Mam dwie sztuki a powinny być chyba 3. a te dwie co są to dość luźno latają po odkręceniu tego dolnego spoilera. Wyrobione są te spinki/kołki- i też nie wiem jakie kupic <wnerw>

pablo44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:13
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce/Holandia

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: pablo44 » 19 mar 2023, 13:26

cześć mam ten sam problem, jakiś czas temu zniknęła mi ta ikona palmy/anteny. czy wymiana modułu pomogła?
Może masz jakieś zdjęcia czy podpowiedzi gdzie tego szukać pod zderzakiem

sruba50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 385
Rejestracja: 27 sty 2017, 11:44
Imię: marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ketrzyn

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: sruba50 » 19 mar 2023, 14:45

mi tez zniknela jak zabralem aku do ladowania , powtornie zdjelem kleme + i ikonka powrocila

Awatar użytkownika
_wladi_
Moderator
Moderator
Posty: 746
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:29
Imię: Włodek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: YL
Kontakt:

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: _wladi_ » 19 mar 2023, 16:39

Czasem ikona znika bo gubi zasięg ale jeżeli po mac paru dniach nie wróci to moduł do wymiany. Znajduje się za tylnym zderzakiem od strony kierowcy ale niestety trzeba zderzak zrzucać. Jak mi padła to odpiąłem wtyczkę i przeniosłem moduł do bagażnika do schowka 😉

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: mat1324 » 19 mar 2023, 21:10

Stalin pisze:
18 mar 2023, 16:27
Czy ktoś z Was wie jaki numer części/lub nazwa elementu mają te uchwyty/mocowanie dolnego spoilera/listwy(tej czarnej pod tylnym zderzakiem). Są chyba przykręcane do nadwozia. Mam dwie sztuki a powinny być chyba 3. a te dwie co są to dość luźno latają po odkręceniu tego dolnego spoilera. Wyrobione są te spinki/kołki- i też nie wiem jakie kupic <wnerw>
Możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Moduł odbiornika zegara radiowego

Post autor: Stalin » 23 mar 2023, 18:40

Ok temat zostal ogarniety:) ppmogla wymiana modulu:) wczoraj wymienilem a dzisiaj rano wchodze i jest antenka <rotfl> <lol>

Dodano po 25 minutach 55 sekundach:
sruba50 pisze:
19 mar 2023, 14:45
mi tez zniknela jak zabralem aku do ladowania , powtornie zdjelem kleme + i ikonka powrocila
Zdejmujesz ten czarny spoiler pod zderzakiem. Jest przykrecony do nadkoli i na srodku sa 3 śruby (u mnie byly dwie ale o tym za chwile) nastepnie spoiler bedzie jeszcze trzymal na zatrzaskach po calej dlugosci zderzaka. Najlepiej uzyc do podawazania platikowego wyjmaka zeby nie narobic rys na lakierze. Nie rob na sile po polamiesz te zatrzaski i lipa bedzie. Odkladasz spoiler na bok. Teraz jak stoisz z tylu auta to ten modul bedzie po twojej lewej stronie. Czyli jak polozysz sie pod auto bedzie po twojej prawej stronie. A dokladna lokalizacja to jest mniej wiecej na tej samej linii co czujniki od parkowania. Przykrecony jest na dwa torksy. Jak zaswiecisz latarka to napewno go zobaczysz. Wykrecasz (tylko pod koniec odkrec reka zeby Ci wkrwty nie wpadly nie wiadomo gdzie), wypinasz wtyczke zakladasz nowy i dalej juz wiadomo:)
Teraz te uchwyty o ktorych pisalem to okazuje sie, ze jest to ślizg zderzaka tylnego. Tyle tylko ze jakis inteligent wczesniej wypial z niego srodkowa czesc i wstawil tylko te uchwyty <nerwus> oczywiscie wymienilem kostki-spinki bo tamte juz byly tak wyrobione ze te uchwyty ledwo sie trzymaly i teraz jest cymes. Oczywiscie i tak zdjeme spoiler jeszcze raz bo nie zdzierże że tego slizgu tam nie ma i spolier trzyma sie na 4 wkretach zamiast jak byc powinno na 5ciu. Zdjec nie moge załaczyc bo wywal mi ze plik jest za duzy. Ale nr tej czesci to: 4F0 807 329. Po wklepaniu w wujka gogle wyrzuca Ci caly kompletny ślizg zderzaka. Natomiast u mnie sa tylko te dwa skrajne uchwyty <nerwus>

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
pablo44 pisze:
19 mar 2023, 13:26
cześć mam ten sam problem, jakiś czas temu zniknęła mi ta ikona palmy/anteny. czy wymiana modułu pomogła?
Może masz jakieś zdjęcia czy podpowiedzi gdzie tego szukać pod zderzakiem
Zdejmujesz ten czarny spoiler pod zderzakiem. Jest przykrecony do nadkoli i na srodku sa 3 śruby (u mnie byly dwie ale o tym za chwile) nastepnie spoiler bedzie jeszcze trzymal na zatrzaskach po calej dlugosci zderzaka. Najlepiej uzyc do podawazania platikowego wyjmaka zeby nie narobic rys na lakierze. Nie rob na sile po polamiesz te zatrzaski i lipa bedzie. Odkladasz spoiler na bok. Teraz jak stoisz z tylu auta to ten modul bedzie po twojej lewej stronie. Czyli jak polozysz sie pod auto bedzie po twojej prawej stronie. A dokladna lokalizacja to jest mniej wiecej na tej samej linii co czujniki od parkowania. Przykrecony jest na dwa torksy. Jak zaswiecisz latarka to napewno go zobaczysz. Wykrecasz (tylko pod koniec odkrec reka zeby Ci wkrwty nie wpadly nie wiadomo gdzie), wypinasz wtyczke zakladasz nowy i dalej juz wiadomo:)
Teraz te uchwyty o ktorych pisalem to okazuje sie, ze jest to ślizg zderzaka tylnego. Tyle tylko ze jakis inteligent wczesniej wypial z niego srodkowa czesc i wstawil tylko te uchwyty <nerwus> oczywiscie wymienilem kostki-spinki bo tamte juz byly tak wyrobione ze te uchwyty ledwo sie trzymaly i teraz jest cymes. Oczywiscie i tak zdjeme spoiler jeszcze raz bo nie zdzierże że tego slizgu tam nie ma i spolier trzyma sie na 4 wkretach zamiast jak byc powinno na 5ciu. Zdjec nie moge załaczyc bo wywal mi ze plik jest za duzy. Ale nr tej czesci to: 4F0 807 329. Po wklepaniu w wujka gogle wyrzuca Ci caly kompletny ślizg zderzaka. Natomiast u mnie sa tylko te dwa skrajne uchwyty <nerwus>

Dodano po 3 minutach :[/color]
pablo44 pisze:
19 mar 2023, 13:26
cześć mam ten sam problem, jakiś czas temu zniknęła mi ta ikona palmy/anteny. czy wymiana modułu pomogła?
Może masz jakieś zdjęcia czy podpowiedzi gdzie tego szukać pod zderzakiem


Zderzaka nie trzeba zdejmowac :)

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
pablo44 pisze:
19 mar 2023, 13:26
cześć mam ten sam problem, jakiś czas temu zniknęła mi ta ikona palmy/anteny. czy wymiana modułu pomogła?
Może masz jakieś zdjęcia czy podpowiedzi gdzie tego szukać pod zderzakiem


Modul na allegro za 40zl. Tyle ze u mnie byl 4B0 919 145A a kupilem z literka B na koncu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga