Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Czy warto serwisować auto w ASO

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
Slawek37
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:39
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: Slawek37 » 17 mar 2023, 09:38

Witam, mam pytanie co myślicie Panowie czy warto serwisować auto w ASO? Dobiegam powoli do 180.000 km, auto było dotąd cały czas serwisowane w ASO. Teraz przy 180.000 trzeba dodatkowo wymienić olej w skrzyni biegów. W ASO dostałem ofertę 3150 zł jeśli przywiozę swój olej silnikowy i nie będą wymieniać filtru kabinowego ( to zrobie sam :). Dodać do tego olej silnikowy i filtr kabinowy to wyjdzie mi to wszystko ok. 3400 zł. Natomiast zaprzyjażniony warsztat zrobi mi to wszystko za ok 2000 zł. Jest sens wydawać więcej prawie 1500 zł za ASO? Dodam że za jakieś 2 lata chciałbym auto sprzedać i wtedy wiadomo będzie lepiej jeśli kupujący widzi że auto było serwisowane w ASO. Co myślicie?

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: KKgg » 17 mar 2023, 12:51

W perspektywie 2 lat do sprzedaży to w sumie żadna oszczędność ten tysiąc złotych a masz historię w ASO. Z drugiej strony... Sprawdź ceny w innych ASO z grupy VAG (VW, Skoda, Seat). Robotę zrobią Ci na dokładnie tych samych częściach, korzystając z tych samych narzędzi i instrukcji serwisowej, historia wpada do tego samego systemu więc z Twojego punktu widzenia bez różnicy... Marża w "budżetowych" markach grupy VAG może być jednak sporo niższa więc jest szansa że zbijesz nieco cenę ASO Audi.

Slawek37
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:39
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: Slawek37 » 17 mar 2023, 14:27

W Lublinie ten serwis jest chyba w jednym miejscu. Nie wiem czy też Seat, napewno VW, Skoda i Audi

Slawek37
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:39
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: Slawek37 » 17 mar 2023, 19:46

A czy podczas wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów 7-biegowy s-tronic trzeba wymieniać filtr i uszczelkę miski? Bo właśnie popatrzyłem że ASO wysłało kosztorys serwisu z wymianą oleju w skrzyni, ale nie było tam wymienionego wymiany filtru i tej uszczelki. Jak ich o to zapytałem to wysłali mi już kolejny kosztorys już z wymianą filtra i uszczelki miski z ceną o prawie 2000 zł większą ( prawie 5000 zł). Nie było też w kosztorysie kosztów wymiany płyny hamulcowego, chociaż powinno też się wymienić. Jak ich zapytałem czy w tej cenie jest wymiana płynu hamulcowego, to po prostu mi odpisali-NIE. O co chodzi, czy ten serwis leci sobie w kulki? Znalazłem z Lublinie serwis Skody jest w innym miejscu niż Audi,VW i Seat ( te 3 są w tym samym miejscu) i czekam co mi zaproponują. Ale patrząc na to wszystko to chyba lepiej zrobić to porządnie w zwykłym warsztacie niż bujać się z tymi serwisami. Auto już ma 7 lat, nie jest na gwarancji i przebieg też juz nie mały.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: KKgg » 18 mar 2023, 06:58

Jeśli dobrze widzę dane Twojego samochodu, które wpisałeś w profilu to masz polifta z napędem na przód. W tej konfiguracji audi zastosowało skrzynię S-Tronic 0CK, w której filtry znajdują się w module mechatroniki i są wymieniane wyłącznie na żądanie klienta lub przy okazji remontu skrzyni/awarii mechatroniki. Standardowa wymiana oleju ATF nie uwzględnia ich wymiany bo nie ma do nich prostego dostępu. Jeśli zapytałeś o to, to dostałeś odpowiednią wycenę. Dość wysoką ale to ASO. 500PLN (strzał w ciemno) brutto za rbh winduje cenę każdej czynności serwisowej do strefy absurdu. Jeśli bardzo zależy Ci na wymianie tych filtrów to moim zdaniem rozsądnie jest poszukać niezależnego zakładu znającego się na 0CK i tam zlecić wymianę. Osobiście postanowiłem czekać na awarię mechatroniki i dopiero wtedy działać w tym temacie.
Co do płynu hamulcowego to nie wiem... Być może w systemie mają zarejestrowaną wymianę i nie upłynął jeszcze okres (czasu? przebiegu?) do kolejnej zalecanej wymiany.

Slawek37
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:39
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: Slawek37 » 18 mar 2023, 07:26

Tzn. jak byłem jakiś czas temu w serwisie to mi powiedzieli że pod miską skrzyni biegów jest niewielki wyciek oleju i że trzeba wymienić następnym razem uszczelkę pod miską. No i już z wymianą uszczelki wychodzi taka cena. Zastanawiam się czy rzeczywiście ta uszczelka jest do wymiany.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: KKgg » 18 mar 2023, 07:39

Uszczelka to przecież nie jest majątek (kilkadziesiąt złotych). Skoro mieli zrzucać mechatronikę to chyba wymiana byłaby "w pakiecie". Zdjęcie samej miski celem naprawy wyłącznie wycieku to nie jest rocket science...25 śrubek odkręć-dokręć... No ileż to może kosztować? ... BTW - sugeruję poszukać na forum odpowiedzi na pojawiające się w głowie pytania. Większość wiedzy już tu jest dzięki zaangażowaniu kolegów. Zerknij np tu: a6-c7-uklad-napedowy-skrzynia/jaka-skrz ... 8-105.html

Slawek37
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 17 maja 2020, 14:39
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy warto serwisować auto w ASO

Post autor: Slawek37 » 18 mar 2023, 10:52

Dowalili w kosztorysie 1) miska olejowa wymontowanie i zamontowanie 1150 zł , 2) uszczelka miski 50 zł i 3) miska olejowa 600 zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga