Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z automatyczną skrzynią biegów czy ktoś pomoże

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Problem z automatyczną skrzynią biegów czy ktoś pomoże

Post autor: Wasyl223 » 09 lut 2023, 15:18

Od niedawna a mianowicie od czasu wzmożonych mrozów auto na zimnym silniku zaczęło przeciągać 1 bieg i nie chce przełączyć na 2 bieg ale tylko do momentu złapania minimalnej temperatury wystarczy ok.1 km przejechać i zmienia normalnie wtedy jak przełączę mu + na 2 jest szarpnięcie co o tym myślicie? Oto błędy z vcdsa :
17125 sprzęgło konwentera momentu obrotowego
Zablokowane/ brak przenoszenia mocy/ sporadyczny

Błąd przepływomierz
0523 czujnik powietrza zasysanego g42
Przerwa zawarcie z plusem
Kody gotowości 01XXX
Rozmawiałem już z mechanikiem mówił żeby wymienić przeplywke, olej w skrzyni i filtr i może pomóc a jak nie to sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji czy to jest słuszna koncepcja?
Dzięki z góry bendzji 😉

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z automatyczną skrzynią biegów czy ktoś pomoże

Post autor: Wasyl223 » 11 lut 2023, 09:15

Udało się rozwiązać problem a mianowicie mega zasyfiony przepływomierz na którym była sadza i jakieś paprochy narobiło to sporo zamieszania aż dziw człowieka bierze jak przepływomierz czyli czujnik masy powietrza ma wpływ nawet na pracę automatycznej skrzyni biegów a już chciałem dawać sprzęgło do regeneracji. Ale jestem mega zadowolony, że zmywacz w spreyu załatwił robotę 😁👍
Kupiłem też używkę ale okazała się plastikowa i z inną kostką pewnie od V6 ale 160 KM w moim jest metalowy i z mniejszymi 5 pinami. Po moich namysłach komputer pewnie myślał, że jest cały czas -50 C teraz zmienia biegi nawet na zimnym przy około 3 tyś obrotów 😁 następne oczywiście przy niższych chodzi mi z 1 na 2 głównie. Zastanawia mnie czy błędy teraz uda się usunąć bo niestety nie zdążyłem jeszcze podpiąć kompa. Może ktoś się wypowie czy ten błąd sporadyczny ze skrzyni jest powiązany z problemem przeplywki bo jeszcze tak na 100% nie jestem pewien.

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z automatyczną skrzynią biegów czy ktoś pomoże

Post autor: Wasyl223 » 13 mar 2023, 09:48

Jednak moja radość była przedwczesna po prostu dobrze rozgrzałem silnik przed jazdą i wyjątkowo zmieniał biegi a może resztki zmywacza w przepływomierzu na chwilę pomogły ale zacznę od początku po wyczyszczeniu przeplywki mechanik wymienił mi olej w skrzyni oczywiście dynamicznie i specjalną pompką pracuje w skodzie więc ogarnia temat 🙂 olej był czarny jak smoła miej więcej 8 lat nie wymieniany uszczelka oczywiście była na sylikon więc więcej roboty z czyszczeniem. Fajnie bo szarpanie ustało biegi zmienia na tiptroniku aż miło niestety poranne zmiany biegów na drive dalej nie działają 😔 piłuje go do 3-4 tyś a tu nic aż do pierwszych świateł lub 2.
Ale na szczęście ujawnił się cholerny winowajca wcześniej nie pokazywał tego błędu albo go nie zauważyłem.
Błąd 00522 czyli czujnik temperatury płynu chłodzącego g62
Już zamówiony na razie spróbuję zamiennik febi czy ktoś orientuje się czy taki słaby zamiennik da radę? Styki w kostce z 4 pinami wyczyściłem kontaktem ale nic nie dało kable wyglądają ok.

Wasyl223
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:31
Imię: Bogumił
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z automatyczną skrzynią biegów czy ktoś pomoże

Post autor: Wasyl223 » 15 mar 2023, 08:05

Problem rozwiązany wina wszystkich problemów ze skrzynią biegów, ciężkim rozruchem rano i dużym spalaniem był czujnik temperatury płynu wymieniony na febi dał radę. Chodzi teraz autko jak ta lala. Wymiana oleju w skrzyni też spowodowała bardziej komfortową pracę skrzyni nawet na zimnym silniku zmienia już przy 1800 obrotów co wcześniej raczej odbywało się koło 2 tyś. Więc może spalanie jeszcze spadnie 👍

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga