Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.4bdw wypadanie zapłonu

Silniki benzynowe
Tomek1114
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 16 lis 2022, 23:41
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

2.4bdw wypadanie zapłonu

Post autor: Tomek1114 » 04 mar 2023, 10:46

Witam forumowiczów! Przychodzę z takim oto problemem. Kilka miech temu mialem wypakadajacy zaplon na 4 cyl. Przy vcdsie pokazaywalo okolo 15 razy licznika wypadania zaplonu w ciagu minuty, po wymianie swiecy i cewki wszystko ustalo. Problem powrocil ale z wieksza sila. Teraz w ciagu minuty na vcdsie spokojnie dochodzi do 40-50 licznika. Dzieje się to tylko i wyłącznie na ciepłym silniku. Na zimnym chodzi jak zegarek szwajcarski. Postanowiłem znowu zmienić cewkę i świece ale nic się tym razem nie zmieniło. Zmierzyłem kompresje na 4 cyl. I pokazało 9bar, dla porównania zmierzyłem także kompresje dla 5 cyl. Ten sam blok silnika i pokazało 11barów. Teraz mam pytanie, czy tak częsty wypadający zapłon może być spowodowany słabą kompresją na 4 cyl? Teraz mam w planach zrobienie płukanki silnika i wymianę oleju bo być może zebrało się gdzieś dużo nagaru i teraz takie cyrki.
Co dodatkowo mogę sprawdzić aby wykluczyć inne możliwości? Myślałem też że może to być problem napięcia na cewkach, ale nie wiem czy wtedy różnica byłaby między ciepłym a zimnym silnikiem….
Dodatkowo dodam że w między czasie rozjechała mi się instalacja gazowa i przez ponad 2 mies szukalem goscia który zrobi to porządnie, samochód był w tym czasie eksploatowany. Szarpało gazem na zimnym silniku, przy ciepłym chodził perfecto.

Quatemoc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2020, 21:40
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2.4bdw wypadanie zapłonu

Post autor: Quatemoc » 04 mar 2023, 17:35

Odpowiedziałeś sobie sam, masz zaniżoną kompresję. Płukanka i wymiana oleju i pomiar ciśnienia. Ja po wymianie oleju wlewam jeszcze Cerateca LM. Jeszcze powodem wypadania zapłonu może być wtryskiwacz paliwa, zabrudzony, zapchany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga