Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Oświetlenie w kabinie i drzwi kierowcy

Elektryka
ODPOWIEDZ
motywator
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2023, 08:14
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Oświetlenie w kabinie i drzwi kierowcy

Post autor: motywator » 18 lut 2023, 08:35

Witajcie. Dzisiejszy problem to drzwi kierowcy. Po ich otwarciu zapala się światło na drzwiach i na podsufitce natomiast w nogach brak i tak samo po trzaśnięciu drzwi gaśnie. Po otwarciu drzwi z przekręconą stacyjka na zapłon światło w drzwiach mruka, a na podsufitce równo zapala się i gaśnie. Wymieniłem sprawny mikrostyk na nowy ( choć ten nowy czy stary światło zapala ) sprawdziłem wszystkie czujniki w zamku jak i płytkę i wszystko jest ok. Na vcds sprawdziłem i tak zamykanie/otwieranie z pilota działa ( Jak się dłużej przytrzyma to otwiera/domyka okna) program pokazuje wszystkie drzwi

ObrazekObrazek

W grupie 001 okno 1 key switch i 2 interrior locking wyświetlają sie poprawcie ( open/closed )
W grumie 004 drzwi pasażera jak i te z tyłu po otwarciu czy zamknięciu reagują prawidłowo jest informacja o otwartych drzwiach na vcds, zapala się światło w drzwiach jak i na podsufitce, jest informacja na fis o otwartych drzwiach ( w drzwiach pasażera po otwarciu dodatkowo zapala się światło w nogach. Natomiast Po otwarciu drzwi kierowcy jak już pisałem zapalają się światła tylko nie to w nogach ale komunikat zostaje bez zmian. Jest stała informacja o zamkniętych drzwiach po mimo ich otwarcia.
Obrazek

Komunikaty jakie wyrzuca vcds w module zamka ( 35):
Obrazek

Gdzie szukać przyczyny ?

jedras77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2021, 10:32
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie w kabinie i drzwi kierowcy

Post autor: jedras77 » 28 lut 2023, 22:03

Ja wymieniłem zamek na używany za 40 zł i problemy się skończyły, podświetlenie raz działało raz nie, raz sobie mrugało, czasem centralny nie działał w drzwiach kierowcy i tak dalej, z tego co się doszukałem przyczyną często nie jest sam mikrostyk a zimne luty w zamku, więc przy takiej cenie wyglądającego przyzwoicie całego zamka doszedłem do wniosku że zaryzykuję i po prostu podmienię, mikrostyk wymieniałem wcześniej i nie wiele to dało. Przy okazji tylny prawy wymieniłem, bo do niego nie byłem w stanie znaleźć mikrostyku i problemy z zamkami się skończyły. Do tylnych drzwi niestety dostawała się wilgoć i jak tylko zrobi się trochę cieplej pewnie pościągam plastiki na dole, wyczyszczę i dam trochę wosku do profili zamkniętych coby się to nie powtórzyło.

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 168
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oświetlenie w kabinie i drzwi kierowcy

Post autor: vredota » 28 lut 2023, 22:21

motywator pisze:
18 lut 2023, 08:35
Dzisiejszy problem to drzwi kierowcy. Po ich otwarciu zapala się światło na drzwiach i na podsufitce natomiast w nogach brak i tak samo po trzaśnięciu drzwi gaśnie. Po otwarciu drzwi z przekręconą stacyjka na zapłon światło w drzwiach mruka, a na podsufitce równo zapala się i gaśnie. Wymieniłem sprawny mikrostyk na [...]
Szkoda czasu i pieniędzy na walkę z zamkiem, gdy kosztuje lekko ponad 100zł. Na Alle odrzucaj chińczyki (brak wpisanych numerów katalogowych części), poszukaj zamka 1327ZC-2 polskiego producenta Polcar, chińczyki poddają się po zimie/ulewie/paru dniach wilgoci, szkoda to nawet reklamować, Polcar dobrany według ich katalogu, wsadziłem, zabezpieczyłem wazeliną techniczną wszystkie ruchome części, ruszył od strzała i dwa lata działa do dziś, to jego trzecia zima i nie chce się zepsuć.

Teraz na Alle chodzą po 109zł, więcej czasu stracisz na demontażu i rzeźbie z częściami niż to warte.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga