Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z MMI 2G low

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Denyde
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:31
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole

Problem z MMI 2G low

Post autor: Denyde » 04 lut 2023, 12:06

Na początek może napiszę, że przeszukałem forum i nie znalazłem dokładnie takiego problemu jaki zaraz opiszę. Jeżeli ktoś coś pamięta, że było to prosiłbym o przekierowanie do tematu.

Mianowicie... nie mogę wejść w żadne ustawienia czy jakiekolwiek informacje chociażby sprawdzenie wersji MMI - tyle co sam wiem, że to jest MMI 2G low. Przycisk CAR oraz SETUP wyświetlają takie komunikaty jak wrzuciłem w foto w załącznikach. Również jest tam foto jak wygląda panel sterowania. Wszelkie jakieś kombinacje klawiszy nie działają.

Pacjent to A6 C6 2.0TFSI 170KM 2008r. sedan

Do diagnozowania mogę użyć OBDeleven jeżeli potrzeba jakichś informacji.

Z ważnej technicznej informacji to napomknę tylko, że auto zakupiłem już z zepsutym panelem sterującym (wylała się cola i przestał działać) więc nie wiem jak było wcześniej - wymieniłem samą płytkę - jakiś zamiennik firmy NYC - podczas wymiany faktycznie widać było, że to musiała być cola - wszystko się lepiło a i nawet mrówki się znalazły ;) - tak więc po wyczyszczeniu i złożeniu - uruchomiłem i w końcu mogłem włączyć MMI - jedyny mankament tej płytki, że pokrętło głośności działa odwrotnie. Tak więc czy to może być przyczyną, że nic więcej poza radiem i CD nie mam? Może jakiś brak adaptacji nowego podzespołu? A może nigdy nic tam nie było w co wątpię żeby nawet nie można było sprawdzić wersji, a z tego co czytałem forum to każdy wchodzi sobie w jakieś przynajmniej podstawowe menu a ja tego nawet nie mam.

Z góry dziękuję za pomoc w razie czego jestem w stanie podrzucić jakieś kod błędów czy konfiguracje - jednak tutaj jestem zielony w tym więc proszę o wybaczenie jak nie do końca będzie coś dla mnie jasne i oczywiste.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NorthWesterN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 lis 2020, 11:00
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łosice

Re: Problem z MMI 2G low

Post autor: NorthWesterN » 04 lut 2023, 14:30

Kupiłeś płytkę od mmi2g high, u ciebie jest car i setup, a w high jest nav i info w tym miejscu.
Obrazek
Moje daily: Audi A6 C6 2006 2.0 TDI BRE "410k km na blacie"
Taty: 2017 SQ7 4M 4.0 V8 TDI CZAC

Denyde
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:31
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z MMI 2G low

Post autor: Denyde » 04 lut 2023, 16:21

O kuu@#$%. Faktycznie... no to mnie teraz olśniłeś! Dzięki wielkie kolego! No to teraz już mam rozwiązanie tej zagadki... pytanie tylko co z tym fantem da się zrobić bo szukałem płytki do LOW i nigdzie nie mogę znaleźć. Wszystko pod ten panel 8-przyciskowy. Jedyne rozwiązanie jakie widze to chyba kupno tego całego panelu 8-button ...czy dobrze myślę?

EDIT: Ok znalazłem coś na allegro - są całe panele 4 przyciskowe (używane oczywiście). To sobie roboty narobiłem.... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga