Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Elektryka
ODPOWIEDZ
forteller
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2022, 21:36
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieliczka

[A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: forteller » 08 sty 2023, 16:12

Cześć,
Mam A-szóstkę z dość podstawowym wyposażeniem. W ostatnim czasie przestał mi działać drugi poziom w przełączniku szyb kierowcy i powoli przymierzam się do wymiany. Chciałbym zapytać, czy mając podstawowy przełącznik szyb z pojedynczym wyłącznikiem szyb z tyłu, można go wymienić na wariant z osobnymi wyłącznikami szyb/drzwi? Mam 4F0959851F, chciałbym wymienić na 4F0959851G i zastanawiam się, czy będę miał pełną funkcjonalność przełącznika (czy będą ryglowały się również drzwi) oraz nie będę miał błędów w stterownikach.

Dziękuję ślicznie za wszystkie odpowiedzi.

Jackieee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2021, 20:41
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Berlin

Re: [A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: Jackieee » 14 sty 2023, 06:31

Hej.
Na pierwsza czesc pytania, nie moge odpowiedziec ze 100% gwarancja, jednakze jestem w miare pewny, ze mozesz spokojnie zakupic przelaczniki z litera G. Cala funkcjonalnosc tego panelu, jest ustawiana/kodowana w VCDS/VCP etc. - Przerabiam temat akurat walczac z modulami drzwi i kodowaniem mozna zmienic wszystko.. poczawszy od tego czy szyby jada w dol czy w gore gdy je otwieramy, czy funkcjonowac bedzie komfortowe opuszczanie i podnoszenie, a skonczywszy na tym czy blokada sterowania szyb tylnych przez pasazerow bedzie wogole funkcjonowala (mozna ten przycisk wykodowac), dlatego jestem na 99% pewiem, ze mozesz ten panel spokojnie wymienic na taki jak podales, czyli 4F0959851G.
Co do drugiej czesci pytania, czyli ryglowania...
Co masz dokladnie na mysli ? Panel sterowania szybami nie ma nic wspolnego z ryglowaniem, czyli obsluga cenralnego zamka w C6. Do ryglowania w C6 jest osobny wlacznik/wlaczniki znajdujace sie przy klamce, np o takich numerach: 4F1962107A, 4F2962108A. Wersje na chinski rynek (jezeli sie myle, to prosze mnie poprawic) mogly miec rowniez takie wlaczniki na tyle, ktore oczywiscie mozna rowniez zakodowac w modulach drzwiowych - zapewne zalerzne jest to od tego jakie moduly drzwiowe sie posiada..

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglem

forteller
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2022, 21:36
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: forteller » 14 sty 2023, 16:33

Hej,
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda mi się rzucić na sprawę trochę światła, bo pewny jednak jestem, że to ja mam rację z tym ryglowaniem drzwi - chyba że myli się instrukcja obsługi do mojego samochodu :)

Przełącznik 4F0959851G pochodzi od samochodu wyposażonego w elektryczną blokadę otwarcia od wewnątrz. Po naciśnięciu guzika lewo/prawo poza tym, że przestaje działać po odpowiedniej stronie sterowanie szybą, traci się możliwość otwierania drzwi od wewnątrz. To ta sama blokada, która sterowana jest mechanicznie w praktycznie każdym samochodzie 4/5-drzwiowym, tylko wyprowadzona pod guzik przy panelu sterowania szyb.

Podsyłam zdjęcie fragmentu instrukcji obsługi dyktującego o tej funkcji.

Obrazek

W sumie podsunąłeś mi pomysł, żeby pobawić się kodowaniem i zobaczyć czy mogę aktywować tą funkcję i czy jej aktywacja nie powoduje jakichś konkretnych błędów. W zasadzie chodzi o to, że nie wiem w jaki sposób realizowana jest część wykonawcza tego mechanizmu, czyli co rygluje drzwi - czy jest to zamek, a jeśli tak, to czy mój zamek ma "moc" ryglowania drzwi od środka w sposób elektryczny, czy tylko mechanicznie (za pomocą pokrętła we wnęce drzwi).

Dlugi11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 391
Rejestracja: 02 lip 2021, 14:07
Imię: Szymon
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Re: [A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: Dlugi11 » 14 sty 2023, 17:13

Ryglowanie dla dzieci jest realizowane innym zamkiem. Mam dwie A6, w jednej mam zwykły przełącznik który blokuje tylko szyby, i ryglowanie robi się przekręcając w boczku takie pokrętło. W drugim mam ryglowanie z przycisku i nie ma tego pokrętła z tyłu

forteller
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2022, 21:36
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: forteller » 15 sty 2023, 08:04

Rozumiem, tak myślałem. Dzięki za informację.

KubaA6C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:27
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: [A6 C6 2010] Wymiana przełącznika szyb na taki z możliwością blokady drzwi

Post autor: KubaA6C6 » 16 sty 2023, 14:30

Dołączę się do dyskusji.

Czyli dokładając panel z blokadą drzwi trzeba dołożyć jeszcze silniczki i instalację? Czy jakiś zamek inny z wbudowanym silniczkiem?
Lub zależy od sterowników drzwi? Nie wiem nawet na co patrzeć w etce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga