Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.5 TDI Bdg problem z odpaleniem

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
witia82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2020, 12:30
Imię: Wiktor
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Rzeszów

2.5 TDI Bdg problem z odpaleniem

Post autor: witia82 » 30 mar 2022, 18:11

Witam.
Problem polega na tym że auto długo kręci i wówczas puszcza dyma z tyłu. Jak jest zimno i świece długo grzeją to odpala od strzała i bez dyma. Problem jest w ciepłe dni jak auto rano bardzo krótko grzeje świece. Wówczas kręci długo i puszczę mega dyma. Jeżeli w tych samych warunkach odepnę czujnik temperatury to wówczas świece grzeją długo i auto pali na strzała. Jeżeli silnik jest zagrzany do 90 stopni pali ładnie bez dyma. Gdzie szukać problemu

Dolek321
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2022, 22:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło

Re: 2.5 TDI Bdg problem z odpaleniem

Post autor: Dolek321 » 13 wrz 2022, 23:00

Mialem to samo zamowilem sobie takiego boxa wpisz w google "Ciężko pali cieply ?" I wyskoczy ci z allegro takie urzadzenie mala kostka zalozylem i od roku spokoj

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: 2.5 TDI Bdg problem z odpaleniem

Post autor: Ivan1977 » 14 wrz 2022, 10:38

Dolek321 pisze:
13 wrz 2022, 23:00
Mialem to samo zamowilem sobie takiego boxa wpisz w google "Ciężko pali cieply ?" I wyskoczy ci z allegro takie urzadzenie mala kostka zalozylem i od roku spokoj
Świetna rada wpiąć badziew który oszukuje czujniki i wymusza grzanie świec tak znam tego boxa gdzieś leży jeszcze u mnie kupiłem bardzo dawno auto z tym dziadostwem oszukuje czujnik temp. w tej cenie postawił byś diagnozę i wiedział co jest uszkodzone prawdopodobnie któryś czujnik choć przyczyn może być przynajmniej kilka a później płacz na forum że rechotanie w silniku itd.Po pierwsze diagnoza

Do autora tematu jeżeli masz możliwość podmień czujnik temp bo prawdopodobnie on podaje błędne wskazania jeżeli to nie on to do sprawdzenia kąt wtrysku, świece z tego co piszesz masz ok jest jeszcze drugi czujnik temp.powietrza niby podaje tylko wskazania do sterowania klimatyzacji lecz jednak ECU ciągnie też z niego sygnał nie wiem na ile to w 100% pewne ale taką wiadomość miałem od speca od tych silników jeżeli posiadasz Vcds-a spojrz czy w silniku nie ma błędów, sprawdz koniecznie rozrząd jedno z moich 2,5 Tdi robiło tak samo przed zerwaniem rozrządu który był w sumie po wymianie ok 5000 km nowa rolka napinająca rozsypała sie w mak też musiałem odpinać czujnik temp. żeby go rano zapalić po nagrzaniu palił od strzała

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga