Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie chętnie "pełza" Multitronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Darek8935
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2021, 17:11
Imię: Jaa
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Nie chętnie "pełza" Multitronic

Post autor: Darek8935 » 28 lip 2022, 11:53

Witam. Chciałbym się was poradzić w czym może tkwić problem. Mianowicie po wymianie oleju w skrzyni auto bardzo leniwie a czasami wcale nie pełza do przodu bez wcisniętego gazu, a gdy nadepnę na pedał rusza z opóźnieniem . Przeczytałem wiele tematów z tym zwiazanych i wywnioskowalem, że mogła wypaść adaptacja. Zadzwoniłem do warsztatu, który zajmuje się skrzyniami żeby umówić się na tą właśnie adaptację i po wytłumaczenie mechanikowi mojego problemu usłyszałem, że po zrobieniu adaptacji skrzynia może całkowicie przestać pracować i według niego winny jest sterownik. Dodam, że innych objawów nie ma. Co o tym sądzicie ,ponieważ troszkę zgłupiałem. <bezradny>

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chętnie "pełza" Multitronic

Post autor: k4mi1 » 19 sie 2022, 13:42

W swoim czasie przerabiałem podobny problem, ale nie każdego dnia..., było też poszarpywanie przy ruchaniu z ręcznego. Auto samo nie chciało ruszyć czasami z miejsca, problem ten praktycznie nie występował przy biegu wstecznym!
Przyczyną okazał/okazały się tylne zaciski hamulcowe (na pewno jeden) - profilaktycznie wymieniłem oba na ori w super stanie i problem się rozwiązał... Jeden zacisk nie odpuszczał płynnie/równo i auto czasem nie dawało rady ruszać z miejsca, czasami były też wibracje podczas jazdy/hamowania a czasem nie, czasami przód potrafił mi trochę nurkować przy hamowaniu/a czasem nie. Okazało się że po dokładnych oględzinach klocki z jednej strony były dużo mniej zużyte a tłoczek zacisku chodził trochę jak na sprężynie. Miałem problem z jego wysunięciem po zdjęciu z tarczy - a naciskałem pedał hamulca! Dopiero po kilku mocnych pompowaniach pedał zszedł do podłogi a tłoczek się wysunął, potem niby chodził ale problem po kilkuset kilometrach wrócił...
Bujałem się z tym problemem dobrych kilka miesięcy, szukając gdzie indziej. A prawda jest taka że jak multi nie rusza jak należy to sprawdź najpierw hamulce/ jak faluje na postoju, przy hamowaniu to sprawdź czy silnik sam nie faluje co może powodować szarpanie silnika!

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Nie chętnie "pełza" Multitronic

Post autor: ralen » 19 sie 2022, 15:08

Z tymi adaptacjami to nie ma co przesadzać. Robiłem u siebie adaptację kilkukrotnie i skrzynia jak żyła tak żyje.
Adaptacja może pomóc ale nie musi, hamulcom też bym się przyjrzał tak jak k4mi1 napisał.
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Darek8935
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2021, 17:11
Imię: Jaa
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nie chętnie "pełza" Multitronic

Post autor: Darek8935 » 19 wrz 2022, 14:08

Problem z hamulcami wykluczam ponieważ jakiś czas temu wymieniłem klocki i tarcze i przy okazji przeglądałem się zaciskom i pracują płynnie. Silnik też nie całuje. Byłem u fachowca od skrzyń, podłączył kompa i mówi, że wszystkie parametry są ok. A problemem z ruszaniem może być związany z uszkodzoną / wygietą jakąś tarczką w skrzyni, zapomniałem jak ona się nazywała. Ponieważ oprócz problemu z ruszaniem są jeszcze wibracje przy przyspieszeniu przy wyższych prędkościach i niby jedno z drugim może być powiązane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga