Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Silniki wysokoprężne
Piter97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2022, 15:56
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lachowice

[CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: Piter97 » 07 lip 2022, 16:25

Witam, szukałem na Lipce ale nie znalazłem informacji. Podczas jazdy z stała prędkością nawet na tempomacie falują obroty delikatnie o jakieś 200obr między 1700/1800 a 2000obr do tego niekiedy dochodzą drgania ale tylko do tych 2tys obr. Samochód ma moc objawy tracą się po przekroczeniu 2 tys obr. Drugi problem to miękki hamulec po wymianie klocków z tyłu, próbowałem odpowietrzyć ale bez skutku. Następne pytanie to o klapy kolektorów lepiej naprawić czy usunąć?
Dziś też pierwszy raz miałem taki przypadek że samochód nie chciał zapalić było tylko cyknięcie rozrusznika i tyle zegary się nie ruszyły. Gdy zamklem samochód i otworzyłem to odpalił bez problemu o co tu może chodzić. Jestem świeżym użytkownikiem C6 mam ją dopiero od 3 tyg. Jeśli w złym miejscu post to przepraszam

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: jacob » 07 lip 2022, 21:26

Piter97 pisze:
07 lip 2022, 16:25
Witam, szukałem na Lipce ale nie znalazłem informacji. Podczas jazdy z stała prędkością nawet na tempomacie falują obroty delikatnie o jakieś 200obr między 1700/1800 a 2000obr do tego niekiedy dochodzą drgania ale tylko do tych 2tys obr. Samochód ma moc objawy tracą się po przekroczeniu 2 tys obr. Drugi problem to miękki hamulec po wymianie klocków z tyłu, próbowałem odpowietrzyć ale bez skutku. Następne pytanie to o klapy kolektorów lepiej naprawić czy usunąć?
Dziś też pierwszy raz miałem taki przypadek że samochód nie chciał zapalić było tylko cyknięcie rozrusznika i tyle zegary się nie ruszyły. Gdy zamklem samochód i otworzyłem to odpalił bez problemu o co tu może chodzić. Jestem świeżym użytkownikiem C6 mam ją dopiero od 3 tyg. Jeśli w złym miejscu post to przepraszam
Podpinałeś auto pod kompa, jakieś błędy?

Piter97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2022, 15:56
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lachowice

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: Piter97 » 08 lip 2022, 17:22

Tak, pod taki zwykły obd pokazuje błąd P2015 tylko innych błędów nie ma, gdy usunę błąd check gaśnie. Jak zgasze auto i odpalę to znów wyskakuję check i ten sam błąd. Na usuniętym błędzie podczas jazdy objawy nadal są te drgania itp

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: jacob » 10 lip 2022, 21:17

Piter97 pisze:
08 lip 2022, 17:22
Tak, pod taki zwykły obd pokazuje błąd P2015 tylko innych błędów nie ma, gdy usunę błąd check gaśnie. Jak zgasze auto i odpalę to znów wyskakuję check i ten sam błąd. Na usuniętym błędzie podczas jazdy objawy nadal są te drgania itp
Więc kolego masz problem związany z kolektorem ssącym, klapami wirowymi z czujnikiem, itp . W kolektorze jest syf/sadza/ zapewne i może ona blokować otwieranie się klap. Najpierw głębsza diagnostyka VAS/VCDS ale raczej szukał bym winy w kolektorze :)

Piter97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2022, 15:56
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lachowice

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: Piter97 » 11 lip 2022, 06:17

jacob pisze:
10 lip 2022, 21:17
Piter97 pisze:
08 lip 2022, 17:22
Tak, pod taki zwykły obd pokazuje błąd P2015 tylko innych błędów nie ma, gdy usunę błąd check gaśnie. Jak zgasze auto i odpalę to znów wyskakuję check i ten sam błąd. Na usuniętym błędzie podczas jazdy objawy nadal są te drgania itp
Więc kolego masz problem związany z kolektorem ssącym, klapami wirowymi z czujnikiem, itp . W kolektorze jest syf/sadza/ zapewne i może ona blokować otwieranie się klap. Najpierw głębsza diagnostyka VAS/VCDS ale raczej szukał bym winy w kolektorze :)
Spróbuję to wyczyścić i zobaczę czy pomoże. Zastanawiam się czy nie będzie lepiej dla silnika wyrzucić tych klap z kolektorów i softu. A jakieś pomysły co do drgań? Zakupiłem VCDS i nic nie pokazuje oprócz błędu p2015 od tych klap

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: jacob » 13 lip 2022, 00:21

Szczerzę to nie przerabiałem nigdy drgań w związku z obrotami silnika. Ja mialem lekkie drgania przy 140 na godzine i to tylko na letnich. Mam 2 zestwy nowych felg i opon zima/lato i tylko na letnich drgalo tak od 140 do 145 powiedzmy. W moim przypadku pomogla zamiana kół miejscami. Jesli u Ciebie drgania związane są z obrotami to sugerował bym się przyjżeć skrzyni i przeniesieniu napędu. a co do klap wirowych to niech się inni wypowiedzą co juz to przerabiali u siebie.

P.S Niewiem jaki jest układ dolotu w 3.0 TDI ale u mnie w 2.0 TDI jest przepustnica ---EGR---kolektor ssący i jeśli u Ciebie jest podobnie to czyszcząc kolektor, od razu EGRa i przepustnicę też wyczyść

Piter97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2022, 15:56
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lachowice

Re: [CDYA 3.0 240km] falujące obroty podczas jazdy i drgania i inne problemy

Post autor: Piter97 » 24 lip 2022, 18:17

A więc tak zakupiłem zestaw naprawczy klap wirowych zmieniłem je i wyczyściłem kolektor nagaru nie było dużo odziwo. Po skręceniu i usunięciu błędów przejechałem już jakieś 1000km i jak narazie wszystko okey błąd się nie pojawił.
Niestety nie uporałem się z tymi drganiami jeszcze ale znajomy mechanik mówił żeby przygotować się na sprzęgło.
Doszedł następny problem niekiedy mam tak że, jak zgasze auto pójdę np. do sklepu to później gdy klikne guzik start aby pojawił się zapłon on się nie pojawia a auto odpala na sekundę i gaśnie. Muszę wyjść z auta zamknąć auto kluczykiem otworzyć, potem zamykam i otwieram z pilota (bo za pierwszym razem pilot nie reaguję tak jakby się rozkodowywal?) I dopiero zapłon pojawia się wraz z kontrolkami i odpala od razu. O co to może chodzić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga