Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 c6 quattro 2009 problem ciśnienia oleju

Silniki wysokoprężne
Takkyu131
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2022, 16:11
Imię: Mirek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lebork

A6 c6 quattro 2009 problem ciśnienia oleju

Post autor: Takkyu131 » 18 lip 2022, 17:44

Witam audi a6 c6 3.0 tdi quattro 2009 lift 305 tys km.
Problem polega na tym ze zapalił się ostatnio czujnik ciśnienia oleju na czerwono zatrzymałem się sprawdziłem olej wszystko było ok. Zapaliłem ponownie błędu nie było. Następnego dnia po przejechaniu około 40 kilometrów znowu pojawił się tem problem i ponownie po wyłączeniu i odpaleniu cisza.
Mój znajomy mechanik uważam ze bardzo dobry wymienił dziś ten czujnik (jeszcze nie testowałem go czy problem będzie ponownie) i powiedział mi ze ktoś już tam wcześniej grzebał przy kablach i próbował coś tam robić. Kupiłem auto zaledwie tydzień temu i już cis się dzieje i to z silnikiem.
Podobno 2 tys km temu poprzedni właściciel wymieniał tez ten czujnik.
Czy ma ktoś jakieś pomysły? Co to może być?
Czy może ciśnienie się sypie lub może kable czy może próbowano coś ukryć przed sprzedażą?

Czy w razie gdyby okazało się ze to silnik ma wadę i jest do remontu to czy auto jest do oddania do sprzedającego czy musi to naprawić jeżeli okaże się to wada ukryta?

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: A6 c6 quattro 2009 problem ciśnienia oleju

Post autor: jacob » 19 lip 2022, 23:21

Takkyu131 pisze:
18 lip 2022, 17:44
Witam audi a6 c6 3.0 tdi quattro 2009 lift 305 tys km.
Problem polega na tym ze zapalił się ostatnio czujnik ciśnienia oleju na czerwono zatrzymałem się sprawdziłem olej wszystko było ok. Zapaliłem ponownie błędu nie było. Następnego dnia po przejechaniu około 40 kilometrów znowu pojawił się tem problem i ponownie po wyłączeniu i odpaleniu cisza.
Mój znajomy mechanik uważam ze bardzo dobry wymienił dziś ten czujnik (jeszcze nie testowałem go czy problem będzie ponownie) i powiedział mi ze ktoś już tam wcześniej grzebał przy kablach i próbował coś tam robić. Kupiłem auto zaledwie tydzień temu i już cis się dzieje i to z silnikiem.
Podobno 2 tys km temu poprzedni właściciel wymieniał tez ten czujnik.
Czy ma ktoś jakieś pomysły? Co to może być?
Czy może ciśnienie się sypie lub może kable czy może próbowano coś ukryć przed sprzedażą?

Czy w razie gdyby okazało się ze to silnik ma wadę i jest do remontu to czy auto jest do oddania do sprzedającego czy musi to naprawić jeżeli okaże się to wada ukryta?
Na mój gust to jest tak że, skoro to nie jest wina czujnika to cos blokuje olej, więc albo pada smarowanie albo coś zatkało smoka w misce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga