Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wklęsłe felgi - proszę o pomoc z doborem et i opon

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Dziara95
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2021, 17:05
Imię: Miłosz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Koło

Wklęsłe felgi - proszę o pomoc z doborem et i opon

Post autor: Dziara95 » 07 lip 2022, 20:56

Witam szanowne grono. Posiadam piękny egzemplarz Audi A6 C6 3.2 FSI z 2005r. Auto stoi na ori zawieszeniu (bez pneumatyki, bez sline) chciałbym wrzucić felgi Vossen cv3-r. Potrzebuje pomocy w doborze ET, oraz opon. Jeśli chodzi o wielkość felgi to ma być 19", szerokość minimum 8.5, lub 9 cali. Bardzo zależy mi na tym, żeby felgi były jak najbardziej wklęsłe, oraz mieściły się idealnie w nadkolu i nie obcierały. Jeśli chodzi o opony to najbardziej zależy mi na profilu 40, szerokość bez znaczenia. Pomożecie?

Pawlo1276
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 205
Rejestracja: 03 mar 2022, 12:22
Imię: Pawel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jasło

Re: Wklęsłe felgi - proszę o pomoc z doborem et i opon

Post autor: Pawlo1276 » 08 lip 2022, 21:51

Zglebialem ten temat tylko ze w a6c7. I jeżeli chodzi o wklesłosc alufelg to chyba najszybszy i najlepszy sposób będzie taki:
1. sprawdź czy alufelgi które posiadasz są oryginalne od twojego samochodu i zapisz sobie jakie maja parametry et i szerokosc otwor centrujacy.
2. wjedz samochodem na podnośnik żeby stał na kołach
3. zmierz odległość od alufelgi (Od rantu felgi) do nadkola ( zauważ że material wewnętrzny nadkola załamuje się wcześniej jakieś 5mm przed kaloseria. Do tego zalamania zmierz odległość )
4.zmierz odległość od alufelgi (strona wewnętrzna) do najbliższego elementu który mógłby ocierac o felge)
5. Zrób tak samo z tylu (wymiary z przodu i z tylu mogą się różnić ale nie koniecznie)
6. na tej stronie możesz sobie sprawdzić jak będzie wyglądała nowa alufelga względem oryginalnej.
https://xfelgi.pl/info/kalkulator-ET-felg

Jeśli poznasz parametry oryginalnej alufelgi i miejsca ile masz od zewnatrz i wewnątrz możesz wtedy manewrowac szerokością jak i ET.
Z tego co ja się dowiedziałem na własną rękę w przypadku japan racing im szersza jest alufelga ( wartość J wieksza) i im mniejsze ET tym felga jest bardziej wklęsła. Szerokosc 8.5 czy 9 cali to wklęsłości prawie nie będzie bo jest robiona z tego samego odlewu wewnetrzna strona alufelgi jest tylko szersza o te 0.5cala. Zas zewnetrzna pozostaje taka sama. Wklesłosc zaczyna się od szerokośći 9.5 cali w górę.
Moze sie okazac ze na przod nie będziesz w stanie założyć wkleslych alufelg ale na tyl będziesz mógł. Ja do a6 c7 na przod i tyl mam szerokosc 9j et35 i są praktycznie proste. ( we wtorek kolega ma mi pożyczyć 10j et 47 będę próbował czy ja wcisne). Taka ciekawostka: Po skontaktowania z firmą powiedzieli żeby
Przy wyborze alufelg sugerowac się tym żeby dostępne miejsce wypełnić szerokością alufelgi a następnie przesuwać ja wartościami ET tak żeby nie wystawała na zewnatrz Ale zeby też nie obcierało od wewnątrz. Musisz pamietac też o tym że opona również wystaje poza obrys alufelgi takze zostaw sobie troche miejsca na oponę i na luz przy skręcaniu kołami z przodu. Zapytałem również tej firmy jakie alufelgi dobrać żeby były takie jak mają na zdjęciu ( w galerii mają a6 gdzie wszytkie koła są wklęsłe) co się okazuje samochody do takich zdjęć że mają 4 alusy wklęsłe są modyfikowane pod względem zawieszenia jak i samych zaciskowa hamulcowych żeby na zdjęciu wyszło właśnie tak że są bardzo wklęsłe.

Możesz jescze zadzwonić do firmy od której chcesz kupić alusy i podać im oryginalne parametry jakie masz i ile masz miejsca dostepnego zaznaczając że chcesz żeby były wklęsłe. I zapytać czy dobiora ci odpowiednie parametry z ewentualną możliwością zwrotu alufelgi gdyby się okazało że coś nie pasuje. Z tego co kojarzę alufelgi w których samodzielnie wybierasz et i są nawiercane specjalnie pod twoje zamówienie nie posiadają możliwości zwrotu. Ale co marka to inne zasady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga