Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Elektryka
ODPOWIEDZ
darekdarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:08
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: darekdarek » 22 maja 2022, 15:50

Witam odkąd kupiłem auto oświetlenie wewnątrz zapalało się tylko po otwarciu tylnych lewych drzwi po otwarciu innych nic się nie działo wymieniłem więc mikrostyki w zamkach teraz podświetlenie w drzwiach i wewnątrz zapala się po otwarciu każdych drzwi ale na liczniku (półfis) pokazuje się informacja że są otwarte tylko przednie prawe drzwi nieważne które otworzę nawet gdy są otwarte wszystkie drzwi jednocześnie to pokazuje tylko przednie prawe. Dodam że po otwarciu drzwi kierowcy podświetla się przebieg i godzina na liczniku przy pozostałych już nie ale tak chyba powinno być. Poprzedni właściciel mówił wymieniał któreś drzwi czy to może być powodem? Pozdrawiam

darekdarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:08
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: darekdarek » 24 maja 2022, 16:14

darekdarek pisze:
22 maja 2022, 15:50
Witam odkąd kupiłem auto oświetlenie wewnątrz zapalało się tylko po otwarciu tylnych lewych drzwi po otwarciu innych nic się nie działo wymieniłem więc mikrostyki w zamkach teraz podświetlenie w drzwiach i wewnątrz zapala się po otwarciu każdych drzwi ale na liczniku (półfis) pokazuje się informacja że są otwarte tylko przednie prawe drzwi nieważne które otworzę nawet gdy są otwarte wszystkie drzwi jednocześnie to pokazuje tylko przednie prawe. Dodam że po otwarciu drzwi kierowcy podświetla się przebieg i godzina na liczniku przy pozostałych już nie ale tak chyba powinno być. Poprzedni właściciel mówił wymieniał któreś drzwi czy to może być powodem? Pozdrawiam
Dodatkowo dzisiaj w nocy podczas trasy zaczęły zapalać się lampki tylko w podsufitce świeciły nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po zamknięciu samochodu podświetlenie klamek zgasło normalnie. Wyłączyłem lampki w podsufitce ustawiając przełącznik w każdej na 0 zamknąłem auto i poszedłem do domu rano po odpaleniu i włączeniu lampek na środkową pozycję wszystko działało tak jak wcześniej zapalały się przy otwarciu drzwi i gasły po zamknięciu. Znajomy chciał sprawdzić błędy VCDSem to nie mógł połączyć się z modułem komfortu połączył się z centralnym zamkiem i był tam błąd 01581 Rozpoznano nieprawidłowy podzespół.

darekdarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:08
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: darekdarek » 12 cze 2022, 13:15

darekdarek pisze:
24 maja 2022, 16:14
darekdarek pisze:
22 maja 2022, 15:50
Witam odkąd kupiłem auto oświetlenie wewnątrz zapalało się tylko po otwarciu tylnych lewych drzwi po otwarciu innych nic się nie działo wymieniłem więc mikrostyki w zamkach teraz podświetlenie w drzwiach i wewnątrz zapala się po otwarciu każdych drzwi ale na liczniku (półfis) pokazuje się informacja że są otwarte tylko przednie prawe drzwi nieważne które otworzę nawet gdy są otwarte wszystkie drzwi jednocześnie to pokazuje tylko przednie prawe. Dodam że po otwarciu drzwi kierowcy podświetla się przebieg i godzina na liczniku przy pozostałych już nie ale tak chyba powinno być. Poprzedni właściciel mówił wymieniał któreś drzwi czy to może być powodem? Pozdrawiam
Dodatkowo dzisiaj w nocy podczas trasy zaczęły zapalać się lampki tylko w podsufitce świeciły nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po zamknięciu samochodu podświetlenie klamek zgasło normalnie. Wyłączyłem lampki w podsufitce ustawiając przełącznik w każdej na 0 zamknąłem auto i poszedłem do domu rano po odpaleniu i włączeniu lampek na środkową pozycję wszystko działało tak jak wcześniej zapalały się przy otwarciu drzwi i gasły po zamknięciu. Znajomy chciał sprawdzić błędy VCDSem to nie mógł połączyć się z modułem komfortu połączył się z centralnym zamkiem i był tam błąd 01581 Rozpoznano nieprawidłowy podzespół.
Przyczyną był licznik Jaegera po wymianie na VDO wszystko wróciło do normy

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Re: Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: bendzji » 12 cze 2022, 21:28

super że opisałeś co było przyczyną , tym bardziej że nie spotkałem się żeby padający Jeager dawał takie objawy
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

darekdarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:08
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: darekdarek » 16 lip 2022, 15:31

bendzji pisze:
12 cze 2022, 21:28
super że opisałeś co było przyczyną , tym bardziej że nie spotkałem się żeby padający Jeager dawał takie objawy
U mnie pokazywał otwarcie tylko przednich prawych drzwi okazało się że mój licznik (Jaeger) był zakodowany jako Anglik po zmianie kodowania na ruch prawostronny zaczął pokazywać tylko przednie lewe drzwi. Czyli na obu kodowaniach pokazywał tylko drzwi kierowcy ale ostatecznie problem rozwiązał licznik VDO. U mnie dodatkowo licznik kłamał z poziomem paliwa raz pokazywał rezerwę raz pół baku a realnie zbiornik był prawie pełny

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Września

Re: Zła informacja o otwarciu drzwi na liczniku

Post autor: bendzji » 16 lip 2022, 19:32

PółFis pokazuje tylko drzwi kierowcy i otwarcie klapy
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP , A4 B7 2.0tdi , MULTI , Ford Smax 2.0TDCI DURASHIFT
JEST : Ford Smax mk2 2.0tdci , A6 C6 3.2 TIP

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga