Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

a6 c5 2.4 v6 benzyna szarpanie na gazie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

a6 c5 2.4 v6 benzyna szarpanie na gazie

Post autor: Łukasz1981 » 03 maja 2022, 16:25

Moje auto złapało focha , udaje żabkę ..... .
auto od samego początku było zagazowane. Na początku miało wstawione wtryski czerwone valteki, i jakiś tam reduktor tomasseto. I jeździło bezproblemowo na gazie, czasami raz na miesiąc coś tam delikatnie szarpnęło.Jakieś nie całe 2 lata temu wstawiłem wtryski złote hanny , plus do tego odpowiednie dysze kalibrujące, i reduktor ac stag R01 czerwony. Instalacja została u gazownika wyregulowana i wszystko działało cacy ,bez najmniejszego zająknięcia. Świece , i przewody wysokiego napięcia też był zmieniane dłuższy czas temu, jeszcze przed wymianą instalacji LPG, i też to było coś z górnej półki. Wymieniony też był termostat , i wszystko śmigało jak trzeba .
Od jakiegoś momentu auto zaczęło jeździć żabką , skakać , drgać, Na początku to były chwilowe , kilku sekundowe objawy , które same ustawały, Auto wpadało w głęboki rezonans , jakbyś jechał po kostce brukowej.
Teraz auto od samego początku jedzie "żabką" , nie ma sensu się nim rozpędzać , bo wpada w głęboki rezonans. Jak jedzie się tak do 50 - 60 kmh , nie przyśpieszając to jest ok. Na benzynie jedzie jedwabiście. Ci ciekawe, jak na postoju przełączę na benzynę , to już ze słuchu idzie wywnioskować , że jest ogromna różnica w pracy silnika. Węże ogrzewające reduktor są gorące.

Tak sobie myślę, że może wtryskiwacz jeden nie pracuje , takie mam odczucie.
Czy czujnik płynu chłodzącego G62 może tutaj nabroić, jeżeli jest uszkodzony ??

posprawdzałem też te wężyki ciśnieniowe , niektóre był nieszczelne, i wymieniłem na nowe, jest ok, ale dalej nie ma poprawy.
Zamierzam jechać do gazownika, ale próbuje coś jeszcze sam wskórać, macie może jakieś pomysły ??

pozdrawiam Łukasz

bgroni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 154
Rejestracja: 31 gru 2021, 12:37
Imię: bgroni
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: a6 c5 2.4 v6 benzyna szarpanie na gazie

Post autor: bgroni » 03 maja 2022, 17:11

Bez sprawdzanie błędów w komputera auta, nic nie wywnioskujemy.

Może być wtryskiwacz gazowy, może być układ zapłonowy (świece i kable), może być nieszczelny układ dolotowy wylotowy.. mnóstwo rzeczy.

Edit: raczej masz za bogato na LPG, za dużo paliwa, mało powietrza i zapłon wypada, tylko mnie zastanawia, dlaczego teraz instalacja Ci się rozstroiła.

Zacznij od diagnostyka komputerowa.

Edit2: dlaczego pytasz o czujnika temp cieczy? Wiesz, że jest zepsuty? Ale nawet jeśli jest popsuty, miałbyś szarpanie też na PB. Instalacja gazowa ma swoje czujniki temp reduktora i temp gazu.
Jestem obcokrajowca, także wybaczcie pisownia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga