Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 Zablokowany hak nie składa się

Nadwozie
ODPOWIEDZ
kendi19
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2022, 19:59
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Rzeszów

A6 C7 Zablokowany hak nie składa się

Post autor: kendi19 » 03 kwie 2022, 13:19

Witam,
Tak jak w temacie mam problem ze złożeniem haka: Oznaczenie elementu: 4G8 907 383 Komponent i/lub wersja: Anhaenger H09 0100 Kodowanie: 0109080000000000.

Bez problemu się wysunął, zapiąłem przyczepkę, wszystko było w porządku, praca skończona i gdy przyszła pora na złożenie haka po pociągnięciu za linkę nic się nie stało, hak tak jak był zablokowany tak pozostał, a dioda paliła się na zielono.

Od razu po drugiej i kolejnej próbie zauważyłem, że linka jakby luźniej chodzi. Spróbowałem, więc naciągnąć ją lekko na śrubie od regulacji lecz zbyt wiele to nie pomogło, a w rezultacie doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak z pancerzem i samą linką i po lekkim szarpnięciu pancerz wyszedł z tego zwijaka i zobaczyłem, że linka jest po prostu zerwana. Wcześniej jednak popełniłem błąd bo rozpiąłem wtyczkę od blokady, która idzie w to samo miejsce co linka i od tego momentu dioda miga na czerwono no i wywala oczywiście błąd na zegarach.

Teraz sprawa wygląda tak, że mechanicznie jestem w stanie pociągnąć zerwaną linką i słychać jak coś klika w blokadzie, jednak elektryka zapewne nie zwalnia blokady, bo sterownik widzi, że hak jest odblokowany.

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Jest jakiś sposób żeby za pomocą komputera lub elektryki zwolnić blokadę? Czytałem, że wymiana linki może być problemem gdyż nie występuje oddzielnie, ale z mojej perspektywy gorszy jest fakt sterczącego haka i tego denerwującego błędu, bo za linkę będę mógł zawsze pociągnąć po schyleniu się pod auto, a przyczepki używam bardzo rzadko.

VCDS pokazał też błędy poniżej. Jeśli to za sprawą przerwy w obwodzie to jak mogę "przebadać" wiązkę?

02778 - Przełącznik stykowy sworznia blokującego (F355)
011 - Przerwa w obwodzie - Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00101011
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 35
Wskaźnik czasu: 0

02588 - Obracany zaczep (hak) holowniczy
005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja - MIL zapalona
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 11100101
Priorytet błędu: 2
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 250
Wskaźnik czasu: 0

Dajcie znać co o tym myślicie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga