Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Post autor: jacob » 09 mar 2022, 22:55

Witam. Kupiłem ori lotkę do sedana 4F0071640 9AX za przysłowiowe grosze na jakiejś belgijskiej stronie ( ASO sobie woła 1600 zł ,ja po negocjacjach dałem niecałe 400 zł, bo kupiłem jeszcze nówkę podłokietnik u nich). Oczywiście będzie malowana w kolor auta, ale mam kilka pytań co do monażu W instrukcji podany jest nr zestawu klejącego do tego , do kupienia w ASO. Nie mam zamiaru uzywać do tego żadnego kleju i nic nie chcę kleić do lakieru na karoserii. Wpadłem na pomysł iż dam do oklejenia tylną klapę folją ochronną PPF SunTREK ( mam nią oklejony przedni zderzak, lampy i halogeny) i na tą folię przykleję spojler za pomocą taśmy do elementów karoserii.
Pytanie nr 1 to jaką taśmę polecacie?
Pytanie nr 2 to czy ma ktoś z Was doświadczenia z klejeniem czegokolwiek do karoserii za pomoca taśmy montażowej?
Pytanie nr 3czy mi tej lotki nie zwieje na autostradzie jak ją przykleję na taśmę

https://www.youtube.com/watch?v=KdWiLiYa7Jg tu widać 3 minuta 18 sekunda filmu

https://youtu.be/g92jMTZvEZk
Tu widać więcej jak to wygląda na aucie i jak pasuje do ori dyfuzora który mam już zamontowany na aucie


dsc03847.jpg
download.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Post autor: pawcio81 » 10 mar 2022, 12:07

Osobiście polecam taśmę 3M serii VHB, jeśli lotka będzie zapewniać odpowiednie przyleganie taśmy na całej długości, tak by się mogła odpowiednio przykleić, to nie ma szans, by odpadła. Ta taśma klei jak wściekła, oczywiście kluczowy jest proces klejenia, czyli perfekcyjne odtłuszczenie (najlepiej zmywaczem anty silikonowym) klapy, podgrzanie lotki i klapy przed naklejeniem taśmy, porządne dociśnięcie po przyłożeniu oraz pozostawienie auta najlepiej na 24h bez jazdy, przynajmniej z dużymi prędkościami, by klej taśmy uzyskał pełną siłę wiązania. Najlepiej kleić w temperaturze około 20 stopni.
Według mnie masa uszczelniająca, która jest w zestawie ASO ma za zadanie uszczelnić powierzchnię między klapą a lotką, by po czasie dostający się w szczeliny brud nie rozpoczął procesu korozji, jeśli planujesz okleić folią bezbarwną klapę, to problem korozji masz z głowy. Tak naprawdę masę uszczelniającą z zestawu możesz zastąpić każdą inną w zamienniku za 30-50zł, np. taką, jak uszczelka płynna do misek olejowych, ważne, by to nie był żaden silikon na bazie octu, do aut się nie nadaje.

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Post autor: jacob » 10 mar 2022, 13:38

pawcio81 pisze:
10 mar 2022, 12:07
Osobiście polecam taśmę 3M serii VHB, jeśli lotka będzie zapewniać odpowiednie przyleganie taśmy na całej długości, tak by się mogła odpowiednio przykleić, to nie ma szans, by odpadła. Ta taśma klei jak wściekła, oczywiście kluczowy jest proces klejenia, czyli perfekcyjne odtłuszczenie (najlepiej zmywaczem anty silikonowym) klapy, podgrzanie lotki i klapy przed naklejeniem taśmy, porządne dociśnięcie po przyłożeniu oraz pozostawienie auta najlepiej na 24h bez jazdy, przynajmniej z dużymi prędkościami, by klej taśmy uzyskał pełną siłę wiązania. Najlepiej kleić w temperaturze około 20 stopni.
Według mnie masa uszczelniająca, która jest w zestawie ASO ma za zadanie uszczelnić powierzchnię między klapą a lotką, by po czasie dostający się w szczeliny brud nie rozpoczął procesu korozji, jeśli planujesz okleić folią bezbarwną klapę, to problem korozji masz z głowy. Tak naprawdę masę uszczelniającą z zestawu możesz zastąpić każdą inną w zamienniku za 30-50zł, np. taką, jak uszczelka płynna do misek olejowych, ważne, by to nie był żaden silikon na bazie octu, do aut się nie nadaje.
Dziękuję za info, konkretna odpowiedź. Tak jak mówiłem, obiecałem sobie ze nigdy nic do lakieru nie przykleję więc i lotka i jej boczne części będą montowane na uprzednio położona folię bezbarwną. Słyszałem właśnie ze są specjalne taśmy 3M które są mocniejsze niż klej di szyb.

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Post autor: pawcio81 » 10 mar 2022, 14:45

Spokojnie, nic się nie martw, masą uszczelniającą można lotkę kleić do lakieru, nic mu nie będzie. Tak naprawdę, to najgorszy jest moment odklejania, jeśli zajdzie potrzeba odkleić bez uszkodzenia lakieru, to nieważne czy to taśma czy masa, pozostaje tylko chyba cienka żyłka i wycinanie jak szybę. Wszelkie próby podrywania lotki za pomocą wkrętaków czy łyżek z tworzywa najpewniej skończą się na uszkodzeniach lotki i lakieru na klapie i błotnikach.

Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Re: Ori lotka na klapę 4F0071640 9AX

Post autor: jacob » 10 mar 2022, 19:05

pawcio81 pisze:
10 mar 2022, 14:45
Spokojnie, nic się nie martw, masą uszczelniającą można lotkę kleić do lakieru, nic mu nie będzie. Tak naprawdę, to najgorszy jest moment odklejania, jeśli zajdzie potrzeba odkleić bez uszkodzenia lakieru, to nieważne czy to taśma czy masa, pozostaje tylko chyba cienka żyłka i wycinanie jak szybę. Wszelkie próby podrywania lotki za pomocą wkrętaków czy łyżek z tworzywa najpewniej skończą się na uszkodzeniach lotki i lakieru na klapie i błotnikach.
No i właśnie dlatego lotka zostanie przyklejona do foli na lakierze a nie do lakieru. Muszę wpierw okleić auto, odświeżyć ceramikę to już poczekam aż się ciepło zrobi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga