Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Warsztat do skrzyni biegów - opis problemu

Tutaj poszukujemy zakładów, warsztatów, użytkowników, usług, itd. - tylko motoryzacyjne.
Sooocysty
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2021, 15:11
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wyszków

Warsztat do skrzyni biegów - opis problemu

Post autor: Sooocysty » 24 lut 2022, 13:19

Witam. Poszukuje dobrego, sprawdzonego serwisu do skrzyni biegów od Audi A6 z 2017 roku 7 biegów 3.0 tdi.

Mam taki problem. Wyskakuje mi błąd przekłądni ograniczona moc, można kontyunować jazde ( auto jedzie tylko i wyłącznie na drugim biegu).

Dziwna sprawa ponieważ wyskoczył mi kilka razy i to bardzo nieregularnie.


1 raz wyskoczył mi w styczniu, zgasiłem silnik - odpaliłem błąd zniknął. Jeździłem dalej zrobiłem może ze 2 tysiące km nic sie nie działo.

Byłem w serwisie Audi na diagnostyce skrzyni - powiedzieli mi że wszystko jest dobrze, nie ma żadnych błędów itd. Powiedzieli, że jeśli błąd bedzie sie pojawiał to pewnie bedzie trzeba wymienić mechatronikę - koszt ok. 20 tysięcy złotych.

Następnie wyskoczył mi drugi raz bład jak byłem w górach. Zgasiłem odpaliłem - bład zniknął ale po ok 10km jazdy w korku wyskoczył ponownie ( tym razem zaświecił się check engine).
Zjechałem na parking, zgasiłem odpaliłem błąd zniknął ( check sie świecił dalej).
Dojechałem do kwatery auto postało 3 dni nieruszane. Po 3 dniach wsiadłem do auta check engine zgasł.
Dojechałem do domu ( ok 450km) nic sie nie pojawiło.
Później musiałem wyskoczyc za Warszawe, i na powrocie znow wyskoczył błąd razem z check engine. Zgasiłem odpaliłem błąd zniknął check sie świecił. Dojechałem do domu, nastepnego dnia odpaliłem rano auto nie było błędu i check.

Nie wiem co sie dzieje, domyślam się ze to coś z elektroniką.

Czy ktoś z was miał podobny przypadek ? Czy wiecie co może co jest przyczyną ? Znacie jakiś warsztat w okolicy Warszawy który jest rzetelny i nie wymysli mi kosztów z kosmosu tylko po to żeby naciągnąć ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poszukiwany/Poszukiwana”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga